Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tattoos

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by _Lloyd View Post
    O καταραμένος με ψήνει να αρχίσω να του εξηγώ άλλη μια φορά το γιατί ο άνθρωπος προσέχει την εμφάνισή του (επ'ουδενί πάντως δεν το κάνει για τον εαυτό του) αλλά βαριέμαι οικτρά. Τίποτα δεν είναι υπερανάλυση, είναι απλώς εύρεση των βαθύτερων αιτιών μιας πράξης.
    Τα έχουμε πει ρε _Lloyd. Δεν κάνεις λάθος επειδή αυτό που λες δεν συμβαίνει ποτέ, αλλά επειδή, ευτυχώς ή δυστυχώς, δεν ισχύει πάντα, ενώ εσύ το παρουσιάζεις σαν απαραβίαστο κανόνα. Δηλαδή, εγώ που βγαίνω και σου λέω ότι ένας από του τρεις λόγους που δεν έχω κάνει τατουάζ ακόμα είναι ότι τραβάει την προσοχή, πράγμα που δεν μου αρέσει, γιατί να είμαι απαραίτητα ψεύτης;

    Evans, οι φαβορίτες έχουν φάει φούντο (επίσης για τον ίδιο λόγο για τον οποίον δεν κάνω τατουάζ). Κατά τα άλλα, αγόρι μου, έχω σφυρίξει προ πολλού, δεν υπάρχεις εδώ μέσα.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • #77
      Originally posted by straier View Post
      Ποια είναι η βαθύτερη αιτία που σε ώθησε να κάνεις το δικό σου τατουάζ;
      .
      Δεν έχω κάνει τατουάζ. Ανεξάρτητα από αυτό, ένα σύστημα δεν μπορεί να περιγράψει τον εαυτό του, είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρω τους βαθύτερους λόγους για τις περισσότερες πράξεις μου. Μια γενικόλογη προσέγγιση είναι ό,τι ντύνομαι όπως ντύνομαι για να προσσεγίσσω συγκεκριμένη σέχτα ανθρώπων (νταβατζήδες, πρεζάκηδες και πουτάνες κατά κύριο λόγο).

      Κερστ, δεν είπα ότι όλοι θέλουν να τραβάνε την προσοχή οποιουδήποτε ανθρώπινου όντος πάνω στον πλανήτη, κατά βάση θέλουν αυτό που περιγράφω παρακάτω. Επίσης δεν μπορώ να ψυχολογήσω κάθε άνθρωπο, μακάρι να μπορούσα δηλαδή. Θα μπορούσα να σου πω όμως, ότι απλώς θέλεις να μείνεις όσο το δυνατόν αδιάφορος ώστε να έχεις την ικανότητα να γίνεις συμπαθής από κάθε λογής άνθρωπο. Και αυτός που φοράει τεράστια γυαλιά ηλίου και χρησιμοποιεί 10 τόνους gel ημερησίως δεν πολυτραβάει την προσοχή γενικά, όμως θέλει να γίνει αρεστός σε μια συγκεκριμένη μερίδα ανθρώπων (θηλυκά κατά κύριο λόγο).

      (Ετοιμάζεται απάντηση φωτιά του καταραμένου που θα τονίζει πόσο πολύ διαφωνεί με τα παραπάνω, μένοντας ίσως και στην λέξη "θηλυκά" και κάνοντας κάποια συσχέτιση με τον εαυτό του)
      "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

      Comment


      • #78
        Originally posted by _Lloyd View Post
        (Ετοιμάζεται απάντηση φωτιά του καταραμένου που θα τονίζει πόσο πολύ διαφωνεί με τα παραπάνω, μένοντας ίσως και στην λέξη "θηλυκά" και κάνοντας κάποια συσχέτιση με τον εαυτό του)
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • #79
          Originally posted by TheCursed View Post
          Evans, οι φαβορίτες έχουν φάει φούντο (επίσης για τον ίδιο λόγο για τον οποίον δεν κάνω τατουάζ). Κατά τα άλλα, αγόρι μου, έχω σφυρίξει προ πολλού, δεν υπάρχεις εδώ μέσα.

          Comment


          • #80
            Originally posted by straier View Post
            Μετράει πολύ και το τατουάζ σε κίτρινο χρώμα στο πρόσωπο του Ryu_gr.
            Ξέχασα να το πω, είναι πορτοκαλί προς τιμήν του annoying orange!!

