Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Asura View Post
    "They think that I hide in the shadows. But in fact, I am the shadows"

    10/10
    ​​​​​​​
    Όλο το soundtrack αξίζει, είναι σαν τις παλιές καλές ταινίες. Είμαι σίγουρος ότι μέχρι και ο majorfox το ακούει κρυφά (βάλτο στο 22:28 ή στο 01:44:00, έπος...)



    Φέρθηκαν με πολύ σεβασμό στην ταινία τί να λέμε, για τα περί αντιγραφής μετά από τόσα batman όλοι ξέρουμε ότι παρθενογένεση δεν υπάρχει.

    Ή μάλλον μπορεί να υπάρχει κάτι:

     
    Post credit scene δεν δείχνει ακριβώς αλλά αναφέρει το site https://www.rataalada.com/ που ήταν μέρος της πλοκής. Έδειχνε ένα γρίφο αρχικά αλλά το κατέβασε η αστυνομία του Gotham 😂


    Asura για να σε ντοπάρω κι άλλο για το Sonic, σου θυμίζει κάτι;

    sonic-2-poster.jpg

    The second Sonic movie is almost here, and ahead of its release Paramount is dialling up the retro factor.
    Last edited by Ryu_gr; 04-04-2022, 01:03 PM.
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Οι ομοιότητα είναι απίστευτη και κανείς δε μπορεί να το διαψεύσει. Ο Robotnik μοιάζει απίστευτα με τον Jim Carey!!

      Comment


      • [QUOTE=Ryu_gr;n250331]

        Όλο το soundtrack αξίζει, είναι σαν τις παλιές καλές ταινίες. Είμαι σίγουρος ότι μέχρι και ο majorfox το ακούει κρυφά (βάλτο στο 22:28 ή στο 01:44:00, έπος...)



        Φέρθηκαν με πολύ σεβασμό στην ταινία τί να λέμε, για τα περί αντιγραφής μετά από τόσα batman όλοι ξέρουμε ότι παρθενογένεση δεν υπάρχει.




        Ryu_gr Είναι η πρώτη φορά που το ακούω γιατι δεν μου έκανε το κλικ από την πρώτη φορά το soundtrack. Δεν με πείθει καμία μουσική Batman εκτός του Ζίμμερ. Είναι σαν να ακούω soundtrack mgs χωρίς Harry Gregson Williams συνθέτη.
        Last edited by majorfox; 05-04-2022, 01:37 AM.

        Comment


        • Ryu_gr

          Για εμένα Batman μουσική είναι αυτή :



          Όταν το ακούω εχω εικόνα στο μυαλό μου τον Batman σε μια στέγη μέσα στην βροχή που ειναι έτοιμος να σπάσει στο ξύλο το απόβρασμα της νύχτας όπως το σκιαγράφησε ο Νόλαν και ο Ζίμμερ.

          Comment


          • Είδα το Sonic 2 μαζί με την οικογένεια. Ευχάριστο για παιδιά, έχει references στο δεύτερο παιχνίδι για Mega Drive, αλλά σε γενικές γραμμές η ιστορία εκτός των γνωστών ηρώων για κλωτσιές. Προετοιμασία γάμου και γνωστά αμερικάνικα κόλπα κατα την διάρκεια του γάμου; Bulllllshitttt. Αυστηρώς για οικογενειακή έξοδο, απαγορευτικό σε σηεμία για τους σκληροπυρηνικούς των παιχνιδιών και γενικά game nerds. 2 στα 5
            Insert Coin

            Comment


            • Sonic 2 με ThunderJohn_The_Real και junior. Πολύ καλό, fanservice από την αρχή μέχρι το τέλος. Πολύ ευχάριστο και δεν έκανε καθόλου κοιλιά. Προτείνουμε. 10/10.
              IMG_20220418_090528.jpg

              IMG_20220418_090441.jpg

              Comment


              • Είδα το Top Gun : Maverick την συνέχεια της πρώτης ταινίας του 86 που σκηνοθέτησε ο Τονι Σκοτ.
                Την περίμενα διαφορετική από τα τρειλερς αλλά μου άρεσε. Θα μπορούσε και καλύτερα.
                Υπάρχουν σκηνές που δεν κολλάνε καθολου μεσα στον ρεαλισμό της ταινιας και φαίνονται πρόχειρες.

                Η ταινια ξεκινά με το ίδιο ύφος όπως η πρώτη και με την ίδια μουσική. Η διαφορά είναι ότι δεν υπάρχουν F-14 tomcat’s στο αεροπλανοφόρο γιατί έχουν αποσυρθεί στην πραγματικότητα απο δεκαετίες και στην θέση τους παίρνουν τα σύγχρονα F-18 Super Hornet’s που είναι και πιο ευέλικτα.

                Η αποστολή που έχουν με τον Maverick αρχηγό είναι αδιάφορη αλλά με τον τρόπο που το δείχνουν είναι επικός γιατί οι ηθοποιοί είναι στην πραγματικότητα μέσα στα F-18 σε μεγάλες ταχύτητες μέσα από φαράγγια και αερομαχίες.

                Μου αρεσε πολυ οι σχεσεις Τομ Κρουζ και Βάλ Κίλμερ και Μάιλς Τελερ . Θα έπρεπε να κρατήσουν περισσότερο αυτες οι σκηνές η να γινόταν σειρά.



                Last edited by majorfox; 28-05-2022, 10:20 AM.

