Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Και που ήταν γνωστό,τι; Εγώ μεγάλωσα με τον κλασικό, geek (άλλο καλός μαθητής, άλλο τυπάκι που δε του μιλάνε στο σχολείο, τα geeks δεν είναι αγκαλιά με το skate και χιπστεροντύσιμο), με την θεία Μέη και τον JJJ. Τι να κάνουμε λοιπον, δε μου άρεσε. Α, επίσης too soon to reboot, είναι σαν να έβλεπες remake της ταινίας του 2002 (γιατί προφανώς το reboot το κάνεις όταν έχει αλλάξει τόσο η τεχνολογία/κινηματογραφικό ύφος/μέγεθος ταινιών ώστε να μπορείς να πεις "αλλα" πράγματα, βλέπε reboot Batman, διάφορα remakes κλπ)
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Το αν ήταν γνωστό είναι σχετικό. Στα Press release και γενικά στα info που υπήρχε από το pre-production της ταινίας αναφερόταν ότι θα είναι περισσότερο βασισμένο στο Ultimate. Τώρα για το χιπστεροντύσιμο κτλ αυτό οφείλετε και στο ότι σαν βάση δεν παίρνουν τους πιτσιρικάδες των 90s και αρχών 00s (εμάς δηλαδή). Αλλά τους σημερινούς πιτσιρικάδες που μεγάλωσαν με Βρικόλακες που λαμπυρίζουν την ημέρα και έχουν ως πρότυπα τον Justin Bieber και τους one direction, άντε βαριά βαριά και τον Johny Depp/Jack Sparow, που και αυτός δεν βοηθάει και πολύ στο θέμα ντύσιμο .

      Comment


      • Altair exeis meinei pisw dike mou, oi meres tou Peter Parker einai metrhmenes yo...
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Originally posted by Somari View Post
          Α, επίσης too soon to reboot, είναι σαν να έβλεπες remake της ταινίας του 2002 (γιατί προφανώς το reboot το κάνεις όταν έχει αλλάξει τόσο η τεχνολογία/κινηματογραφικό ύφος/μέγεθος ταινιών ώστε να μπορείς να πεις "αλλα" πράγματα, βλέπε reboot Batman, διάφορα remakes κλπ)
          +1 εδώ. Ειδικά στο πρώτο μισό της ταινίας είδαμε σχεδόν τα ίδια πράγματα γυρισμένα αλλιώς.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Kontepsa na klapsw sto With great power comes great responsibility.
            On the other hand o theios Ben htan poio gamatos sto deftero, san klapsomounhs htan sto palio.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Στο νέο όμως έλειπε ο παράγοντας "πόρωση / ταύτιση"
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Όχι.Πιο πολύ ταυτίστηκα με αυτό παρά με τα παλιά.Και ναι,μια χαρά έκατσε το reboot.Μια δεκαετία πέρασε μετά το πρώτο,πόσα πρέπει να περάσουνε δηλαδή;Και γενικά πάρτε το χαμπάρι.Από δω και πέρα θα βλέπουμε όλο και πιο συχνά τέτοια πράγματα.Ή πιστεύετε πως μετά την τριλογία του Νόλαν θα βγει 4η ταινία που θα συνεχίζει από κει που σταμάτησε το TDK Rises;Ούτε καν στα Χ-ΜΕΝ δεν συνεχίστηκε μετά το τρίτο μέρος.Prequel/spin off ναι.Και στα Χ-ΜΕΝ ειδικά τους παίρνει για 4ο μέρος,αλλά οκ θα δούμε.
                Carpe diem

                Comment


                • Kanena X-men den mou arese, isws to first class alla pali...
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Το Amazing Spiderman βγήκε για προφανής λόγους, δεν προχώρησε το spiderman 4 του Raimi, οπότε ήταν no-brainer για την εταιρία παραγωγής να κάνει reboot. Στα υπόλοιπα , είπαμε είναι Ultimate Spiderman και όχι Amazing. Και στην τελική για να μην τρελαθούμε κι ολας σαν ταινία είναι μέτρια .

                    Τα X-men (1,2) εμένα μου άρεσαν, ειδικά το first class

                    Comment


                    • Άλλο πράγμα το spin-off που είναι στο ίδιο canon, άλλο το reboot.

