Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι δεν ειναι πολλα τα μετρια αλλα υπαρχουν μερικα και ευτυχώς αραια.Η σειρα βγαζει γελιο και χωρις να χρειαζεται laugh track απο πισω!

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      Βασικά δεν θεωρώ πως μέχρι τώρα υπάρχουν μέτρια επεισόδια,καλά 1-2 ίσως,απλά θεωρώ πως έχει πολύ διαφορετικό στυλ από άλλες σειρές με παρόμοιο ύφος.
      Στον πρώτο κύκλο και εγώ τα έβλεπα απλά επειδή ήταν πολύ ευχάριστο να τα παρακολουθείς, και υπήρχαν ορισμένες πολύ καλές στιγμές. Αλλά γέλιο δεν έβγαζε.

      Στον δεύτερο κύκλο κατά τη γνώμη μου η σειρά ανεβαίνει πολύ, εκεί οι στιγμές που γελάς με την καρδιά σου αυξάνονται, και όντως αρκετά επεισόδια είναι επικά.

      Comment


      • Δεν είπα πουθενά ότι βγάζει γέλιο,αν και η αλήθεια είναι πως σε αρκετές στιγμές έλιωσα.Απλά έχει άλλο στυλ από τα κλασσικά sitcoms.
        Carpe diem

        Comment


        • Mα δεν είναι sitcom!

          Γενικότερα ευτυχώς ξύπνησαν και οι αμερικάνοι και κάνουν περισσότερες σειρές που δεν ειναι απλά 5 άτομα σε ένα studio (ειδικά αυτό μου τη δίνει -εν έτει 2011 να γυρίζονται οι σειρές σε studio εξ ολοκλήρου, μου δείχνει τσιγκουνιά) σε έναν καναπέ και με το laugh track να σε "διατάζει" πότε θα γελάσεις (community, mr sunshine, etc)
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Είχα δει το πρώτο επεισόδιο του Boardwalk Empire, και μπα... Μετά είδα και το δεύτερο, μπα... Μετά από κάποιο διάστημα είπα να του δώσω μια τελευταία ευκαιρία βλέποντας το τρίτο, έτσι για χάρι του Steve Buscemi που είναι από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς και αυτός είναι και ο κύριος λόγος που άρχισα την σειρά μιας και τέτοιου είδους που είναι δεν με ενδιάφερε ιδιαιτερα, και κόλλησα.

            Τα είδα όλα. Μου λείπει ήδη. Ο Steve Buscemi είναι ένας ΗΘΟΠΟΙΟΣ με τα όλα του. Θα έπρεπε να έπαιζε πολύ ανωτερους ρόλους κατά καιρούς.

            Άντε να βγει και το Season 2.

            Comment


            • Originally posted by Somari View Post
              Mα δεν είναι sitcom!
              Sorry but I'm not familliar with the term "sitcom".

              Μόλις τελείωσα τον πρώτο κύκλο.Κάποια σχόλια.
              Φοβερή σειρά,ο Τσέβυ Τσέης τα σπάει.Δεν υπάρχει ούτε ένας χαρακτήρας που να μου τη σπάει,ίσως η Σίρλευ λίγο.Επίσης ο κινέζος (ξεχάω το όνομα τώρα,παρόλο που τον βλέπω σε 25 επεισόδια σερί).
              Στο επεισόδιο 23 έριξα το γέλιο της ζωής μου.Απίστευτο επεισόδιο και με πλλές αναφορές σε ταινίες παντός είδους.
              Επίσης το φινάλε του πρώτου κύκλου,δεν το περίμενα,αλλά το ήλπιζα.Αυτά.
              Κατεβάζω δεύτερο κύκλο άμεσα.
              Carpe diem

              Comment


              • Σε λίγες μέρες θα τελειώσω το Legend of the Seeker.

                Πολύ καλό, με καταπληκτική για εμένα επιλογή χαρακτήρων.
                Το καλύτερο RPG που έχω δει.
                Κρίμα που δε βγήκε 3η σεζόν.
                I'm back bitches... Version 2.0

                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                Comment


                • Στο επεισόδιο 23 έριξα το γέλιο της ζωής μου.Απίστευτο επεισόδιο και με πλλές αναφορές σε ταινίες παντός είδους.
                  Xαχα, που να δεις 2ο κυκλο. Υπάρχουν ολόκληρα επεισόδια που είναι αφιερωμένα σε είδη τανιών και τις παρωδούν
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Comment


