Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έτσι μωρή αρρώστεια Burai, έτσι!

    Εγώ αυτό τον καιρό κόλλησα με κάτι πολύ πρόσφατο και καινούριο, ουου ναι, μέσα στην πρωτοπορία.



    Δε μου αρέσει ο Dickinson, ΔΕ μου αρέσουν οι Maiden, αλλά για κάποιο λόγο και αυτό και το The Chemical Wedding μου αρέσουν πάρα πολύ. Από το Accident of Birth ειδικά δεν πετάς τίποτα.

    Τώρα, άκουσα το καινούριο των Arctic Monkeys και με απογοήτευσε. Το προηγούμενο (4ο) ήταν απλά κακό, βαρετό, ανέμπνευστο και εν πάσει περιπτώσει δεν. Το ΑΜ (5ο) είναι απλά καλύτερο από το 4, αλλά η μπάντα έχει γίνει τελείως αμερικανιά. Όλα τα τραγούδια είναι για αγαπούλες και συναισθηματάκια, για να πιάσουμε το αμερικάνικο κοινό, απλές πλην πιασάρικες μελωδίες, 2 - 3 ευχάριστα κομμάτια (Do I wanna know, R U Mine, Arabella που είναι και το πιο εμπνευσμένο του δίσκου) που δε σου μένουν ιδιαίτερα και αυτό είναι. Πάνε κι αυτοί, κάηκαν.

    Τώρα κάνω περάσματα από Down, Sepultura και διάφορες άλλες ψυχασθένειες, ενώ σε όσους αρέσει το progressive τσεκάρετε τους Haken.

    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Έχω την αίσθηση- αν και maiden fan- πως αυτά τα δύο albums του Dickinson ξεπερνούν ανετότατα ό,τι έχουν κυκλοφορήσει οι maiden από 7th son και πέρα. Απίστευτα εμπνευσμένοι δίσκοι both.
      Τώρα για το AM και suck it and see δεν έχω να πω πολλά πέραν του ότι το δεύτερο δε μου άρεσε ενώ το AM αν και σε σημεία είναι αρκετά καλό, είναι μάλλον άνισο στο σύνολό του- έχω την αίσθηση ότι τα μισά κομμάτια έχουν ακριβώς τη δομή του Do i wanna know...
      Πολύ όμορφος δίσκος- που αν και τον είχα αγοράσει σε άκυρη στιγμή λόγω τιμής- και τον είχα στον πάγο είναι το The Good, the Bad and the Queen.


      Α και το καινούριο του Bruce Springsteen ακούγεται ευχάριστα αν και οκ δε φέρνει στα μεγαλεία του Nebraska, Born to run etc αλλά ο Morello προσθέτει πόντους.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment




      • Κυκλοφόρησε κ τίμησα το βινύλιο από amazon. Στα διαλα συγκινήθηκα...
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • sigpic

          Comment


          • δημητρα αλεξανδρακη


            sigpic

            Comment


            • sigpic

              Comment


              • Originally posted by kakashi_gr View Post
                δημητρα αλεξανδρακη


                Ρε Καφάση, άσε μας στην επιστήμη μας εδώ πέρα, κι εγώ που νόμιζα πως το βίντεο κλιπ του Call on Me κόλαζε...

                (την εν λόγω δεσποινίδα την θυμάμαι σαν τον ορισμό του κοντοπούτανου, μάλλον ψήλωσε)

                Τέλος πάντων, κομματάκι από εμένα.

                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Κομματάρα Titus εύγε,μαθαίνεις.
                  Carpe diem

                  Comment




                  • EDIT
                    Και ναι ο τυπας θα γράψει μουσική ξανά για το Hotline Miami 2...
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Πωωωω αρρώστια retro electro, σήμερα το απόγευμα άκουγα Kavinsky, δηλαδή ΠΟΣΟ ΠΙΑ?
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • Αυτός είσαι! Ωραίοι ειναι και οι Dance with the Dead!
                        All Dance with the Dead music and merchandise available here: https://dancewiththedead.bandcamp.com

                        Να μαζέψει όλους τους κύριους και να συνθέσουν το OST για το Cyberpunk 2077-όνειρο ζω μη με ξυπνατε!

                        Check και το κανάλι New Retro Wave στο YouTube
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Do a barrel roll!

                          Comment


                          • tus χαζεμενος απο τα "σκαμπιλια" της στεφανιας κυβελου
                            στο ρεμιξ του καμπριολε.

                            sigpic

                            Comment


                            • Έτσι μπράβο να μπαίνουμε σε καλοκαιρινό mood;)



                              Η τύπισσα με το ροζ δεν παίζεται και η άλλη τοχει το νεροπίστολο...

                              Comment


                              • Καλοκαίρι ρε!!!!


                                I'm back bitches... Version 2.0

                                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                                Comment

                                Working...
                                X