Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΤΟ ΚΑΚΟ 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Δε θα το δω ούτε εγώ στις νύχτες πρεμιέρας τελικά. Δεν πειράζει όμως γιατί από πρώτη οκτώβρη θα παίζεται κανονικά στους κινηματογράφους και ψήνομαι να πάω στην κανονική πρεμιέρα.

    Comment


    • #32
      Παμε ναι. Να παρουμε και maltesers απ'τα χυμα σε σακουλα.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #33
        Μου χουν μείνει ακόμα πάρα πολλά. Καλά που μου το θύμισες πάω να φάω κανένα.

        Comment


        • #34
          Originally posted by Titus View Post
          Η φάση στο τρέιλερ όπου γράφει "και ο Billy Zane" με κάνει να σκάω στα γέλια όποτε τη βλέπω...
          Τι εστί Μπίλης Ζέην;
          Μόλις είδα την πρώτη και ομολογώ δεν την περίμενα τόσο καλή. Τελικά αποδίδει αν μην παίρνει τον εαυτό της στα σοβαρά. Να δούμε πως θα δούμε η δεύτερη τώρα...
          Ερώτηση: αυτός που βιδώνει τις ρώγες του δεν είχε γίνει σουβλάκι στο 1;
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #35
            Το 2 προβαλλεται στα σινεμα απο χτες. Πηγε κανεις;
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #36
              Πήγα εγώ. Τα έσπασε, τρεχάτε δείτε το!
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • #37
                Το είδα κι εγώ το βράδυ των εκλογών (ω ναι, εκλογές και ζόμπια), και μπορώ να πω ότι πέρασα πολύ ωραία και η ταινία αξίζει, αλλά κανά δυο πράματα με ξένισαν. Γενικά είναι απίστευτη νεοελληνική καφρίλα και χαβαλές, σε ατμόσφαιρα "μαζευτήκαμε να γυρίσουμε ταινία επειδή βαριόμασταν να βγούμε για μπύρες". Το επίπεδο της παραγωγής είναι αρτιότατο, αρκετά καλύτερο από αυτό της μέσης ξένης B-movie (σε αυτό βοηθάει η εξαιρετική φωτογραφία και τα ειδικά εφέ υψηλού επιπέδου - ακόμα και 3D σκηνές έχει!), οι ερμηνείες και οι χαρακτήρες ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ (αγαπημένος ο Μπίλι Ζέιν που το γουστάρει απίστευτα, σε όλες τις σκηνές γελάει κάτω από τα μουστάκια του, αλλά ο πιο χαρακτηρηστικός είναι ο Μπακιρτζής), οι ατάκες ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ (αν και δεν είναι όλες πετυχημένες), και γενικά ταινία να πας να κάνεις κερκίδα και να καφρουλιάσεις. Οι σκηνές με αρχαία Ελλάδα, επίσης, είναι όλα τα λεφτά και μακάρι να είχε περισσότερες.

                Από τρόμο και αηδία τίποτα, και το ότι τα ζόμπι κυκλοφορούν μέρα μεσημέρι δε βοήθησε (με ξένισε μάλιστα). Επίσης...εμμμ...δεν είναι αρκετά. Οι σκηνές με ζόμπι είναι λίγες, και γενικά το έργο αναλίσκεται σε σκηνές χαρακτήρων και χαβαλέ (ειδικά στο πρώτο μέρος περίμενα τα ζόμπι...και περίμενα...και περίμενα...και μπλαμπλα χαχα...και άλλο μπλαμπλα χαχα...). Θα ήθελα να έπεφτε περισσότερο ξύλο, μόνο η τελική σκηνή είχε όσο έπρεπε κι ακόμα παραπάνω. Το φινάλε είναι ό,τι να'ναι αλλά τι περιμένατε, ταινία με ζόμπι είναι, το ακατανόητο φινάλε είναι must.

                Γενικά ναι, αξίζει τα λεφτά της και με το παραπάνω. ακατάσχετη νεοελληνική καφρίλα με κάποια κλισέ αλλά γενικά πετυχημένη, και σαν ταινία με ζόμπι λίγο περίεργη. Τείνει προς την παρωδία και λιγότερο προς το θρίλερ.
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • #38
                  Το ειδα και εγω χτες και πραγματικα επεσε τρελο γελιο
                  το μονο αρνητικο για εμενα ειναι οτι δεν υπηρχε καθολου συνοχη και ηταν εντλως ακυρη το απολυτο οτι να ναι δηλαδη αυτο βεβαια την εκανε να βγαζει περισσοτερο γελιο
                  οποτε το κατα ποσο ειναι αρνητικο αυτο για καλτ ταινια δεν ξερω

                  Comment

                  Working...
                  X