Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • +1 και από εμένα σε Evans και Xeno

    Είδα και εγώ χθες το Wall-E πραγματικά υπέροχη και όριμη όπως πολύ σωστά ανέφερε ο Evans.
    H Pixar έχει θέσει πολύ υψηλά τον πήχη μετά από αυτό το αριστούργημα αλλά και με προηγούμενες πολύ καλές ταινίες όπως Toy Story , Nemo , Μπαμπούλας Α.Ε.



    Comment


    • είδα χτες το Χάνκοκ.πολύ προβλέψιμη ταινία που βλέπεται όμως ευχάριστα αν και μέτρια ΙΜΗΟ.

      θετικά στοιχεία:
      Σαρλιζ Θερον
      Η καταπληκτική ερμηνεία του Γουίλ Σμιθ
      τα αναπάντεχα καλά ειδικά εφέ
      το εξαιρετικό για μένα σάουντρακ

      κι εγώ το Γούολυ ήθελα να δούμε μετά από τα σχόλια σας αλλά δυστυχώς δεν συμφωνούσανε οι υπόλοιποι.θα το νοικιάσω κάποια στιγμή.
      Carpe diem

      Comment


      • Πραγματικά αναρωτιέμαι το Wanted και το Hancock πόσα εισητήρια θα κόψουν με τόσο θάψιμο που έφαγαν, έχουν κυκλοφορήσει εδώ και 1+ μήνα σε Αμερική άρα και σε Internet, το έχει κατεβάσει / δει αρκετός κόσμος και η τηλεόραση έδειχνε Trailer "18 Σεπτεμβρίου στους κινηματογράφους! Hancock!"

        Ωχ! Ωχ! Ποια ταινία είναι αυτή? Κανενας δν την ξέρει / έχει δει


        Εντάξει δεν μπορώ να πω ότι με συγκίνησε ιδιαίτερα. Δεν είναι από αυτές που αθ τις έλεγα "για να περνάς την ώρα" μιας και δεν μου άρεσε και ψιλοβαρέθηκα. Μέσα σε όλους τους υπερήρωες εμφανίζεται και ένας Hancock <_<
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • Προς τι το κράξιμο για το Hancock ρε παιδιά; Δεν αναφέρομαι σε κάποιον εδώ μέσα συγκεκριμένα, αλλά απ&#39; την στιγμή που είναι μια παραγωγή που στοχεύει καθαρά σε mainstream κοινό, δεν παρουσιάστηκε ποτέ από κανέναν ως ταινιάρα (σε αντίθεση με το Wanted του οποίου οι συντελεστές προσπάθησαν να το πασάρουν ως την υπέρτατη ταινία δράσης) και τελικά δεν ήταν κι εντελώς μάπα (υπήρξαν πολύ χειρότερες ταινίες φέτος), τι παραπάνω μπορεί να περίμενε κανείς;
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • όχι όχι ίσα ίσα...
            Έχω γράψει για πολλές ταινίες ότι "είναι καλές για να περάσεις την ώρα σου" αλλά αυτή ούτε εκεί δεν την κατατάσω. Δεν μου άρεσε καθόλου προσωπικά.

            Δεν είπα ότι περίμενα καμιά ταινιάρα προσωπικά
            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • Και για να μην ξεχνιόμαστε... Πρόσφατα είδα και το Mulholland Drive. Πρόκειται για αριστούργημα, ταινία από τις λίγες, αλλά για πολύ γερά νεύρα. Αν είστε πολύ της... "κουλτούρας" στην μεγάλη οθόνη, είναι must. Διαφορετικά, ψάξτε και διαβάστε μερικά πράγματα σε κάποια sites και σκεφτείτε το διπλά.

              Εγώ δεν γράφω τίποτα, πρώτον για να μην spoilάρω (όχι σεναριακά... απλώς πιστεύω πως θα την απολαύσετε περισσότερο αν δεν ξέρετε περί τίνος πρόκειται) και δεύτερον γιατί ό,τι και να γράψω είναι λίγο, σε επίπεδο περιγραφής πάντα.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • Και για να μην ξεχνιόμαστε... Πρόσφατα είδα και το Mulholland Drive. Πρόκειται για αριστούργημα, ταινία από τις λίγες, αλλά για πολύ γερά νεύρα. Αν είστε πολύ της... "κουλτούρας" στην μεγάλη οθόνη, είναι must. Διαφορετικά, ψάξτε και διαβάστε μερικά πράγματα σε κάποια sites και σκεφτείτε το διπλά.
                [/b]
                :blink: Πες μου τωρα οτι καταλαβες και τι παιχτηκε&#33;

                Comment


                • :blink: Πες μου τωρα οτι καταλαβες και τι παιχτηκε&#33;
                  [/b]
                  Τώρα με βάζεις να κάνω αυτό που δεν θέλω να κάνω, αλλά τέλος πάντων...

