Announcement

Collapse
No announcement yet.

GReeK Hiphop

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Για Αρτέμη Ευθύμη έχω άλλη άποψη αλλά ας το αφήσουμε εδώ καλύτερα. Κατά τα άλλα δεν είπα ότι διαφοροποιήθηκαν γενικώς αλλά ήταν ουσιαστικά οι μόνοι που φαινόταν να πειρματίζονται γενικώς και να μην μένουν στα ίδια. Από τους υπόλοιπους της περιόδου εκείνης μόνο οι ffc φάνηκε να κάνουν κάτι τέτοιο και αυτό μόνο στον τελευταίο τους δίσκο.

    Για το Low Bap δεν θα στο πάω πολύ μακριά, δες πως έφυγε ο Κλιντ και πόσα έχει πει μετά. Και με τους στίχοιμα είχε γίνει ένα περιστατικό που είχε βγει και προς τα έξω (με ποστάρισμα στο φορουμ από τον xplicit) αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχε παιχτεί.

    Για τις Ρόδες νομίζω και οι ίδιοι λέγαν ότι δεν είναι hip hop. Εντάξει βέβαια τέτοιοι διαχωρισμοί είναι σχετικοί σε αρκετές περιπτώσεις και γενικώς αν κάποιος ακούει hip hop δεν νομίζω να έχει πρόβλημα να ακούσει και Ρόδες.

    Comment


    • #17
      Το ελληνικο hip-hop και οι ελπιδες μου για αυτο πεθαναν οταν οι ΤΧC βγηκαν και ειπαν συγνωμη για τον καλυτερο δισκο ολων των εποχων στην Ελλαδα, το "H Πολης Εαλω".

      Και μονο ο "Ελληνας που εχεις συνηθισει" ειναι η απολυτη καταγραφη της συγχρονης νεοελληνικης πραγματικοτητας.

      Το "Μη Φοβασαι" αποτελει υμνο για τον απανταχου πιεσμενο νεο...
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • #18
        ΤΟΠ 5 επικες ατακες νηματος:

        5.Ότι και να πούμε για το συγκρότημα αυτό είναι λίγο, το πρώτο που εμφανίστηκε και δεν ξέρω αν είναι τυχαίο που από την διάλυση του και μετά έπεσε κατακόρυφα και όλη η φάση

        4.
        Μιλάω για τις "Ρόδες" και το Νικήτα Κλιντ. ΑΥΤΟΙ όντως αξίζουν κι έχουν μπάλες που τις δικαιολογούν με τη στάση και τη μουσική τους

        3.
        δισκαρα σαν το Ριμα Για Χρημα αποκλειεται να ξανακυκλοφορησει

        2.
        ο 8ryloς Taki tsan

        1.
        egw de mporw na thn pesw se prwhn filwn mou.kanenas den eixe gomena

        Comment


        • #19
          greek hip hop = φθηνο copy paste ηλιθιας αμερικανικης μουσικης...

          Comment


          • #20
            Καθε ειδους γενικευση ειναι λαθος.
            Εκτος απ'αυτην που ειπα μολις

            Comment


            • #21
              +1
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #22
                Το ελληνικό χιπ-χοπ έχει καλές στιγμές.
                Απο τους νεότερους, έχει ακούσει κανένας Υπόνοια ή Ραψωδό Φιλόλογο;

                Comment


                • #23
                  επειδη εισ'ωραιος ραφαηλ δωσε κ το λινκ www.yponoia.com οπου μπορει ο καθενας να κατεβασει 2 πραγματικα εκπληκτικα αλμπουμ:
                  -σαν ηρωες
                  -εντρε λα τιερα ι λας εστρελας

                  Comment


                  • #24
                    Δε μου άφησε, απ'όσο άκουσα φυσικά, και τις καλύτερες εντυπώσεις το entre la tierra y las estrellas. Τέλος πάντων... Περιπτεράππερ, έχεις να μου προτείνεις κάποια έτσι ωραία ερωτικά ραπ; Όπως ας πούμε την "Απουσία" (δε ξέρω ποιων είναι, αλλά πάει 'όταν η απουσία γίνει τρόπος ζωής'), όπως τις "5 επιστολές" των Dust Rhymes, όπως το "για 'σένα μικρή μου" του Κριτή, το "αφιερωμένο" του Μηδενιστή που είναι επίσης πολύ ωραίο;

                    Comment


                    • #25
                      οχι

                      Comment


                      • #26
                        Α.

                        Comment

                        Working...
                        X