Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φωτογραφία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ευχαριστώ βρε tanno.

    Δεν περπατούσα εγώ αλλά το ζευγάρι. Αυτή η κίνηση πάντως προσωπικά μου άρεσε και παρόλο που δεν ήλεγχα εγώ τις συνθήκες, χάρηκα που αποτυπώθηκε έτσι.

    Οι κοπέλες εννοείται ότι με κατάλαβαν, υπήρχε άπειρος κόσμος γύρω μου και εγώ ήμουν μέσα στη μέση της διάβασης γονατισμένος και φωτογράφιζα .

    Comment


    • #92
      Originally posted by Evans View Post
      Οι κοπέλες εννοείται ότι με κατάλαβαν, υπήρχε άπειρος κόσμος γύρω μου και εγώ ήμουν μέσα στη μέση της διάβασης γονατισμένος και φωτογράφιζα .
      hehehe... Αν διακρίνεις την κοντούλα με τα γυαλιά, φάνηκε να της άρεσες...
      sigpic

      Comment


      • #93
        Ας το έλεγε :xp: .

        Comment


        • #94
          Originally posted by Evans View Post
          Ας το έλεγε :xp: .
          Μάλλον ντροπαλή θα ήταν και θα σε είδε να μοιάζεις στον Don Juan...
          sigpic

          Comment


          • #95
            Originally posted by Evans View Post
            Επίσης δύο φωτογραφίες με κεραυνούς (για να είμαι και στο κλίμα των υπολοίπων):




            Kαι κάτι άσχετο τώρα... Φωτογραφίζω με Canon 400D με 18-55 φακό και κάποιες από τις παραπάνω τις έβγαλα με δανεικό 50mm φακό με f/1.8 (τέλειοο). Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω ένα σταθερό 35mm f/2.0. Η τιμή του είναι 250€ ενώ του 50mm f/2.0 πάει στα 100. Το θέμα είναι ότι σε μηχανές σαν τη δικιά μου (όχι full frame) ο βασικός φακός είναι με εστιακή απόσταση 35mm, οπότε είναι σχεδόν μονόδρομος (ο 50αρης πάει στο φάσμα των τηλεφακών σε μη full frame μηχανές).
            Τώρα είδα και τις προηγούμενες δουλειές σου... Δεν ήξερα ότι φωτογραφίζεις και τους Κεραυνούς !

            Αν θέλεις το φθινόπωρο την νύχτα όταν βρέχει ή συνεφιάζει, συνέχεια κεραυνοί πέφτουν μπροστά από την βίλα μου(Στο Νέο Ρύσιο) στην μεριά του δωματιού μου ο ένας μετά τον άλλον... Μπορείς και να πετύχεις και 2-3 να πέφτουν ταυτόχρονα... Οπότε είναι συνηθισμένο φαινόμενο για μένα αυτό...
            sigpic

            Comment


            • #96
              Ίδου δικές μου φωτογραφίες από το άθλημα μου, το Kendo.





              Είναι με φωτογραφική μηχανή SD ανάλυσης, γιαυτό φαίνονται τόσο καθαρές. Είχε και τέλειο φωτισμό. Ο χώρος που βρισκόμασταν είναι προσωρινός γιατί ο πραγματικός χώρος μας είναι υπό επισκευήν επειδή γέμισε ο μισός τόπος νερά.
              sigpic

              Comment


              • #97
                Πολλές φορές μία φωτογραφία επιδέχεται διορθώσεων σε εκπληκτικό βαθμό.

                Comment


                • #98
                  Έφτιαξα ένα blog για να ανεβάζω τις φωτογραφίες μου. Είναι ακόμα σε πολύ πρώιμο στάδιο και δεν έχω ανεβάσει όλες τις φωτογραφίες που έχω στο νου μου, αλλά σιγά σιγά θα γίνει δουλειά.

                  Όποιος θέλει ας του ρίξει μία ματιά. Θα το ανανεώνω συχνά, εξάλλου πάντα έχω υλικό. Τα σχόλια είναι κάτι παραπάνω από θεμιτά, όλες οι γνώμες μετράνε. Μόνο pls να μη δω σχόλια τύπου "ωραίο γκομενάκι στη γωνία" ή "πώς είσαι έτσι εδώ ρε evans" .

                  Comment


                  • #99
                    Evans exw pa8ei plaka me tis photo sto blog. Borw na na pw oti oxi apla einai pro ala kai kt parapanw!
                    Evala wallpaper thn photo pou malon einai to domatio sou.
                    Aplos 8a itan kalo na valeis tag stis photo sou gia na mhn yparxei 8ema...
                    :resp:

                    Comment


                    • Ευχαριστώ . Εντάξει ούτε pro είμαι ούτε κάτι παραπάνω, αλλά μου αρέσει και προσπαθώ να γίνομαι καλύτερος .

                      Το blog είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο, θα υπάρξουν αλλαγές σιγά σιγά. Tags δε δοκίμασα να βάλω γιατί δεν ξέρω που και πώς θα φαίνονται, θέλω βλέπεις να είναι όσο πιο λιτό γίνεται.

                      Comment


                      • Από μία εκδρομή:





                        Comment


                        • έχει παίξει πολύ editing στις τελευταίες?

                          Comment


                          • Στην τελευταία έδωσα μόνο λίγο contrast (ελάχιστο), το ίδιο και στην προ-τελευταία. Ουσιαστικά έτσι ακριβώς τις τράβηξα. Στην πρώτη πείραξα αρκετά τα χρώματα στο RAW αρχείο.

                            Comment


                            • Γιαυτό μοιάζει πολύ Alan Wake-like... Πολύ ωραίες αυτές...
                              sigpic

                              Comment


                              • Έλεος Tanno, δε μοιάζει η φύση με Alan Wake, το Alan Wake μοιάζει στη φύση (προσπαθεί τουλάχιστον).

                                Comment

                                Working...
                                X