Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τι εννοείτε με τα rerun και screener??Κάμερες?
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post

      Edit: Ωπα και του Hobbit είναι πολύ καλό, κατεβαίνει asap .

      Ma milame gia screener re... poiotita dvd panta

      edit: mias kai ta exw kai ta 2, na pw pws to hobbit den einai toso kalo, exei kati tetragonakia thola stin othoni, mallon gia na krypsoun / svisoun kapoio watermark
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Screener είναι αντίγραφο της ταινίας που στέλνεται σε κριτικούς. Πολλές φορές διαρρέει και ανεβαίνει στο internet. Έχει σχετικά καλή ποιότητα, πλησιάζει του dvd. Απλά σε μερικά σημεία στην ταινία εμφανίζειται μήνυμα π.χ. property of warner bros., όχι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

        Για rerun εννοούν να ξαναδούν στα γρήγορα την ταινία, επίμαχες σκηνές κτλ.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Βρήκα και ευκαιρία να βάλω αντίστοιχο cover στο fb απο το χομπιτ

          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • John Dies at the End (2012)

            Κακιά ταινία που μάλλον διάλεξε να είναι κακιά. Κάποιοι αυτό το ονομάζουν cult..! Ξεκινάει δυνατά αλλά μετά το συνθετικό τέρας φτιαγμένο απο μπριζόλες, λουκάνικα και κοτόπουλα άρχισε να πέφτει στα μάτια μου.

            Comment


            • Ο γιγαντιαίος μουσακάς είναι καλύτερος;
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Υποθέτω πως ο γιγαντιαίος μουσακάς ήταν πολύ πιο πρωτοποριακός.

                Comment


                • δε τα χω δει...
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Ο μουσακάς αξίζει μόνο και μόνο λόγω καλτίλας. Αν όμως δε σ'αρέσει αυτή η φάση τότε το John Dies at the End θα σου σπαταλήσει το χρόνο.

                    Comment


                    • Είδα το Cloud Atlas. Χωρίς να έχω δει trailer ή να ξέρω κάτι για την ταινία, απλά κοίταζα τι ταινίες υπάρχουν στο cinema, και άμα είδα ότι παίζει και ο Tom Hanks, και την τσέκαρα στο IMDB, είπα σε ένα φίλο "Και δεν πάμε?".

                      Η ταινία είναι από αυτές που φεύγεις από το cinema με απορίες, όμως συνάμα μένει μαζί σου για ώρες, μέρες, ίσος και για πάντα. Συγκλονισμένος και συνεπαρμένος, η καλύτερη ταινία που έχω δει φέτος στο cinema.

                      Ο Tom Hanks δίνει ρεσιτάλ, αναιρεί την μεγαλύτερη μερίδα ηθοποιών του Hollywood. Δηλαδή δεν γίνετε τέτοιο πράμα, να ταυτίζεται με τόσους ρόλους και να βγάζει τέτοια ερμηνεία. Το υπόλοιπο cast συμπαθέστατο, και η Halle Berry που δεν συμπαθούσα ιδιαιτερα ανέβηκε αρκετά στα ματια μου.

                      Κάποιους ενόχλησε το πως δένουν οι ιστορίες, ότι δεν γίνετε σωστά, όμως είμαι από αυτούς που το βρήκαν αρκετά πετυχημένο και ενδιαφέρον. Εννοείτε κοίταξα και στο internet για οποιεσδήποτε απορίες είχα. Δηλαδή είναι απίστευτο να φεύγεις από το cinema με τόσες απορίες και ταυτόχρονα να μην μπορείς να μιλήσεις από την συγκίνηση...

                      ...Εδώ μάλλον φταίει και το απίθανο soundtrack, που το ακούς αρκετά στην ταινία σε διαφορες παραλλαγές. Από soundtracks που σε αγγίζουν.