                Comment


                • Όλη η αλήθεια για το Top Gun Maverick

                  πιλότος F-18 παίρνει συνέντευξη σε VFX artist και του εξηγεί πιο είναι πραγματικό και τι CGI στην ταινία.

                  (σπόιλερ για όσους δεν την έχουν δει)

                  Comment


                  • Είδα το The Black Phone

                    Σε ένα χωριό της Αμερικής του 1970 ένα αγόρι απάγεται από ένα μανιακό ( Ίθαν Χοκ) ο οποίος τον αιχμαλωτίζει σε ένα υπόγειο. Μόνη ελπίδα σωτηρίας η αδερφή του, που είναι αποφασισμένη να τον βρει.

                    Ανυπομονούσα να το δω από το review που εχε βάλει το ign 9/10 πριν μήνες
                    αλλά απογοητεύτηκα , το περίμενα διαφορετικό και όχι τόσο κλειστοφοβικό.
                    Ο Ίθαν Χοκ μου άρεσε περισσότερο στο sinister

                    Last edited by majorfox; 25-06-2022, 04:04 AM.

                    Comment


                    • Μόλις είδα το πρώτο teaser τρέιλερ του Oppenheimer του Νόλαν ! Είναι πιο τρομακτικό και από teaser horror ταινιας .

                      Last edited by majorfox; 28-07-2022, 05:33 PM.

                      Comment


                      • Είδα το πρώτο επεισόδιο της σειράς Lord Of the Rings και μου άρεσε περισσότερο σε ατμόσφαιρα και χαρακτήρες από τις πρωηγουμενες δυο τριλογιες . Η μουσική είναι απίστευτη σε ambience και ο συνθέτης του είναι ο Bear McCreary που γραφει για τα νέα God of War σε συνεργασία με τον Howard Shore φυσικά !

                        Ανυπομονώ για την συνέχεια !



                        Comment


                        • Originally posted by majorfox View Post
                          Είδα το πρώτο επεισόδιο της σειράς Lord Of the Rings και μου άρεσε περισσότερο σε ατμόσφαιρα και χαρακτήρες από τις πρωηγουμενες δυο τριλογιες . Η μουσική είναι απίστευτη σε ambience και ο συνθέτης του είναι ο Bear McCreary που γραφει για τα νέα God of War σε συνεργασία με τον Howard Shore φυσικά !

                          Ανυπομονώ για την συνέχεια !
                          Γιατι ειδες μονο το πρωτο; Το ξερεις οτι βγηκαν δυο τη πρωτη μερα.

                          Παντως κι εμενα μ αρεσε, πολυ κραξιμο για το τιποτα. Οκ το καστινγκ λιγο ξενιζει ειδικα ο Ελροντ αλλα τρομερη παραγωγη και η ιστορια παρουσιαζει ενα ενδιαφερον.

                          Επίσης το House of the Dragon εχει ξεκινησει πολυ δυνατα.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Originally posted by Ramparter View Post
                            Γιατι ειδες μονο το πρωτο; Το ξερεις οτι βγηκαν δυο τη πρωτη μερα.

                            Παντως κι εμενα μ αρεσε, πολυ κραξιμο για το τιποτα. Οκ το καστινγκ λιγο ξενιζει ειδικα ο Ελροντ αλλα τρομερη παραγωγη και η ιστορια παρουσιαζει ενα ενδιαφερον.

                            Επίσης το House of the Dragon εχει ξεκινησει πολυ δυνατα.

                            είδα και το δεύτερο . Επικεντρώνομαι πάντα σε μια σειρά δεν μου αρέσει να βλέπω πολλές ταυτόχρονα. (Μόνο κάποια ταινία ενδιάμεσα ) Βγάζουν νωρις συμπεράσματα μερικοι δεν περιμένουν να δουν πως θα εξελιχθεί. Άλλωστε τα πρωηγουμενα lord of the ring σε ιντρο χειρότερα ήταν και με πολύ κλάψα.

                            Comment


                            • Είδα μετά απο πολύ καιρό την ταινία Following (1998) του Κρίστοφερ Νόλαν. Ήταν η πρωτη του ταινία νουάρ με μια βιντεοκάμερα και αναρωτιέμαι ποσο επικο θα είναι το Oppenheimer σε ασπρόμαυρο με το μπατζετ της Δουνκέρκης !


                              Following (1998)
                              Ο νεαρός συγγραφέας Μπιλ ακολουθεί αγνώστους ανθρώπους τριγύρω στο Λονδίνο αναζητώντας υλικό για το νέο του μυθιστόρημα. Όταν ακολουθήσει τον Κομπ (όχι αυτού του Inception) έναν ευκατάστατο άνδρα που στην πραγματικότητα είναι κλέφτης, ο Μπιλ θα αποκτήσει μια περίεργη εμμονή που θα τον οδηγήσει σε έναν μυστηριώδη υπόκοσμο...

                              ΥΓ: το όνομα Κομπ που έχει ο ΝτιΚάπριο στο Inception ειναι από το Following και ήταν η ιδέα του Νόλαν για έναν κλέφτη ονείρων !


                              Ο Κρίστοφερ Νόλαν μιλάει για το Following







                              Δειτε την ταινία στο YouTube εδώ

                              Last edited by majorfox; 01-10-2022, 04:39 AM.

                              Comment




                              • Δεν άντεξα και έβαλα να δω το making of της πρώτης ταινιας Silent Hill από τον Θεούλη Κριστόφ Γκανς !

                                δες εδώ μυσταγωγία Ryu_gr


                                Comment

                                Working...
                                X