Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αααααααργκ! Γιατί το είπατε για τον Tom Cruise?
    -Θεωρητικά- Δεν θα τον καταλάβαιναν αν δεν ήξεραν ότι παίζει και θα είχε νόημα να το μάθουν στο τέλος! ;)

    Ένας γνωστός μου με ρωτάει μπροστά σε άλλους -ενώ ξέρει ότι δν έχουν δει την ταινία- "Ρε τον είδατε τον Cruise? Τον καταλάβατε?" <_<



    Πάμε παρακάτω....

    Μόλις είδα το "Blow" με τους J.Depp, P.Cruse, Rey Liota και Jesse James.
    Αληθινή ιστορία ένος εμπόρου ναρκωτικών που από φτωχός έγινε εκατομμυριούχος και τελικά κατέληξε στην φυλακή από παρεμβάσεις "φίλων" του. J.Depp με μπυροκοιλιά στο τέλος ftw&#33; Βασικά τόσα ποτά που ήπιε στην ταινία αυτή μόνο λογικό είναι....

    Πολύ ωραία ταινία
    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • Ωπα ρε,κάτσε,είπαμε όχι στα σπόιλερς,αλλά ένας που έχει δει μερικές ταινιες με τον Κρούζ τον καταλαβαίνει στο μέσο της ταινίας (που πρακτικά παίζει περισσότερο) άνετα&#33;

      Αν αρχίσουμε να θεωρούμε και σπόιλερς το ποιος έπαιζε σε κάθε ταινία...(εξαιρούνται περιπτώσεις sequel όπου έχει πεθάνει κάποιος στην προηγούμενη ταινία και είναι έκπληξη η επιστροφή του,ακόμα θυμάμαι πως οι μαλάκες στα village στο εισητήριο του dead man&#39;s chest έγραφαν Jeffrey Rush,έλεος,5 δευτερα στο τέλος έπαιξε).

      Τέσπα,όπως έλεγα,με αυτή τη λογική θα έπρεπε να μην λέμε πως στο πρώτο POTC έπαιζε ο Jeffrey Rush h o Johnny Depp επειδή είναι δύσκολο να τους καταλάβεις.
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Μμμμμ τι να σου πω, εμένα με εξέπληξε όταν το είδα στους τίτλους τέλους.
        Δεν είχα ιδέα ότι έπαιζε και έτσι δεν τον περίμενα καν και δεν μου πέρασε απ&#39;το μυαλό ότι είναι αυτός.
        Αφού κάποια στιγμή λέω στον κολλητό μου "Ρε αυτός μου θυμίζει τον κοντό/χοντρό που έπαιζε στο Shoot Em Up" με C.Owen + Bellucci"

        Και τελικά αποδείχτηκε μεγάλη πατάτα αυτό που είπα.... :Ρ
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • Εχθές παρακολούθησα το Wall-e στον κινηματογράφο...

          Καταπληκτική ταινία,μου άρεσε πάρα πολύ.Μιλάει για πράγματα που οι άνθρωποι έχουν ξεχάσει,αγάπη,περιβάλλον,φιλία,επικοινωνία...Σ ε αγγίζει πάρα πολύ...Νομίζω όλοι πρέπει να δούνε αυτήν την ταινία... ;)
          [/b]
          Εγώ εχθές το πρωί.
          Αριστούργημα, το πιο ώριμο δημιούργημα της Pixar. Ένα διαμάντι, τι μπορώ να πω άλλο;

          Comment


          • Λοιπόν,σας είπα πως μου άρεσε το Tropic Thunder κυρίως επειδή μου θύμιζε πάρα πολύ σκηνικά Bad Company?

            Δειτε εδώ:

            http://www.youtube.com/watch?v=-uXBWbHJRz8

            Dice is doing it right
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • τι μπορώ να πω άλλο;
              [/b]
              Οτι δεν του βαζεις βαθμολογια, επειδη ειναι εργο τεχνης
              My blog:Doppel&#39;s Den

              Comment


              • Και εμένα μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω το Tropic Thunder γιαυτό και θέλω να παίξω το Bad Company , somari ;)

                Comment


                • Είδα χθες το Shaun of the Dead.Βρετανική παρωδία στα zombie films με πολύ καλό,φλεγματικό,tongue in cheek,δεν περιγράφω άλλο βρετανικό χιούμορ.