                      Altair κάνε μια σύγκριση δηλαδή, εγώ πιο πολύ πορώνομαι να "με σκέφτομαι" σαν τον πρώτο τύπο:

                      The very end of Spiderman 1 giving you a high QUALITY swing unlike the 240&360ps on youtube. Enjoy.




                      Γενικότερα όσο φλούμπας και να ήταν στα γουτσου γουτσου κλισέ ο Ράιμι, η φωτογραφία του έδινε πολύ περισσότερο το spidey-feeling. Ίσως βοηθούσε και η μουσική του Elfman. Eπίσης στον παράγοντα πόρωση παίζει σπουδαίο ρόλο το πόσο έξυπνα χορογραφημένες είναι οι μάχες:

                      Here is a clip from Spider-Man 2.1. This scene is pretty much epic and I've never seen a fight like this in any superhero movie. DISCLAIMER: I do not own/mad...


                      Kαι μη μετράς πόσο πέρασε από την πρώτη ταινία,αλλά από την τελευταία, μιλαμε για 5 χρονια
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Υπήρχαν και πιο παλιά ταινίες spiderman.Δεν ήταν πρώτος ο Tobey Maguire στο ρόλο του spidey.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • Somari τι ακριβώς κάνεις;Μου συγκρίνεις σκηνές από τις 2 πρώτες ταινίες με την καινούρια για να με πείσεις τι;Ότι είναι καλύτερες;
                          Προσωπικά θεωρώ πως το 1 είναι ισάξιο με το Amazing ενώ το 2,οκ ας μην το πιάσω καν.Αν πρόσεξες σε παραπάνω ποστ μου έγραψα ότι θέλω να ξαναδώ Γκόμπλιν και Βένομ.Ο λόγος;Θεωρώ πως στις ταινίες του Ράιμι δεν αποδόθηκαν όπως έπρεπε.Σε αντίθεση με τον Ντοκ Οκ που ήταν απλά άψογος.Το ΣΜ 2 είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες βασισμένες σε σουπερήρωες.Η σκηνή που έδωσες με το τρένο,είναι επίσης η αγαπημένη μου σκηνή.
                          Από κει και πέρα,όσον αφορά τα final swings που παρέθεσες είναι εντελώς διαφορετικά.Το ένα είναι web swinging μόνο,ενώ το άλλο βάζει κι άλλα μέσα.Και τα 2 γαμάτα είναι,δεν έχει να λέει.
                          Επίσης χαίρομαι που στο amazing δεν είχε γελοίες σκηνές όπως οι παρακάτω,οι οποίες ναι μεν βγάζαν γέλιο,αλλά οκ,και χωρίς αυτές μια χαρά θα ήταν η ταινία.

                          1)Εκεί που δεν ήξερε πως να εκτοξεύσει ιστό κι έκανε ότι μαλακία χειρονομία του ερχόταν.
                          2)Στο 3 το emo walking.
                          και είναι κι άλλες που δεν μου έρχονται τώρα.κι εντάξει,εννοείται ότι ήταν γαμάτες ταινίες,ναι και το 3 μου άρεσε πολύ παρόλο που αντικειμενικά ήταν μέτριο,αλλά στο Amazing γούσταρα άπειρα που ήταν πιο σκοτεινό το όλο ύφος,μετά από κάθε μάχη φαινόντουσαν οι μελανιές και οι ουλές(μαλακία βέβαια που εξαφανιζόντουσαν το επόμενο πρωί ως δια μαγείας,αλλά τεσπά),ότι επιτέλους είδαμε web shooters,ffs δεν είναι ο Βένομ να έχει organic webbing,o Lizard με εξαίρεση το ότι δεν είχε μεγάλη μουσούδα όπως στα κόμικς,ήταν όπως έπρεπε να είναι.Βίαιος όσο δεν πάει,με τάσεις κυριαρχίας των ερπετών κλπ.
                          Επίσης το ότι ο Πήτερ ήταν σκέητερ/χίπστερ πες το όπως θες,μου άρεσε πολύ γιατί επιτέλους ξεφύγαμε από τον κλαψομούνη τον Τόμπι,ο οποίος ναι μεν ήταν μια χαρά για τότε,αλλά δε θα ήθελα πάλι να δω το ίδιο πράγμα που είδα το 2001.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • 2002
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Tο βαζω να το δω

                              A BitTorrent community focused on Eastern Asian media including anime, manga, music, and more.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Subs υπάρχουν;

                                Comment

                                Working...
                                X