Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Η ταινια Harry Potter δεν μου αρεσε. Ωραια φωτογραφια, αλλα η εναλλαγη σκηνων ηταν αποτομη και το σεναριο πετσοκομενο, που μονο στα κεντρικα θεματα καταλαβαινες πως επαιρνε υλικο απο το 6ο βιβλιο. Μονο δυο αναμνησεις; πφφ Ευτυχως ειχε τις αστειες σκηνες.

    Οσον αφορα το Flatland, μολις διαβασα αυτα που λεγατε μου ηρθε στο μυαλο αυτο:

    My blog:Doppel's Den

    Comment


    • Είδα χτες το Antichrist και παρ'όλο που το σκηνικό και οι ερμηνείες των 2 πρωταγωνιστών με κράτησαν κολλημένο στην οθόνη, ομολογώ πως δεν πολυκατάλαβα τη βασική ιδέα της ταινίας.

      Απόψε σειρά έχει το District 9 που έχω ακούσει τα καλύτερα.
      sigpic

      Comment


      • Shmera to vrady exei: Drug me to hell!
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Ειδα χθες το Inglourious Basterds
          κλασικος ταραντινο δεν εχω κατι αλλο να πω

          Comment


          • Οι τελευταίες ταινίες που έχω δει είναι Το Πείραμα (Das Experiment) και το διαβόητο Inglourious Basterds. Το πρώτο είναι ταινία που προηγείται του Κύματος (Die Welle) -και πάνω κάτω κινείται στο ίδιο μοτίβο σκέψης, απ'ότι κατάλαβα- από τον ίδιο σκηνοθέτη. Απλά σοκαριστικό. Δεν πρόκειται να πω τίποτα περαιτέρω, ένα must - see για όλους νομίζω.
            Όσον αφορά στο 2ο όλοι λίγο - πολύ ξέρετε περί τίνος πρόκειται. Πάρα πολύ καλή ταινία επίσης και σίγουρα πολύ καλύτερη απ'ότι την περίμενα. +1 σε αυτό που είπε ο Ramparter περί αποτύπωσης των συναισθημάτων, εάν είχε δημιουργηθεί πριν 69 χρόνια θα μπορούσε άνετα να είχε τον χαρακτήρα αντι - ναζί προπαγάνδας.

            Για το Flatland ως βιβλίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από φίλο και γενικά είναι ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα, πιθανότατα το animation θα είναι μέσα στις επόμενες ταινίες που θα δω.
            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

            Comment


            • Aν το βρεις πες μου από που . Σε rapidshare δεν το βρήκα (ίσως να μην έψαξα αρκετά).

              Comment


              • Το βιβλίο είναι καλύτερο από το animation που είδα, αλλά και το animation με σειρά του αξίζει να το δει κανείς.

                Evans ψάξε σε torrent, εγώ έτσι το κατέβασα.
                Btw καθώς το έψαχνα, διαπίστωσα ότι υπάρχουν δυο animation, ένα ονόματι Flatland διάρκειας 95 λεπτών κι ένα ονόματι Flatland The Movie διάρκειας 34 λεπτών. Εγώ είδα το πρώτο. Έψαχνα και για το The Movie αλλά δε το έβρισκα πουθενά.

                Flatland The Movie Trailer
                http://www.youtube.com/watch?v=C8oiwnNlyE4Αν
                Αν το βρει κανείς αυτό ας ρίξει ένα σφύριγμα.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • Εγώ έχω αυτό από το blue-white που είναι διάρκεις 12 λεπτών...

                  Comment


                  • WTF πόσα έχουν βγει; Όταν είχα ψάξει, είχα βρει αναφορές για τα δύο που ανέφερε ο loggo, όχι όμως για αυτό που λες εσύ sub.

                    @Loggo: Και εγώ το The movie ψάχνω, το άλλο που λες το βρήκα αρκετές φορές σε rapidshare και δεν το κατέβασα (από τις εικόνες που είδα δε μου άρεσε το σχέδιο). Το The movie φαίνεται τέλειο και αυτό θέλω να δω. Mehhh..