            αδιάφορος ώστε να έχεις την ικανότητα να γίνεις συμπαθής από κάθε λογής άνθρωπο
            Lloyd πάλι έγραψες! Βλέπω ότι γενικά ψάχνεσαι πάνω σε τέτοια θέματα (ψυχολογία, ανθρώπινη συμπεριφορά κτλ), ή κάνω λάθος;
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #81
              Originally posted by Ryu_gr View Post
              Lloyd πάλι έγραψες! Βλέπω ότι γενικά ψάχνεσαι πάνω σε τέτοια θέματα (ψυχολογία, ανθρώπινη συμπεριφορά κτλ), ή κάνω λάθος;

              Comment


              • #82
                Χαχαχα, τα σπάμε εδώ μέσα, μια σελίδα με meta-epic posts. Μα πόσο πιο μπροστά, πια;

                Και ειδικά το γουρουνάκι σου Evans, είναι ό,τι καλύτερο έχει δημοσιευτεί στο forum μας.
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • #83
                  Δεν έχω κάνει τατουάζ.
                  Νόμιζα πως είχε δείξει ένα σε προηγούμενη σελίδα.
                  Ανεξάρτητα από αυτό, ένα σύστημα δεν μπορεί να περιγράψει τον εαυτό του, είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρω τους βαθύτερους λόγους για τις περισσότερες πράξεις μου.
                  Αυτό ακριβώς ήθελα να πω με την ερώτηση που σου έκανα. Είναι υπερανάλυση να προσπαθείς να βρεις τις αιτίες που κάποιος έκανε τατουάζ, γιατί συνήθως δεν είναι κάτι χειροπιαστό (ή ιδιαίτερα σημαντικό). Από την άλλη ως παρατηρητής στο συγκεκριμένο θέμα μπορείς πολύ εύκολα να βγάλεις λάθος συμπεράσματα (όπως πιστεύω κάνει ο Aion).
                  Ξέχασα να το πω, είναι πορτοκαλί προς τιμήν του annoying orange!!
                  Δόξα και τιμή στο πορτοκάλι το πορτοκαλί!
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by straier
                    Νόμιζα πως είχε δείξει ένα σε προηγούμενη σελίδα.

                    Ναι, το είδα και γω, η αλήθεια είναι πως έκανα ένα αστείο τότε, επειδή ένα αγαπημένο album του Gallagher λέγεται Tattoo. Πάντως είναι τόσο αποτυχημένο που και 'γω που το είχα postάερι, τώρα που το είδα δεν το κατάλαβα και προς στιγμήν ψαχνόμουν για να δω πού το έχω.


                    Originally posted by Ryu_gr
                    Lloyd πάλι έγραψες! Βλέπω ότι γενικά ψάχνεσαι πάνω σε τέτοια θέματα (ψυχολογία, ανθρώπινη συμπεριφορά κτλ), ή κάνω λάθος;


                    Ryu, ο Aion έχει δίκιο. είναι το bold . Πάντως είναι κάτι το οποίο με ενδιαφέρει στα πλαίσια της καθημερινότητας.
                    "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                    Comment


                    • #85
                      τα τατου που με τραβαγανε και με εμπνεαν ηταν τατου σαν των γιακουζα αλλα σαν μεμονομενα και οχι ως συνολο γιατι στους περισσοτερους μη ασιατες φαινοντε αηδια... ενω αν το μελετησεις ειναι πολυ ωραια τεχνη!



                      μελεταω πολυ τα τατου γιατι θελω να κανω ενα μεγαλο στην πλατη... και θελω να ειναι τελειο και να μου αρεσει! γιαυτο αρχικα το βλεπω με χενες!!!

                      Comment


                      • #86
                        μελεταω πολυ τα τατου γιατι θελω να κανω ενα μεγαλο στην πλατη... και θελω να ειναι τελειο και να μου αρεσει! γιαυτο αρχικα το βλεπω με χενες!!!
                        Εννοείς σαν κι αυτό;
                        Γιατί το συγκεκριμένο για να είναι ωραίο θέλει και την ανάλογη πλάτη (γυναικεία).
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • #87
                          το εφερα σαν παραδειγμα ωρε! δεν θελω κατι τετοιο, απλα να μπεις στο νοημα περι τηνος με ενδιαφερει σαν σχεδια και σε θεμα μεγεθους...

                          εγω θελω κατι σαν και αυτα







                          Comment


                          • #88
                            Kovw to lemo mou oti kai oi dyo stis photo pou edwses exoun photoshoped tatoos
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #89
                              Ayto skeftika gia ti deyteri photo kateytheian
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • #90
                                δεν εχει σημασια... το θεμα ειναι να καταλαβατε τι θελω!!!καταλαβατε?

                                Comment

                                Working...
                                X