                    • τελειωσα ολες τις seasons του dexter μου ειχανε μεινει οι δυο τελευτεες...αποδειχτηκε τρελη πορωση η σειρα, αν εβαζα τις seasons σε σειρα προτιμησης θα ητανε 5/2/1/4/3

                      η τεταρτη season ειχε αναπαντεχο φιναλε, η πεμπτη season μαζι με την δευτερη ειχανε ιδιαιτερα ποιοτικο δραμα με εξαιρετικες ερμηνιες απο τον C.Hall, ειδικα ο τροπος που διαχειριζεται το αισθημα της αγαπης στην 5η season ειναι σχεδον elegant-classical επιπεδου ρωμαιος-ιουλιετα , αυτη η διακριτικη διαχειριση δεν χανει το μετρο ουτε φλυαρει ουτε να γινεται επιτηδευμενη που συνοδευεται απο ενα παρα πολυ καλο ,ουσιαστικο script

                      στα λογια της παρακατω σκηνης ομολογω πως παραλιγο να δακρυσω
                       
                      Dexter[to Lumen]: Don't be sorry your darkness is gone. I'll carry if for you - always. I'll keep it with mine

                      Comment


                      • Originally posted by Xeno View Post
                        Το Dexter ειναι απιστευτη σειρα, αν δε σου αρεσει τα λεφτα σου πισω .
                        Στην αρχη ειναι λιγο αργο αλλα προς το τελος της 1ης season δε μπορουσα να ξεκολλησω.. Οσο για τη 2η ουτε λογος, απλως απιστευτη.

                        Τελειωσα αυτες τις μερες τις 2 πρωτες seasons του Εntourage και ηταν ΠΟΛΥ καλυτερο απ ο,τι περιμενα.
                        Ας οψεται που ημουν σε νησι και ειχα μονο συγκεκριμενα επεισοδια μαζι μου, αλλιως ΑΝΕΤΑ θα ειχα δει τις 7 seasons που εχουν ολοκληρωθει.

                        Περιμενα να μη μου αρεσει καθολου η large ζωη που πλασαρει, αλλα επεσα τελειως εξω - φοβεροι χαρακτηρες, φοβερες ατακες και παρελαση guest stars που καμια αλλη σειρα δε νομιζω να εχει κανει κατι παρομοιο.

                        Δε θυμαμαι καν ποσους εχω δει μολις σε 22 επεισοδια.. U2, Jessica Alba, Scarlett Johansson, James Cameron, Mandy Moore, Lamar Odom, Brooke Shields και η λιστα τελειωμο δεν εχει.
                        Α και να μην ξεχασω την αναφορα στην ομαδα Pussy Patrol για τους "κουλτουριαρηδες" του φορουμ (μιλαμε για 3πτυχο Devon-Jesse Jane-Teagan Presley).

                        Υπερσειρα, ηδη κατεβαζω τις υπολοιπες seasons, τελος.
                        Ok, με έπεισες, βουρ για Entourage.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ετσι μπραβο, Entourage FTW . Τοσα χρονια μου φαινοταν περιεργο που δεν το εβλεπε και κανας αλλος απο εδω, οποτε ελα να το ξεκινανε και αλλοι σιγα σιγα

                          Και Jeremy Piven ως Ari Gold

                          Comment


                          • Χθες τελειωσα και την Season 8 του καταπληκτικου Entourage (thanks Xeno again for introduce me to this gang ) και μπορω να πω πλεον πως ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε US TV-Show. Μεσα σε 3 εβδομαδες ειδα ολα τα seasons οποτε καταλαβαινετε τον εθισμο που ειχα με την γαματη αυτη παρεα.Τι να πω , για τα απιστευτα guest stars , τις ατακες , τα parties , τις τρελες τοποθεσιες...Πραγματικα δεν μπορεις να πεις πολλα , μονο να παροτρηνεις οσους δεν το χουν δει να τον δουν , δεν θυμαμαι να εχω παθει τοση πορωση με αλλη σειρα...

                            @Solid Snake , ο Jeremy Piven απλά θεος , δεν ειναι τυχαιο οτι πηρε 3 φορες Emmy award σαν supportive actor.

                            Comment


                            • Έτσι entourage ρουλάρει άγρια .

                              Για τους φανς του Dexter .

                              Comment


                              • Πολυ ωραιο το video , kudos solid

                                Μιας και σαρωσε στα Emmy , ειπα να κατεβασω να δω τι παιζει με το Modern Family και εχοντας δει μεχρι στιγμης 7 επεισοδεια μπορω να πω πως μεχρι στιγμης βλεπεται αρκετα ευχαριστα και εχει γελιο...

                                Comment

                                Working...
                                X