                  Το hot Fuzz ωστόσο παραμένει εκεί ψηλά για μένα.Μου αρέσει που το βρετανικό χιουμοριστικό cinema ανακάμπτει.(είχα δει φέτος και το In Bruges)Το έχω ανάγκη το καμμένο χιούμορ τους(μου έχουν λείψει οι Pythons και λοιποί εκπρόσωποι)
                  Και εις άλλα με υγεία.Cheers mates&#33;
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Είδα χθες το Fanny och Alexander και ακόμη το σκέφτομαι. Απίστευτα δυνατές σκηνές και πλάνα, ερμηνείες φυσικές και πολλά ερωτήματα. Πρέπει να διαβάσω καμιά ανάλυση για να το δω και από άλλες οπτικές εκτός από όσα κατάλαβα εγώ...
                    Καταλαβαίνω τον Evans που επέμενε...


                    Comment


                    • Είδα χθες το Fanny och Alexander και ακόμη το σκέφτομαι. Απίστευτα δυνατές σκηνές και πλάνα, ερμηνείες φυσικές και πολλά ερωτήματα. Πρέπει να διαβάσω καμιά ανάλυση για να το δω και από άλλες οπτικές εκτός από όσα κατάλαβα εγώ...
                      Καταλαβαίνω τον Evans που επέμενε... [/b]
                      Hmm ακούγεται για ταινία 18+ ;)
                      "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

                      by Fyge 114 Amaliada edition

                      "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω&#33; "

                      by Chaoscrow

                      Comment


                      • Mental age maybe

                        Χθες είδα το Boy A. Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει. Δε θα πω πολλά, θα παραθέσω μόνο την πολύ γενική περιγραφή του imdb: The story of a young ex-con Jack, newly released from serving a prison sentence for a murder he committed as a child.


                        Comment


                        • Είδα χθες το Fanny och Alexander και ακόμη το σκέφτομαι. Απίστευτα δυνατές σκηνές και πλάνα, ερμηνείες φυσικές και πολλά ερωτήματα. Πρέπει να διαβάσω καμιά ανάλυση για να το δω και από άλλες οπτικές εκτός από όσα κατάλαβα εγώ...
                          Καταλαβαίνω τον Evans που επέμενε...
                          [/b]
                          Εμ έχω το λόγο μου όταν επιμένω . Σύντομα θα κάτσω να δω και την 5ωρη βερσιον.

                          Comment


                          • Ποιος ο ρόλος του Ismael Retzinsky πιστεύεις; Πολύ λίγο φάνηκε αλλά πολύ με προβλημάτισε...


                            Comment


                            • είδα σήμερα το Azumi 2.η ταινία ακολουθεί τα πρότυπα του Azumi 1 δηλαδή σφαξίδι,σφαξίδι και μετά λίγο σφαξίδι ακόμα για να μην ξεχνιόμαστε,εμπλουτίζοντάς το με λίγο συναίσθημα που δεν υπήρχε στο προηγούμενο κι ένα βαθύ του κώ**υ νόημα.
                              γενικά μια πολύ ωραία ταινία που την προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους όσους αναζητούν δυνατές συγκινήσεις,λέμε τώρα.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Είδα χθες το Fanny och Alexander και ακόμη το σκέφτομαι. Απίστευτα δυνατές σκηνές και πλάνα, ερμηνείες φυσικές και πολλά ερωτήματα. Πρέπει να διαβάσω καμιά ανάλυση για να το δω και από άλλες οπτικές εκτός από όσα κατάλαβα εγώ...
                                Καταλαβαίνω τον Evans που επέμενε...
                                [/b]
                                Νάτος&#33;

                                Δεν πιστέυω να υπάρχει και άλλο "Φάνι και Αλέξανδρος" εκτός από αυτό του Μπέργκμαν. Δες οπωσδήποτε τα "Περσόνα", "Άγριες φράουλες" και ασφαλώς το κλασσικότατο "Η έβδομη σφραγίδα".
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X