Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To Dark Knight θα της εκμηδενισει,απλα... [/b]
    Poianhs? :icon_twisted:

    Sovara twra, elpizw na einai etsi giati outws h allws eimai megas Batman Fanboy, ean to kanei pantws tha einai pragmatika h kalyterh tainia me super hrwes up to date...
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Είδα σήμερα το Total Recall (Ολική Επαναφορά) με τον Arnold Σβαρτζενέγκερ (δεν βγαίνει το όνομα στα αγγλικά).
      Είχε πολύ πλάκα. Γέλασα πολύ εγώ και οι φίλοι μου. Κατα τα άλλα ήταν gtp.

      Comment


      • Phga shmera kai eida to Incredible Hulk...
        Ta spaei h tainia, milame gia poly orgh!!!
        [/b]
        Μονο πες μου πως η ιστορια του Bruce δεν εχει να κανει με τις αμερικανικες επιχειρησεις στο Ιρακ...θα με ενδιεφερε να δω την ταινια μιας και παρακολουθω τον χαρακτηρα εδω και χρονια,ομως λιγη ακομα αμερικανικη διανοητικη καθυστερηση/προπαγανδα νομιζω πως θα μου προκαλεσει εγκεφαλικο επεισοδιο...
        <div align="center">

        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

        Comment


        • Πήγα και είδα χτες το "Κραυγή γυναικών" του Dassin. Είναι η πρώτη φορά που βλέπω την Μερκούρη να παίζει και έμεινα λίγο άφωνος με την ερμηνεία της. Τέτοιες ερμηνείες δε βρίσκεις εύκολα τώρα... Η ταινία ήταν απίστευτη, δε θα πω πολλα γιατί θα το κουράσω, ήταν κάτι πολύ καλό... Όποιος είναι Θεσσαλονίκη και αγαπάει τον κινηματογράφο δεν πρέπει να χάσει αυτό το αφιέρωμα, παιδιά αξίζει... Πήρα και πρόγραμμα, παραθέτω τις ταινίες του Dassin που θα παιχτούν:

          Δοκιμή: 15/6 - 16/6
          Φαίδρα: 17/6 - 19/6
          Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται: 20/6 - 22/6
          Ποτέ την Κυριακή: 24/6 - 25/6

          Όλες στις 9:30 με δωρεάν είσοδο, στο σινέ-Άλσος του Δήμου Συκεών...

          Comment


          • Πήγα και είδα χτες το "Κραυγή γυναικών" του Dassin. Είναι η πρώτη φορά που βλέπω την Μερκούρη να παίζει και έμεινα λίγο άφωνος με την ερμηνεία της. Τέτοιες ερμηνείες δε βρίσκεις εύκολα τώρα... Η ταινία ήταν απίστευτη, δε θα πω πολλα γιατί θα το κουράσω, ήταν κάτι πολύ καλό... Όποιος είναι Θεσσαλονίκη και αγαπάει τον κινηματογράφο δεν πρέπει να χάσει αυτό το αφιέρωμα, παιδιά αξίζει... Πήρα και πρόγραμμα, παραθέτω τις ταινίες του Dassin που θα παιχτούν:

            Δοκιμή: 15/6 - 16/6
            Φαίδρα: 17/6 - 19/6
            Ο Χριστός Ξανασταυρώνεται: 20/6 - 22/6
            Ποτέ την Κυριακή: 24/6 - 25/6

            Όλες στις 9:30 με δωρεάν είσοδο, στο σινέ-Άλσος του Δήμου Συκεών...
            [/b]

            Evans περίμενέ με για το ποτέ την Κυριακή και μάλλον Ο Χριστός ξανασταυρώνεται και Φαίδρα...

            Έκαναν και κάτι καλό οι Συκιές εκεί πάνω που είναι


            Comment


            • Εννοείται ότι θα έρθεις παλιό παρτάλι, δε δέχομαι αντιρρήσεις .

              Comment


              • Μονο πες μου πως η ιστορια του Bruce δεν εχει να κανει με τις αμερικανικες επιχειρησεις στο Ιρακ...θα με ενδιεφερε να δω την ταινια μιας και παρακολουθω τον χαρακτηρα εδω και χρονια,ομως λιγη ακομα αμερικανικη διανοητικη καθυστερηση/προπαγανδα νομιζω πως θα μου προκαλεσει εγκεφαλικο επεισοδιο... [/b]
                Kamia sxesh, ean thymasai thn seira pou edeixne sthn TV tha deis oti moiazei poly me ekeinh, einai pragmatika kalh, phgene des thn xwris endiasmous
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Kamia sxesh, ean thymasai thn seira pou edeixne sthn TV tha deis oti moiazei poly me ekeinh, einai pragmatika kalh, phgene des thn xwris endiasmous
                  [/b]
                  Εχει καλως φιλε μου, αν εχει να κανει οντως με το animation (οχι anime, μη μπερδευουμε ασχετα πραγματα) λογικα θα ειναι σε ενα καλο επιπεδο, θα τη δω με την πρωτη ευκαιρια και θα παραθεσω αποψεις...
                  <div align="center">

