Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελευταια το ριξα στους Cult - καιρο ειχα να ασχοληθω μαζι τους, αλλα εχουν αρκετες κομματαρες και ο Astbury δινει ρεστα με τη φωνη του.

    Οποιος εχει ορεξη για 80s rock ας ριξει ενα ακουσμα στην ακολουθη μπαλαντα, ολο και καποιος θα γουσταρει ελπιζω (βλ. Burai, Titus, sain't κτλ).

    Comment


    • Καλοί οι Cult, αν και έχω ακούσει μόνο το Sonic Temple.

      Εγώ πάλι έχω κατεβάσει δισκογραφία Arctic Monkeys. Έχω ακούσει αρκετές φορές το Whatever people say i am... και μετά θα προχωρήσω στα επόμενα. Ανέλπιστα καλοί, δεν το περίμενα πως δίνοντας τους μια ευκαιρία θα καταλάβαινα το γιατί ο μουσικός Τύπος ασχολείται τόσο πολύ μαζί τους. Άξιοι, άξιοι


      H πλάκα για πολλοστή φορά είναι οι τιμές in Griechenland, 19€ το δεύτερο των Arctic Monkeys και με 18-19€ από amazon αγοράζεις και τα τρία full length. ΈΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕ
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Comment


        • Burai τωρα κατεβασα το 4ο τους αλμπουμ και παλευω να το συνηθισω. Ειμαι στο 1ο ακουσμα και ακομα δεν εχω ενθουσιαστει, αλλα οκ ειναι νωρις ακομα.

          Σιγουρα παντως δεν εχει την ενεργεια των 2 πρωτων, ουτε τον ιδιαιτερο χαρακτηρα του 3ου, οποτε παλι οι Monkeys αλλαξαν ολιγον τι κατευθυνση.

          Αυτο το μηνα αρχισαν και τα tours για το νεο αλμπουμ και οπως βλεπω ειναι πολυ καλη η setlist (περιπου 5 κομματια απο καθε αλμπουμ).
          Eχω λιγο καιρο μεχρι να τους δω απο κοντα, ως τοτε θα εχω εμπεδωσει και το "Suck it and see", μιας και τα αλλα 3 τα ξερω ηδη απ'εξω .

          Comment




          • Comment


            • There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • vocal/progressive trance mode on











                και δυο all time classic



                Comment


                • “CHROMATICA”THE SIXTH ALBUM BY LADY GAGAOUT NOWhttp://smarturl.it/Chromatica“RAIN ON ME” THE NEW SINGLE & VIDEO FROM LADY GAGA WITH ARIANA GRANDEOUT NOWhttp:...


                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • αν ολα πανε καλα 9ιουνιου θα ειμαι leipzig για το wave gotik treffen 2011 οποτε να περιμενετε οπτικοακουστικο υλικο

                    Comment


                    • Αναμενουμε νεοτερα, ειναι και επετειακο το φετινο οποτε θα γινει πανικος.
                      Επι του θεματος τωρα:


                      Επ' ευκαιριας ρωταω και το εξης: Τι κοινο εχει η Μπαμπαλη με τους Daft Punk;

                      P.S.

                      Τι κι αν εριξα 3-4 ακουσματα ακομα στο νεο των Arctic Monkeys, ακομα δεν το συμπαθησα. Κατι του λειπει νομιζω, αλμπουμ χωρις χαρακτηρα μου φαινεται.

                      Comment



                      • Απο το 6:30 απλά Chuck Schuldiner.

                        Tο αγαπημένο μου συγκρότημα!

                        Comment


                        • Koίτα Xeno, εγώ ακόμη ακούω το πρώτο τους γιατί μου αρέσει πάρα πολύ, βασικά στο δρόμο μέχρι τη δουλειά κάνω εναλλαγή μεταξύ του Whatever People... των Arctic και του Blues Deluxe του Joe Bonamassa. Έχω φυσικά περάσει και τα Favourite Worst Nightmare και Humbug αλλά δεν τα ακουμπάω ακόμη. Πάντως το Crying Lightning που είδα στο γιουτιούμπι με ξένισε αρκετά, οπότε φαντάζομαι πόσο διαφορετικό θα είναι το καινούριο τους. :S

                          Το παρακάτω μου έχει κολλήσει στο μυαλό από το πρωί- τι στο καλό στον ύπνο μου το έβλεπα.


                          Αφιερωμένο στο laharl!
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Ασε τα hit-ακια αυτου του αλμπουμ (crying lightning, cornerstone) και δοκιμασε τα the jewellar's hands, dance little liar, secret door να δεις επι της ουσιας την αλλαγη κατευθυνσης του συγκροτηματος.

                            Εγω που ειχα ακουσει και στο ενδιαμεσο τους Last Shadow Puppets μπορω να πω πως ενθουσιαστηκα με το τελικο αποτελεσμα του Humbug.

                            Το 1ο τους οπως και να χει σιγουρα ειναι ο,τι καλυτερο και πρωτοτυπο και τελειως χυμα στην τελικη (με την καλη εννοια). Παντως και το 2ο ειναι πολυ καλο και κινειται στην ιδια φιλοσοφια περιπου.


                            Απανταω και μονος μου σε αυτο που ρωτησα πιο πριν. Συχνα ακουω στο ραδιοφωνο αυτο το κομματι:

                            Αναρωτιομουν λοιπον τι μου θυμιζει αυτη η μελωδια που σκαει στο 1:50, ενω παιζει και σε αλλα σημεια.

                            Ιδου λοιπον η απαντηση:


                            Eπισης veridis quo = very disco = discovery = mindblown.

                            Comment


                            • Εντάξει Daft Punk μονο το Discovery έχω ακούσει αλλά το κομμάτι της Μπαμπαλη δεν το ήξερα καν, οπότε δεν μπήκα καν στη διαδιακασία- κρίμα και θα το έβρισκα γμτ Αλλά οκ από "δάνεια" η ελληνική μουσική έντεχνη και μη άλλο τπτ

                              Κοίτα έβαλα Humbug στο youtube και ό,τι έβγαλε. To Last Shadow Puppets το θεωρώ εξαιρετικό album, προσωπικά- σου τα είχα πει και από το chat κάποια στιγμή.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment




                              • To θεματάκι στην κιθάρα που παίζει και στο ξεκίνημα και σε όλο το κομμάτι μοιάζει με μια πιο αργή έκδοση αυτού που ακούγεται στο παρακάτω από το 2:06 μέχρι το 2:20

                                Comment

                                Working...
                                X