Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δε τον συμπαθώ ιδιαίτερα τον Γιώργο, αλλά ό,τι έχει πει από Καββαδία του έχει βγει.

    1991 Γραμμές Οριζόντων CD1Στίχοι: Καββαδίας ΝίκοςΜουσική: Μικρούτσικος ΘάνοςΠρώτη εκτέλεση: Κώστας ΘωμαΐδηςΆλλες ερμηνείες: Γιώργος ΝταλάραςLyrics:Μπάσες στε...

    Comment


    • Και 'γω μαζί σου. Δε μου πολυαρέσει η φωνή του γενικά, και τον αντιπαθώ και σαν καλλιτεχνική φιγούρα, αλλά σ' αυτό το δίσκο δίνει ρέστα. Εξ' ίσου φοβερός είναι και στο A Bord de L'Aspasia και στο Εσμεράλδα (στο "Σταυρό του Νότου" προτιμώ τη Σαρρή).

      Comment


      • Ρίτα Αντωνοπούλου>>>>>>> Νταλάρας στο συγκεκριμένο κομμάτι πάντως.

        Και η απόδειξη:

        "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

        Comment


        • Το λέει με ένταση, αλλά εμένα η Αντωνοπούλου σε κάθε ερμηνευτική πτυχή της με αφήνει παγερά αδιάφορο, και αναρωτιέμαι τι φταίει.

          Comment


          • Ότι δεν μπορείς να πιστέψεις πως είναι βιολογικά δυνατόν να είναι και τόσο όμορφη και να έχει και τέτοια φωνή;

            Επίσης, ναι, μα την πίστη μου το Καραντί είναι, δεν γίνεται να το λες μισοπεθαμένα (pun intended).

            I'm a Ritafan (L) .
            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

            Comment


            • Μου φαίνεται πως προσπαθεί να δώσει ένταση με το να φωνάζει. Και αποτυγχάνει παταγωδώς, γιατί αυτοί οι στίχοι δε χρειάζονται ντουντούκα και θεατρινισμούς για να ακουστούν και να επιβληθούν. Πρoτιμώ πολύ περισσότερο την πρωτότυπη εκτέλεση του Νταλάρα.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Καλά, οk απόψεις είναι αυτές. Καταλαβαίνω τί λέτε, προσωπικά δεν βλέπω θεατρινισμούς, μόνο πάθος. Τώρα αν είναι ψεύτικο ή όχι δεν μ'ενδιαφέρει, σημασία έχει ότι εμένα με πείθει. Και εντάξει, προφανώς και οι στίχοι πρέπει να ακουστούν, αλλά η μελοποίηση και ερμηνεία οιωνδήποτε στίχων πρέπει να ταιριάζει και με το γενικότερο κλίμα. Σκεφτείτε δηλαδή το Power Rangers Theme Song, την αποθέωση της αντριλοπαουεριάς σε acoustic version. Το έχω ακούσει και είναι άθλιο.

                Έτσι και δω, το "καραντί θα τους μπατάρει", διάολε. Ένταση. Κάτι που, επίσης για μένα, η Ρίτα το πετυχαίνει καλύτερα από το Νταλάρα.
                "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                Comment




                • Αυτό είναι;

                  Comment


                  • Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • Ακόμη ένα για να καταλάβει αυτός ο αντιπαθέστατος πως δεν αστειευόμαστε και πως η αρνητική μας άποψη για το άτομο του δε γνωρίζει φραγμούς.

                      ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΣΚΟ " Ο ΜΕΤΟΙΚΟΣ " ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΤΟ 1971


                      Νομίζω πρέπει να χωρίσουμε τον Νταλάρα σε αρχαίο Νταλάρα και νέο Νταλάρα με τα προσφύματα να προσδίδουν στο όνομα την ίδια ποιοτική χροιά που δίδουν και στον Έλληνα.

                      Comment


                      • Η αλήθεια είναι πως η φωνή του Νταλάρα (και η χροιά και η δύναμη) μου είναι από αδιάφορη έως εκνευριστική. Από την άλλη έχει πει τα καλύτερα τραγούδια, οπότε συνήθως πάει ως εξής: Ακούω Νταλάρα, ψάχνω το ίδιο τραγούδι από άλλο ερμηνευτή.
                        Τη Ρίτα Αντωνοπούλου δεν την ξέρω αλλά η ερμηνεία της ήταν σαφώς χειρότερη από του Νταλάρα σε αυτό το τραγούδι. Στην αρχή δεν τραγουδάει καν, μιλάει, μετά αρχίζει και φωνάζει. Για να μην πω για τα χέρια τους που δε λέει να τα αφήσει σε μια μεριά (λες και παίζει Wii Boxing). Και οι δύο πάντως το λένε καλύτερα από το πως θα το έλεγε ο Μικρούτσικος (νομίζω πως πρέπει να του απαγορευτεί να τραγουδάει τα τραγούδια του). Μπόνους: στο παράθυρο πίσω από τον Μικρούτσικο έχει χαρτί υγείας.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Burai για σενα




                          Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.






                          Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.





                          Re tigka metal! ninjaaaaaaaaaaa
                          Ground_Zero:

                          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                          Comment


                          • Ηalo 3 ODST Soundtrack.
                            Πραγματικά τα κομμάτια που έγραψε ο Martin O' Donnel είναι αριστουργηματικά.

                            Halo 3 ODST original soundtrack Track 01(concepts only)SUBSCRIBE NOW FOR MORE HALO MUSIC AND VIDEOS
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Altair βαζε κενα αναμεσα στα παιχνιδια στο πεδιο Now Playing, φαρδαινει το profile σου.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Πω το πρώτο τα έσπασε!!!

                                Αζρα δεν ξέρω αν τo έχεις ακούσει αλλά παίξει μια God of War με τo επόμενo
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X