                  "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                  Comment


                  • Den enow to cartoon, enow thn palia seira, opou ton bunner ton epeze o Bill bixby kai ton Hulk ton ensarkone o FOVEROS Lou Ferigno.

                    http://www.youtube.com/watch?v=GXDZH...eature=related

                    Gia thn epoxh ths htan tromerh seira den exana epeisodio.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Gia thn epoxh ths htan tromerh seira den exana epeisodio.[/b]
                      +1
                      Antenna νομίζω την έδειχνε κάπου στα 93-94 νομίζω...
                      Όντως πολύ καλή σειρά.Είδα από site κάποιες αναφορές στη σειρά εντός της νέας ταινίας.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Πριν 2 μέρες είδα με κολλητούς το XΟΥΛΚ ---έτσι το ακούσαμε ελληνικά, έτσι το μάθαμε, έτσι το αγαπήσαμε&#33;--- οκ το Hulk λοιπόν.
                        Είχα ακούσει για το 1ο ότι ήταν το πιο super μούφα από άποψη μεταφοράς σε cinema και κράταγα πολλές πισινές, ήξερα ότι παίζει το E.Norton αλλά και πάλι ο Hulk σαν ήρωας δν με τράβαγε.....
                        Τέσπα πήγαμε....nachos....pepsi....κτλ...κτλ.... ανα χείρας και μπήκαμε στην αίθουσα.

                        Προσκύνησα στο Trailer ΤΟΥ ήρωα -BATMAN ΡΕ&#33;&#33;&#33;- και ξεκίνησε η ταινία...

                        Οκ...ήταν άψογη....πάρα πολύ καλή....Pop corn movie...μπαμ μπουμ...φωνές....όπλα....ουρλιαχτά....κτήρια να γκρεμίζονται...2 υγρές βραζιλιάνες να εμφανίζονται σε άκυρες στιγμές των 3&#39;&#39; και ένα πράσσινο τέρας να πρσοπαθεί να μας σώσει από τον Nemessis του Resident Evil.
                        Έχει και Easter egg με εμφάνιση κάποιου κυρίου με τέλειο μούσι για την ταινία του 2011...

                        ΥΓ: Ναι είμαι λάτρης των εφημερίδω που έχουν τίτλο που ξεκινάει ως "ETΣΙ θα...." "ΕΤΣΙ εγώ...." "ΕΤΣΙ πρέπει...."
                        ΥΓ2: Δείτε την&#33;
                        ΥΓ: Σίγουρα σε κάποιον άρεσε το Residen Evil Nemessis ή το ανάποδο....δν εξηγείται αλλιώς
                        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                        Comment


                        • O kakos einai o abomination.
                          Palioteros tou Nemesis.
                          O epomenos tha einai o Leader, gia osous kseroun apo Hulk.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Εχθές είδα επιτέλους μετά από καιρό ταινία.Οι εξετάσεις βλέπετε δεν άφηναν χρόνο για κάτι τέτοιο...

                            Είδα το Eyes Wide Shut(Μάτια Ερμητικά κλειστά) του Stanley Kubrick

                            Η ταινία ήταν φανταστική.Ο Κubrick πιάνει ένα καθημερινό θέμα(σχέσεις) και το δίνει με έναν σύνθετο τρόπο καταλήγοντας όμως σε μια απλοϊκή λύση.Η ταινία έχει μπόλικο γυμνό για να πιάσει καλύτερα το θέμα.Η σκηνοθεσία είναι όλα τα λεφτά,όπως και η μουσική.Πραγματικά ο kubrick διαλέγει με μεγάλη μαεστρία την μουσική και σίγουρα την θεωρεί πολύ σημαντική.Σε όλες τις ταινίες του η μουσική είναι υψηλότατου επιπέδου.Αυτό που με εξέπληξε ήταν οι ερμηνείες...Από δύο πρωτοκλασάτους ηθοποιούς του Hollywood δεν περίμενα τόσο καλές ερμηνείες.Ο Tom Cryise στον καλύτερο ρόλο του που έχω δει και η Nicol Kidman άξια,αν και πολύ περιορισμένη σε σχέση με τον Cruise...

                            Την προτείνω σε όλους,ειδικά στα άτομα με σχέσεις.Δείτε την με την καλή σας,εάν δεν έχει μεγάλο κομπλεξ με το υπερβολικό γυμνό της ταινίας

                            Evans τρέχα να την δεις,θα σου αρέσει πολύ ;)


                            Comment


                            • Evans, το Ποτέ την Κυριακή με ενδιαφέρει κι εμένα, αλλά κανένας από τους φίλους μου δεν θα θέλει να έρθει (εγγυημένα πράγματα), οπότε σας πειράζει να σας φορτωθώ;
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Πλάκα μας κάνεις ; Φυσικά και να έρθεις. Εκείνες τις μέρες θα είμαι λίγο πιεσμένος λόγω διαβασμάτων (την άλλη βδομάδα ξεκινώ εξεταστική), αλλά κανονίζεται πολύ εύκολα. Έτσι κι αλλιώς εγώ μόνος μου θα πήγαινα να τις δω, αν υπάρχει παρέα ακόμα καλύτερα ;) .

                                Laharl θα τη δω την ταινία κάποια στιγμή.

                                Comment

                                Working...
                                X