                  Κανείς δεν έχει καταλάβει, γιατί είναι αδύνατον να καταλάβεις. Υπάρχουν πολλές εκδοχές οι οποίες φαίνονται ορθότατες και λογικές, οπότε δε μπορούμε να γνωρίζουμε τι τελικά ισχύει. Αυτό, όμως, δε μας εμποδίζει απ&#39; το να μπορέσουμε να εκτιμήσουμε την ταινία, έτσι; ;)
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Χθες ειδα το American Gangster.Πολυ καλη αν και κομματακι μακροσυρτη ταινια με πολυ καλες ερμηνειες (ε τι αλλο να περιμενεις απο Denzel Washington και Rassel Crow;) και πολυ καλη σκηνοθεσια.Ασχολειται με το ποσο σαπια ειναι η δομη της κοινωνιας στις ΗΠΑ και περνα αυτο το μηνυμα με πολυ αμεσο και ωμο τροπο.Πολυ καλη προταση, αρκει να μης σας κουραζουν οι ταινιες μεγαλης διαρκειας.
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • Χθες ειδα το American Gangster.Πολυ καλη αν και κομματακι μακροσυρτη ταινια με πολυ καλες ερμηνειες (ε τι αλλο να περιμενεις απο Denzel Washington και Rassel Crow;) και πολυ καλη σκηνοθεσια.Ασχολειται με το ποσο σαπια ειναι η δομη της κοινωνιας στις ΗΠΑ και περνα αυτο το μηνυμα με πολυ αμεσο και ωμο τροπο.Πολυ καλη προταση, αρκει να μης σας κουραζουν οι ταινιες μεγαλης διαρκειας.
                      [/b]

                      Όντως
                      Την είχα δει όταν βγήκε σε dvd και με ενθουσίασε. Βασικά ανέβηκε στα μάτια μου και ο Rassel Crow που μέχρι τότε δν με ενθουσίαζε αλλά είδα κι άλλα έργα του και αρχίζει και μ&#39;αρέσει πολύ
                      Ο Denzel Washington ήταν απ&#39;τους αγαπημένους μου ;)
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • Εμενα παλι μου φανηκε σαν ταινια 1 ωρας που την τραβηξαν οσο δε παει και κρατησε 3.
                        Οπως καταλαβατε,με κουρασε(πολυ).

                        Comment


                        • +1.
                          To 1o μισο ηταν απαραδεκτο, ενω το 2ο πολυ καλο.
                          Αν εστιαζαν στην ουσια του θεματος θα ηταν μια ταινια φυσιολογικης διαρκειας που δε θα εκανε κοιλια σε κανενα σημειο.
                          Rating: Fail/2

                          Comment


                          • Για μένα πάντως είναι καταστροφή μία ταινία να "τραβιέται".

                            Comment


                            • Το American Gangster προσωπικά δε με κούρασε ούτε για ένα δευτερόλεπτο. Είναι, όντως, "τραβηγμένο", αλλά για εμένα μια τέτοια ταινία αναδεικνύεται από ένα τέτοιο "τράβηγμα" (γιατί θα μπορούσε να είναι και διαφορετικό, οπότε να μην ταίριαζε στο στυλ της). Αν ήταν μικρότερης διάρκειας, θα μου άφηνε, είμαι σίγουρος, μια αίσθηση "κενού", θα μου έδινε, δηλαδή, την εντύπωση ότι κάτι λείπει, ότι κάτι περισσότερο θα έπρεπε να δω για να... συντελεστεί ολοκληρωμένη κάθαρση στα εσώψυχά μου, ας το πω έτσι.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Χτες είδα το Juno (720p) και μπορώ να πω ότι το χάρηκα. Αισθητικά για κάποιο λόγο μου άρεσε και η Juno είναι τέλεια, εύκολα θα την παντρευόμουν xD . Βέβαια προτίμησε ένα φλώρο που τρέχει και παίζει guitar αλλά που να ήξερε τι υπάρχει αλλού.

                                Τέλος πάντων, σεναριακά η ταινία ήταν λίγο αδιάφορη. Πρόκειται ότι η Juno έμεινε έγκυος από το παιδάκι της πάνω παραγράφου και αποφασίζει να το κρατήσει. Μετά επικρατεί μία ιδιαίτερη αφέλεια που ίσως εκνευρίσει. Πολύ ιδανικά και χαριτωμένα όλα, οι γονείς της το παίρνουν άνετα, συνυπάρχει με τους πάντες στο σχολείο (υπάρχουν και οι περίεργες καταστάσεις) και όλα κυλάνε όμορφα και ωραία. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι τόσο ιδανικά τα πράγματα, πόσο μάλιστα στης Αμερική που από ότι ξέρω υπάρχει ένα σχετικό πρόβλημα με αυτά τα θέματα.

                                Σεναριακά λοιπόν η ταινία χάνει για μένα. Παρόλα αυτά τη χάρηκα πολύ και για κάποιον ιδιαίτερο λόγο αισθητικά μου άρεσε πάρα πολύ. Φοβερά χρώματα, η Juno τέλεια (oh god), μου άρεσε και η φωτογραφία... W/e δείτε την.

                                Comment

                                Working...
                                X