Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παραβλέψτε ότι είναι σε εκπομπή της Σκορδά
    Μια χαρά είναι η Σκορδά, ο Λιάγκας είναι για μόνιμες αναγκαστικές διακοπές στο Μπελίζ.

    Η ταινία δεν μου άρεσε πολύ αλλά θέλω να δω τη σειρά γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα.

    Comment


    • Προσωπικα τη χρηση του ολου κονσεπτ των φιλιων αριθμων τη βρηκα λιγο περιττη, δε νομιζω οτι προσεφερε ουσια στη ταινια, ηταν απλως μια γαρνιτουρα ψαγμενιας. Για μενα ολη η αξια ηταν το συναισθηματικο investment.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Φλασια. 2 ταινιες που ειχα προτεινει και στο discord.
        τις βρηκα εξαιρετικες



        Στο cinobo τις ειχα δει, για οποιον ειναι στην υπηρεσια.

        Comment



        • Είδα την ταινία «Falling Down» με τον επικο Μάικλ Ντάγκλας για να την θυμηθώ μετά από 25 χρόνια. Επικο γέλιο !

          Ότι πρέπει τώρα που θα αυξηθούν οι τιμές στα προϊόντα...


          Comment


          • Ειδα το Nomads Land, το βρηκα βαρετο.Ενδιαφερον θεμα αλλα με εκανε να το βλεπω αποστασιοποιημενα χωρις καμια συμπαθεια για τους χρακτηρες και τη πρωταγωνιστρια.

            Επισης ειδα Cruella, πολυ ευχαριστη ταινια και origin μιας anti-hero που ποτε δε με ενδιεφερε να μαθω περισσοτερα αλλα τελικα με κερδισε.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Για την Cruella.

              Με έπιασε απροετοίμαστο. Δεν περίμενα ποτέ dark origins story από Disney. Και οι δύο Emmas παίζουν πολύ καλά, αλλά η Stone ήταν καταπληκτική. Μικρό spoiler αλλά αναγκαίο. Μου κάνει τρομερή εντύπωση πως μπορεί να μεταπηδά από την μια περσόνα που ενσαρκώνει στην άλλη με τόσο φυσικό τρόπο. Σχεδόν τόσο εντυπωσιακή όσο ο James McAvoy στο Split.

              Comment


              • To the point το σχολιο. Πραγματικα αξιζει να τη δεις μονο και μονο για την Emma Stone.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Ήρθε ο κούριερ και μου έφερε το blu ray του Tenet που αγόρασα από το ιντερνετ από Ελληνικό μαγαζί.
                  Μέσα στο κουτί έχει δεύτερο blu ray με τα εντυπωσιακά γυρίσματα της ταινίας.
                  Είδα το ιντρο με την όπερα και τις ανεμογεννήτριες και νομίζω ότι είναι το καλύτερο blu ray του Νόλαν που έχω αγοράσει.
                  Δείχνει εντυπωσιακά σε 4K τηλεόραση. Κλείνω την επιλογή HDR και το τρέχω στο cinematic που είναι στο αυθεντικό ,αλλά και πάλι δεν συγκρίνεται με την επική ατμόσφαιρα του σινεμά.
                  Το Tenet είναι αυστηρά για το σινεμά.
                  κάθε φορά που μπαίνω στο σινεμά για να δω ταινία του Νόλαν περιμένω με αγωνία την πρώτη σκηνη που θα με κάνει να ανατριχιάσω.
                  Αυτό έγινε στην σκηνή με τον πρωταγωνιστή που βγαίνει από το κοντέινερ επιστρέφοντας στο αεροδρόμιο ,οπτικοακουστικά ήταν η πιο εξωπραγματικά δεκάλεπτη mind fuck σκηνή που εγώ ζήσει σε ταινία του Νόλαν μετά το interstellar και inception !

                  Περιμένω με αγωνια το επόμενο έπος του.
                  Last edited by majorfox; 07-07-2021, 03:48 AM.

                  Comment


                  • Δεκέμβρης του '12...

                    Originally posted by Titus
                    Επίσης κάποια στιγμή πρέπει να δω το τελευταίο Batman και να λύσω τη διαμάχη "είναι καλό/ κακό".
                    Originally posted by Raf
                    Φοβάμαι πως το μακεδονικό θα λυθεί συντομότερα.

                    Comment


                    • Last edited by majorfox; 18-12-2021, 01:57 AM.

                      Comment


                      • ειδα το Spider-Man no way home . Η χειρότερη ταινία Spider-Man . Καμία πρωτοτυπία που βασίζεται από κακούς και χαρακτήρες του Ραιμι για να καλύψουν την φόλα. Ανύπαρκτος ο τομ . Είναι ο χειροτερος ηθοποιος ούτε θα δω την ταινία uncharted γιατί έκαναν εμετικες επιλογες . Διαβάζω και κάτι εμετικά review από ελλεηνικα site που λένε ότι είναι καλύτερο από το the dark knight . Ξερνάει το σύμπαν στο ιντερνετ. Όχι άλλο κάρβουνο. Παω να δω μια ταινία της προκοπής γιατι εχω αηδιάσει.

