Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Xeno View Post
    Εντος youtube tags πρεπει να βαζεις το μερος του συνδεσμου μετα το watch?v= και οχι ολοκληρη τη διευθυνση.
    Thanks

    Comment




    • Πρώτο single από το νέο δίσκο των Arctic Monkeys που βγαίνει τον Ιούνιο. Τι βαριά γκαραζοκιθάρα είναι αυτή??? Θα έλεγα πως τα σπάει...

      Xeno κουφάλα αυτά θα ακούς στα ξένα, ε?
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Νομιζω πως εχω ακουσει και αλλο ενα κομματι απο το επερχομενο τους αλμπουμ και πραγματικα αν δε μου το λεγε καποιος δε θα πιστευα με τιποτα πως ακουω Arctic Monkeys.

        Αλλαξαν παραγωγο και αλλαξαν ηχο για τα καλα. Μετα απο 2 αλμπουμ πολυ χυμα και γρηγορης rock και 1 αλμπουμ που πατουσε πολυ στους πειραματισμους του Turner με τους Last Shadow Puppets, βλεπουμε τωρα αλλη μια στροφη για το συγκροτημα.

        Ακομα δεν εχω χωνεψει αυτη την αλλαγη, αλλα ελπιζω ακουγοντας το αλμπουμ να εγκλιματιστω και να το συνηθισω.

        Αλλο γκρουπακι που θα δω και τωρα ειναι στα καλυτερα του και τους περιμενω παρα πολυ ειναι οι The National:

        Comment


        • efaga kolima

          Comment


          • Τους National είχα τη χαρά να τους δω όταν έπαιζαν στο Καραϊσκάκη με τους Gogol Bordello και τους Massive Attack το 2008 και με είχαν εντυπωσιάσει. Δυστυχώς έχω χάσει επαφή με τις τελευταίες τους δουλειές αλλά μήπως είναι υπερβολικά χαμηλών τόνων?

            Last shadow Puppets κατάφερα με κάποιο μαγικό τρόπο να μην έχω ακούσει, τι λένε?

            Για τις μαϊμούδες, όταν πρωτοάκουσα το κομμάτι μου θύμισε κατευθείαν BRMC. Μάλλον μετά την πρώτη νιότη τους ψάχνουν νέο μουσικό στίγμα, μα το καλό είναι πως με το Humbug απέδειξαν ότι ξέρουν και μουσική. Περιμένω το πλήρες υλικό...
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Οι Shadow Puppets εχουν αρκετα πιο "retro" ηχο και το Humbug ηταν κατι μεταξυ αυτων και των Arctic στα πρωτα τους. Μιλαω για κομματια οπως το Secret Door ή το Τhe Jeweller's hands που κατ' εμε ειναι εξαιρετικα.

              Οι National παλι οντως παραειναι ηρεμοι και μπορει να μη με εχουν κερδισει ακομα σε μεγαλο βαθμο, αλλα καποια κομματια τους μου αρεσουν πολυ και εκτιμω την προσπαθεια τους και με το παραπανω. Οι 2 τελευταιοι δισκοι τους ειναι πολυ καλοι παντως (Boxer και High Violet).

              Να και κατι απο Last Shadow Puppets να παρεις μια ιδεα:

              Comment


              • Σωστός! Πάρε κι από εμένα ένα από Nationals που μου αρέσει πολύ.

                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Καλη φαση, δεν το ειχα ακουσει καν αυτο μιας και ειναι απο πιο παλιο αλμπουμ.
                  Οντως πολυ down οι τυποι παντως, δεν ειναι για καθε ωρα και στιγμη.

                  Tελευταια το ξαναριξα και στον Nick Cave παρεπιπτοντως:

                  Comment


                  • Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Originally posted by Linkmastersword View Post
                      efaga kolima
                      Οι Insomnium είναι θεοί. Βγάζουν νέο άλμπουμ οσονούπω, τσέκαρε το τραγούδι που έβγαλαν πριν μερικές μέρες




                      Και ένα από τον ίδιο δίσκο με αυτόν που άκουγες, όμως είναι διαθέσιμο μόνο ως bonus track σε special edition και δεν είναι και τόσο γνωστό



                      Σε όσους αρέσουν μπάντες του στυλ Dark Tranquillity και In Flames, τσεκάρετε τους παραπάνω Φινλανδούς melodeathάδες.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • Ξενερώνω κόσμο τώρα αλλα w/e

                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Hokuto, respect Δύο από τα αγαπημένα μου τραγούδια της σειράς, Kill the Fight και Heart of Madness. Το πρώτο βίντεο έχει spoilers από τη μάχη Rei VS Raoh, και το δεύτερο από τη μάχη Kenshiro VS Han του Hokuto No Ken II.






                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Relaxing mood

                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Nevermore - This Godless Endeavor
                              Nevermore - The Obsidian Conspiracy
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ποσο μπροστα ηταν η μουσικη σε αυτο το anime
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X