Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tα posts μου μάλλον περνάνε απαρατήρητα .

    Chaoscrow θα μου δώσεις λίγο χρόνο για την απάντηση που περιμένεις. Είναι μία τιανία που δεν την έχω χωνέψει ακόμα και θέλω να δω και τη μεγάλη βερσιον για να πω αυτά που θέλω να πω .

    Άσχετο αλλά χτες ήθελα να ξεκινήσω να τη βλέπω, αλλά είχα μία ατυχία με τα avi που κατέβασα και κατέληξα να δω για δεύτερη φορά το Persona.

    Comment


    • Χθες πήγα και είδα το Tropic Thunder κε κάτι φίλους μου. Καλούτσικι ταινία με μερικά αστεία σημεία... αλλα ως εκεί. Δηλαδή δεν μπορώ να πω οτι μου αρεσε και πολύ.

      Παίρνει ένα 6.5/10 imo.

      Χθες ξεκίνησα και το "Αποκάλυψη Τώρα". Ειδα το μισο. Το υπόλοιπο σήμερα
      "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

      by Fyge 114 Amaliada edition

      "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω! "

      by Chaoscrow

      Comment


      • Χθες είδα το Lucky Go Happy (Τυχερή και Ευτυχισμένη)
        Μία ταινία η οποία αλλάζει τον τρόπο που έβλεπες τον κόσμο μέχρι τώρα...
        Πολύ χαρούμενη και διασκεδαστική , η χαρά της ζωής.

        Δείτε την

        Comment


        • Αλλάζει τον τρόπο με τον οποίο βλέπεις τον κόσμο; Πώς ; Τι διαπραγματεύεται η ταινία, πες δύο λόγια.

          Όπως και να έχει, εγώ είδα για δεύτερη φορά το Persepolis και μου άρεσε πάρα πολύ.

          Comment


          • Θα δω το Dr. Strangelove τωρα σε λιγο. Ειμαι περιεργος. Λενε ο,τι ειναι καλη μαυρη κωμωδια. Βλεπω και Peter Sellers και Kubrick. Ε δεν μπορει καλη θα ειναι

            Θα εβλεπα lotr 1 extended edition, αλλα ειχε ο πατερας μου δουλεια στο μπουμπουτερ που το εχω, οποτε θα δω την παραπανω. Κι επειδη ειναι μιαμιση ωρα ταινια, ισως δω και κανα στοιχημα του σλεβιν για δευτερη φορα, επειδη την βρισκω γαματη ταινια.
            My blog:Doppel's Den

            Comment


            • Twra teleftaia eimai se ena Monty pythons-marathon.

              Gia thn wra exw ksanadei oles tis tainies kai tis season 1-2-3.
              Twra parakolouthw ta Best of apo ton kathena...
              Apistefto gelio pantws
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Twra teleftaia eimai se ena Monty pythons-marathon.

                Gia thn wra exw ksanadei oles tis tainies kai tis season 1-2-3.
                Twra parakolouthw ta Best of apo ton kathena...
                Apistefto gelio pantws
                [/b]

                Τι μου θύμισες τώρα...Αρχές καλοκαιριού είδα τους Ιππότες τις ελλεεινής Τραπέζης,εντάξει ΨΟΦΗΣΑ στο γέλιο...Δάκρυσα 3 φορές και γέλασα άπειρες ...Απλά υπέρτατη ταινία...Καταπληκτικό ΑΚΥΡΟ χιούμορ...Προτείνεται στο ΑΝΕΤΟ


                Comment


                • Εγω προτιμω κατα πολυ το Life of Brian. Δεν μπορω να πω πως γελαω πολυ με το αγγλικο humor. Εξυπνο, ωραιο, αλλα προτιμω αμερικανιες

                  Το ειδα το Dr.. Strangelove. Εξυπνα αστεια, ωραια υποθεση και ωραιοι και ο sellers και ο scot. Σατιριζει πολυ καλα τον ψυχρο πολεμο.
                  My blog:Doppel's Den

                  Comment


                  • Αλλάζει τον τρόπο με τον οποίο βλέπεις τον κόσμο; Πώς ; Τι διαπραγματεύεται η ταινία, πες δύο λόγια.

