Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χτες κατεβασαμε Ghostbusters 2016. Καλυτερο απ οτι περιμενα μ αυτα που χα ακουσα, ωραια ταινια για χαλαρη φαση με παρεα.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Originally posted by Ramparter View Post
      Χτες κατεβασαμε Ghostbusters 2016. Καλυτερο απ οτι περιμενα μ αυτα που χα ακουσα, ωραια ταινια για χαλαρη φαση με παρεα.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Suicide Squad. Απ' τις χειρότερες που έχω δει τελευταία. Γενικά αν δεν είσαι 16χρονος που μπαίνει όλη μέρα 9gag, η ταινία αυτή είναι απλώς χάλια. Αν ζει βαθιά μέσα σου αυτός ο 16χρονος, κάθεσαι και την υποφέρεις ολόκληρη.

        Comment


        • Originally posted by Raf View Post
          Suicide Squad. Απ' τις χειρότερες που έχω δει τελευταία. Γενικά αν δεν είσαι 16χρονος που μπαίνει όλη μέρα 9gag, η ταινία αυτή είναι απλώς χάλια. Αν ζει βαθιά μέσα σου αυτός ο 16χρονος, κάθεσαι και την υποφέρεις ολόκληρη.
          Συμφωνώ. Στον αντίποδα, το BvS το βρήκα αρκετά καλύτερο από ότι περίμενα από αυτά που άκουγα
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Ειδικά εκεί δεν μπόρεσα να ξεπεράσω το μισάωρο, μου φαίνονταν όλα τόσο ανυπόφορα κλισέ. Ομολογώ όμως πως είμαι πιο αυστηρός απ' όσο θα 'πρεπε με τέτοιες ταινίες, ειδικά για αυτό το showdown θα έπρεπε να κάνω λίγη υπομονή.

            Comment


            • To Suicide Squad θα ήταν πολύ καλό,αν δεν ήταν τόσο ασύνδετες οι σκηνές μεταξύ τους,αν είχε καλύτερη ροή και αν είχε έναν κακό της προκοπής.Κατά τ'άλλα,βλεπόταν ευχάριστα,την πρώτη φορά τουλάχιστον,που είχα περιέργεια να δω τι γίνεται.
              Carpe diem

              Comment


              • αν δεν ήταν τόσο ασύνδετες οι σκηνές μεταξύ τους
                Μλκ ναιιιι.... Σε όλη την ταινία ήμουν σε φάση "τι...πως...πότε....ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΤΕ ΕΔΩ ΤΩΡΑ.... ποιος.... μα τι εγινε.....ΠΟΤΕΕΕΕ;;;; "
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Πατάτα το Suicide. Είδα χθες το Fantastic Beasts. Σίγουρα καλή ταινία, ευχάριστη και έχει την δικιά της μαγεία. Και αυτό είναι το πρόβλημα, δεν έχει την μαγεία των πρώτων 4 Χάρι Πότερ (και με το που γράφω το post βλέπω οτι τα HP 5,6,7 τα έχει σκηνοθετήσει πάλι ο Yates), αλλά τα δικά της καλά και κακά σημεία που καταφέρνουν να σε κάνουν να χαμογελάσεις μα όχι να σε συνεπάρουν.

                  Totally worth άμα γουστάρετε high production feel-good παραμύθα και ειδικά αν σας έχει λήψει το ΧΠ.

                  Δώστε το franchise στον Cuaron όμως!

                  Comment


                  • Originally posted by ChrisTop
                    Δώστε το franchise στον Cuaron όμως!
                    Ε, ναι!...

                    Comment


                    • Το είδα κι εγώ χθες το Fantastic Beasts και μου άρεσε πάρα πολύ.Η ρουφιάνα η Ρόουλινγκ,που τα σκαρφίζεται όλα αυτά,τρομερή φαντασία,μπράβο της.Χαλαρή ταινία με λίγα σκοτεινά σημεία και νοηματάκια.
                      Όσον αφορά τα ΧΠ,το 5 το θεωρώ κλάσεις ανώτερο απο τα 3,4.Δε λέω για τα 6-8 γιατί έχω καιρό να τα δω και δεν τα πολυθυμάμαι.Πάντως όσο πιο σκοτεινό,τόσο πιο καλό για μένα.
                      Είδα και το Finding Dory με μια φίλη σήμερα,το Finding Nemo δεν το θυμάμαι καθόλου,αλλά το συγκεκριμένο μου φάνηκε πιο σκοτεινό και μελαγχολικό.Καλό είναι,δείτε το.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Arrival,πολύ καλό,το προτείνω.
                        Rogue One A Star Wars Story για δεύτερη φορά.Ξεκινάει κάπως χλιαρά,αλλά μόλις πάρει μπρος,σταματάει μόνο όταν τελειώσει η ταινία.Η τελική σκηνή έπος,ρίγος,δέος,ανατριχίλα.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Kong is King on the island.
                          'Nuff said.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Εχω καιρο να δω ταινιουλα στο cinema. Το arrival ειδα τελευταια και οντως μου εκανε μεγαλη εντυπωση αλλα η ταινια με δυσκολια με κραταγε προσυλωμενο. Ισως πρεπει να τη ξαναδω σε αλλη φαση.

                            Ηθελα να δω το Logan αλλα δεν εκατσε, ισως παω να το δω μονος μου καποια στιγμη.

                            Την αλλη βδομαδα ερχεται Power Rangers, κι ηδη ετοιμαζομαστε με τη παρεα - απογοητευση imminent
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Το Arrival παρα πολυ καλο.
                              Το Trainspotting 2 επισης μου αρεσε.

                              Comment


                              • Originally posted by hideo View Post
                                Το Arrival παρα πολυ καλο.
                                Το είδα και εγώ πρόσφατα.Κλασσικός Villeneuve (να σημειωθεί ότι είναι απο τους αγαπημένους μου).Θέλει να πει "εφαγα πατάτες για μεσημεριανό" και μπορεί να στο φέρει απο το Άλφα Κενταύρου μέσα απο διαγαλαξιακούς πολέμους για αποθέματα πλουτωνίου.Για μένα το έχει πετύχει στο παρελθόν και στο ''Μέσα απο τις φλόγες'' και στο ''Polytechnique'', αλλά εδώ δεν τρελάθηκα, κυρίως γιατί με υπέβαλε πολύ το κομμάτι των εξωγήϊνων ενώ εν τέλει το όλο σκηνικό στήθηκε για να δώσει έμφαση στην μητρική αγάπη μεταξύ της πρωταγωνίστριας και της κόρης της.

                                Comment

                                Working...
                                X