                      Το γεγονός ότι οι ηθοποιοί εμφανίζονται σε διαφορες ιστορίες διαφορετικοί, ακόμα και σε άλλο φύλο, το κάνει ακόμα πιο ενδιαφέρον. Υπάρχουν σκηνές που θυμίζουν πολύ Matrix, μιας και στο direction υπάρχει το δίδυμο Wachowski, όπως και ο κωμικός τομέας σε μια άλλη εποχή, και καταφέρνουν όλα να δέσουν με ακόμα πιο μακρινούς κόσμους.

                      Ούτε ένα nomination για OSCAR δεν έχει πάρει ap'oso ξέρω, έτσι ταυτόχρονα γίνετε και πολύ underrated movie.

                      Αν ακόμα παίζει στο cinema θα σπεύσω. Άνετα την βλέπω ακόμα 2-3 φορες, και ας είναι τρίωρη.

                      Comment


                      • Originally posted by Somari View Post
                        Λοιπον, ξαναειδα το hobbit, για να δω το 3δ... αν και ειμαι (ημουν, οπως εφαρμοζοταν) hater μπορω να πω πως ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ με το 3δ...fuck james cameron, ΑΥΤΟ ειναι τεχνολογικο βημα...
                        Nop. Δεν γίνετε, δεν με νοιάζει. Δεν σου άρεσε. Είδες λάθος. Το 3D είναι μια κακια μόδα που όπου νάνε θα περάσει. Μην το συνεχίσεις επειδή θα πω του Ground_Zero να βγάλει το pepper spray.
                        Originally posted by Raf View Post
                        Με το post σου ως αφορμή είδα ξανά αυτή τη ταινία.

                        spoilers

                        Είτε, όπως υπονοείται πολλές φορές, επικρατεί ένας χάος ανάμεσα στους χαρακτήρες της ταινίας (κανείς δεν είναι σίγουρος για τη ταυτότητα του άλλου), είτε όλοι οι φόνοι έγιναν μέσα στο μυαλό του πρωταγωνιστή. Αλλά μάλλον ισχύει η πρώτη εκδοχή, καθώς η ταινία είναι μια σουρεαλιστική σάτηρα για τη παρακμή του πολιτισμού και την αποξένωση των ανθρώπων.
                        Well said. Πολύ καλή ταινία, και το finale δεν με χάλασε. Ταιριάζει και με τον τίτλο.

                        Comment


                        • Συμφωνώ στα περί Cloud Atlas.Στο πρώτο μισάωρο ήμουν του στυλ "τι στο κέρατο είναι αυτό που βλέπω;"αλλά μετά άρχισε να ανεβάζει στροφές και μ'άρεσε πολύ.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • [QUOTE] Nop. Δεν γίνετε, δεν με νοιάζει. Δεν σου άρεσε. Είδες λάθος. Το 3D είναι μια κακια μόδα που όπου νάνε θα περάσει. Μην το συνεχίσεις επειδή θα πω του Ground_Zero να βγάλει το pepper spray.[/QUOTE]

                            3 years and counting. Περιμένω να περάσει.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Το Χόμπιτ 3D στα 48 fps πάντως με άφησε κι εμένα απίστευτα ικανοποιημένο. Μέχρι στιγμής είχα δει μόνο μία ταινία σε 3D που ήταν και μάπα, επομένως και τα δύο μου ήταν εντελώς πρωτόγνωρα. Δεν ξέρω πώς θα μου φαινόταν μόνο με 3D ή μόνο με 48 fps, πάντως το συνολικό αποτέλεσμα ήταν όλα τα λεφτά. Αναμφίβολα θα δω και την δεύτερη ταινία με τον ίδιο τρόπο.

                              Επίσης είδα το πρώτο πρώτο Star Wars (1977). Καλή φάση, δείχνει τα χρόνια της αλλά βλέπεται πολύ πιο ευχάριστα απ' ό,τι περίμενα. Θα δω και τις υπόλοιπες αν και τόσα χρόνια στο νετ έχω φάει στη μάπα όλα τα χοντρά spoilers

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • Μόνο σε μένα φάνηκε πως στα 48fps πήγαινε σε fast forward;
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X