                    Όπως και να έχει, εγώ είδα για δεύτερη φορά το Persepolis και μου άρεσε πάρα πολύ.
                    [/b]
                    H ταινία δείχνει την ζωή μιας δασκάλας την Πόπυ η οποία είναι στον κόσμο της (πολύ χαρούμενη , αυθόρμητη , δεν κολώνει να μιλήσει σε κάθε άγνωστο).
                    Και δίχνει πως αλλάζει την μιζέρια του κόσμου που έρχετε σε επαφή...

                    Ο μαικ λι με λίγα λόγια θέλει να δείξει πως η ζωή κάθε μέρα μας επιφυλάσει κάποια περιπέτεια η οποία είναι αρκετή για να σε ενθουσιάσει.

                    Τι άλλο να πω...

                    Μια αισιόσοξη ματιά στη καθημερινότητα του μουντού και μίζερου Λονδίνου , αξίζει να την δείτε όλοι σας παιδιά ειλικρινά σας το λέω ;)

                    Comment


                    • <div class='quotetop'>(Doppelganger &#064; Oct 5 2008, 07&#58;07 PM) [snapback]40634[/snapback]</div>
                      Θα δω το Dr. Strangelove τωρα σε λιγο. Ειμαι περιεργος. Λενε ο,τι ειναι καλη μαυρη κωμωδια. Βλεπω και Peter Sellers και Kubrick. Ε δεν μπορει καλη θα ειναι

                      Θα εβλεπα lotr 1 extended edition, αλλα ειχε ο πατερας μου δουλεια στο μπουμπουτερ που το εχω, οποτε θα δω την παραπανω. Κι επειδη ειναι μιαμιση ωρα ταινια, ισως δω και κανα στοιχημα του σλεβιν για δευτερη φορα, επειδη την βρισκω γαματη ταινια.
                      [/b]
                      sorry για το σπαμινγκ,το οφ τοπικ λπ αλλά τι στο κέρατο είναι το μπουμπουτέρ;

                      για να είμαι λίγο εντός θέματος,αν και τρολάρω,σιχαίνομαι τους Monty Pythons.είχα δει μια ταινάι δε θυμάμαι ονομασία και ξενέρωσα,ενώ και κάποια άλλα που έχω δει δεν μου κάνανε ιδιαίτερα θετική εντύπωση.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Χθες ξεκίνησα και το "Αποκάλυψη Τώρα". Ειδα το μισο. Το υπόλοιπο σήμερα [/b]
                        Λοιπόν είδα και το υπόλοιπο σήμερα. Ενδιαφέρουσα ταινία αλλα στο τέλος ενιωθα πως απο κάπου... εμπαζε . Σε γενικές γραμμές ωραίο ήταν. Θα το συνιστούσα σε οποιον θέλει κατι του είδους αλλα οχι το κλασσικο "shoot the motherf@&ers up&#33;&#33;" και ντου 5 ατομα οι οποιοι καθαρίζουν 50 και δεν έχουν ουτε μία γρατσουνιά. Ειναι πιο σοφιστικέ απ&#39;αυτό. Λογικά θέλει να περάσει κάποιο νόημα (το οποιό δεν έπιασα με την πρώτη).
                        "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

                        by Fyge 114 Amaliada edition

                        "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω&#33; "

                        by Chaoscrow

                        Comment


                        • sorry για το σπαμινγκ,το οφ τοπικ λπ αλλά τι στο κέρατο είναι το μπουμπουτέρ;
                          [/b]
                          Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

                          κομπιούτερ εννοω, απλα το ειπα χαιδευτικα

                          My blog:Doppel&#39;s Den

                          Comment


                          • Ρε συ altair αφού το καταλαβαίνεις και το παραδέχεσαι συνέχεια ότι τρολάρεις, γιατί τρολάρεις ; Όχι ότι όντως τρολάρεις στο συγκεκριμένο θέμα, just asking xD .

                            Comment


                            • Ρε συ altair αφού το καταλαβαίνεις και το παραδέχεσαι συνέχεια ότι τρολάρεις, γιατί τρολάρεις ;
                              [/b]

                              Altair 1,359
                              XenoVagrant 1,103
                              Somari 1,039
                              Ramparter 1,000

                              Me διαφορά έτσι....;;;
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • πριν απο λιγες ημερες παρακολουθησα σε dvd μια απο τις αγαπημενες μου ταινειες τις αναμνησεις μια γκεισας.βεβεια για να σου αρεσει πρεπει να αγαπας την ασιατικι κουλτουρα.

                                Comment

                                Working...
                                X