                    Comment


                    • Ναι κι εγώ γι’ αυτό το ψάχνω, το σχέδιο είναι όντως ανώτερο.
                      Πάντως και στο άλλο δεν ήταν κακό, μόνο οι 3D σκηνές ήταν gtp. Κατά τ’ άλλα, αν και λιγότερο όμορφο, ήταν μια χαρά.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Ειδα χτες βραδυ το Νυχτα Στο Μουσειο 2...οπως και το 1ο μερος δν μου αρεσε ιδιαιτερα....περασε απαρατηρητο σαν εργοΕιχε καποιες λιγες στιγμες γελιου αλλα γενικα δν μου εχει μεινει κατι απ'την ταινια...
                        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                        Comment


                        • Αδωξοι Μπάσταρδη. Σπάστα μωρή μπάσταρδη τπτ άλλο. Πέταξε και Putting out fire από Bowie και τα γκρέμισε όλα. Tarantino for life κι ας εξακολουθώ να θεωρώ αχώνευτο εκείνο το Jackie Brown.
                          Πάλι καλά που δεν τον έχουν πάρει χαμπάρι σε τρελό βαθμό οι Αμερικανοί και δεν γυρίζει π@π@ριές για το box office ακόμη.( tarantiνικο αστείο)
                          Επόμενη ταινία που θέλω από δαύτον κάτι σαν tribute στις kung fu b-z movies των 70s( όχι οι αναφορές του Kill Bill δε μου κάνουν )

                          ΕDIT:
                          Ο Pitt με αυτή τη βλάχικη προφορά από το Tενεσι μου με ολίγην από Jack Daniels και ποτοαπαγορευση επέβαλε την ύπαρξη Lynyrd Skynyrd στο OST...
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Προσπαθησα να δω το Death Note 3 L Changed the World αλλα ηταν τελειως οτι να ναι. Οπως λεει κι ο τιτλος η ταινια ασχολειται με τον L και πραγματικα το Death Note ειναι ανυπαρκτο στο σεναριο. Δε νομιζω οτι θα κατσω να δω καν πως τελειωνει.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Αδωξοι Μπάσταρδη. Σπάστα μωρή μπάσταρδη τπτ άλλο. Πέταξε και Putting out fire από Bowie και τα γκρέμισε όλα. Tarantino for life κι ας εξακολουθώ να θεωρώ αχώνευτο εκείνο το Jackie Brown.
                              Πάλι καλά που δεν τον έχουν πάρει χαμπάρι σε τρελό βαθμό οι Αμερικανοί και δεν γυρίζει π@π@ριές για το box office ακόμη.( tarantiνικο αστείο)
                              Επόμενη ταινία που θέλω από δαύτον κάτι σαν tribute στις kung fu b-z movies των 70s( όχι οι αναφορές του Kill Bill δε μου κάνουν )
                              OMG PWS TO KSEXASA??

                              Burai esena sigoura tha sou aresei, (alla to proteinw se olous)!
                              Na deite to Sukiyaki-Western Django!! Apistefth tainia!

                              Prin to deite, osoi den kserete peri tinos prokeitai, kante ena search sto wikipedia gia: "DJANGO", epeita deite to intro tou Django sto Youtube kai telos deite thn tainia, ta spaei agriws
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                                Αδωξοι Μπάσταρδη. Σπάστα μωρή μπάσταρδη τπτ άλλο. Πέταξε και Putting out fire από Bowie και τα γκρέμισε όλα. Tarantino for life κι ας εξακολουθώ να θεωρώ αχώνευτο εκείνο το Jackie Brown.
                                Πάλι καλά που δεν τον έχουν πάρει χαμπάρι σε τρελό βαθμό οι Αμερικανοί και δεν γυρίζει π@π@ριές για το box office ακόμη.( tarantiνικο αστείο)
                                Επόμενη ταινία που θέλω από δαύτον κάτι σαν tribute στις kung fu b-z movies των 70s( όχι οι αναφορές του Kill Bill δε μου κάνουν )

                                ΕDIT:
                                Ο Pitt με αυτή τη βλάχικη προφορά από το Tενεσι μου με ολίγην από Jack Daniels και ποτοαπαγορευση επέβαλε την ύπαρξη Lynyrd Skynyrd στο OST...

                                +10000

                                Τα'σπασε η ταινια!!!
                                Η μουσικη ηταν τουλαχιστον απιστευτη ---οκ δν ηξερα τα κομματια αλλα μου αρεσαν ενα προς ενα---
                                Η βλαχικη προφορα οντως ειχε πολυ φαση και σε συνδυασμο με το σπασιμο του χειλιου οταν μιλαγε εβγαζε αρκετο γελιο, ειδικα οταν αρχισε τα Ιταλικα
                                Ειχε πολυ περισσοτερες αστειες σκηνες απο οσο περιμενα...αλλα μου αρεσε απιστευτα....πραγματικα πολυ καληο "Κυνηγος Εβραιων" δν ειναι λιγο αδερφοφατσα?
                                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                                Comment

                                Working...
                                X