                        Comment


                        • Ειδα τον Χίου Τζακμαν στο Prisoners μέσα στην βροχή και πιστεύω ότι θα έπαιζε εκπληκτικά τον Solid Snake σε ταινία MGS !

                          FD99D3EA-88AC-4B12-8E15-0A2248C6E31D.jpg Είδα την ταινία Prisoners αστυνομικό θρίλερ από τον Denis Villeneuve . Όταν η μικρή κόρη της οικογένειας Ντόβερ εξαφανίζεται, μαζί με εκείνη ενός φιλικού ζευγαριού, ο ντετέκτιβ Λοκι (Τζεικ Τζιλενχαλ)προσπαθεί να βρει στοιχεία και υπόπτους.
                          Γεμάτος αγωνία, ο Κέλερ Ντόβερ ( Χίου Τζακμαν ) αποφασίζει να πάρει την υπόθεση στα χέρια του, περιπλέκοντας περισσότερο την υπό πίεση χρόνου υπόθεση. Τα χρώματα της ταινία και η ατμόσφαιρα είναι εντυπωσιακή ! Είμαι σίγουρος ότι θα έφτιαχνε καλή ταινία Silent Hill γιατί το έχει στο είδος. Ας αφήσει καλύτερα τα sci-fi γιατί δεν το έχει.


                          Last edited by majorfox; 17-01-2022, 01:44 AM.

                          Comment


                          • Spiderman: No way home. (9/10). Η ταινία είναι καλή, με πάρα πολύ fan service, αλλά περιμένω πιο πολύ action από το mcu και λιγότερο δράμα. Και να θυμάστε: With no superpowers, comes no responsibility.

                            Comment


                            • Είδα τον νέο Batman του Ματ Ριβς. Ο χειρότερος και βαρετός μπατμαν που προσπαθεί να σε πείσει με την ψευτομαγκιά ναρκισσισμό και ύφος ναρκομανή . Ήταν στιγμές που με έπαιρνε ο ύπνος ,και λέγαμε τι βλέπουμε τώρα ; Αν δεν έκανε πρώτα την αρχή ο Νόλαν δεν θα ήξερε κανείς πως να φτιάξει επική ταινία Batman και τώρα κάνουν αντιγραφές σοβαροφάνειας . Το ίδιο και με τον τζόκερ. Τους πονάει πολύ το cast που είχε ο Νόλαν στις ταινίες και αυτό φαίνεται σε όλο το ιντερνετ από σχόλια και review. Δεν θα την ξανά έβλεπα ούτε με πληρωμή ούτε με απειλή όπλου .
                              Last edited by majorfox; 15-03-2022, 10:34 PM.

                              Comment


                              • Διαφωνώ με το σκεπτικό του majorfox και το θάψιμο στις τελευταίες ταινίες Spider-man - Batman - Τζόκερ. Καταλαβαίνω ότι θέλεις το κάτι παραπάνω έχοντας δει τις επικές του Nolan (που ακόμα και αυτός δυσκολεύτηκε με την τρίτη batman ταινία που έχει ανάμεικτες κριτικές) αλλά από τη μία σχεδόν όλες οι ταινίες της marvel την ίδια συνταγή χρησιμοποιούν οπότε συνήθως ξέρεις τι θα δεις (και σίγουρα δεν θα δεις κάτι επικό).

                                Από την άλλη το Τζόκερ σύμφωνοι ήταν έξυπνο αναμάσημα παλιών ταινιών αλλά ο Χοακίν κάνει τη διαφορά οπότε αξίζει τα λεφτά της, δεν είναι αριστούργημα (η ερμηνεία του είναι) αλλά δεν θα σκάσουμε κιόλας.

                                Στο Spiderman No Way Home θα του έβαζα κάτω από 9 γιατί

                                 
                                Η επιστροφή των παλιών Spider-man δεν έβγαζαν δυναμισμό, τους είδα πολύ χλιαρούς. Ο Goblin ευτυχώς έσωσε την ταινία. Ή είσαι κακός ή δεν είσαι, οι άλλοι το σκέφτονταν και ο Sandman ακόμα να μάθουμε γιατί συμμετείχε.

                                10άρι εύκολο βάζω στο Into the spider-verse, τόλμησε την ανανέωση με σωστή υλοποίηση. Πολύ μάγκικη παραγωγή.

                                Τέλος το Batman θα συμφωνήσω ότι δεν ήταν συνταρακτικό αλλά φέρθηκαν με σεβασμό στην ταινία. Τα πλάνα είναι άψογα, έχει καλές ερμηνείες και μουσικάρα. Αυτό που γούσταρα περισσότερο είναι
                                 
                                που έτρωγε σφαίρες like a boss (super hero είναι θα τον φυσάς και θα πέφτει;) και το ρεαλιστικό glide (οκ super hero αλλά μην το παρακάνουμε).

                                Επίσης πώς στο καλό ο Πιγκουίνος είναι ο Colin Farrell;
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X