Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συναυλίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by deus_d0pe View Post
    Οκ, ήθελα να ακούσω Arriving Somewhere.... δε γ@μιέται όμως, ήταν ΑΠΟΛΑΥΣΗ
    Ω ναι. Ήμου σίγουρος πως δε θα το παίζανε αλλά με αποζημίωσαν στο τέλος. Ένας Τίτος να γκαρίζει από κάτω "Trains, Trains" και ο Wilson να το παίζει τελευταίο κομμάτι

    Από εκεί και πέρα, τι να λέμε τώρα...Η ευχαρίστηση του να βλέπεις μια από τις αγαπημένες σου μπάντες και να είναι καλύτεροι απ'όσο τους έχει φανταστεί. Ιδού το setlist


    1. Occam's Razor
    2. The Blind House
    3. Great Expectations
    4. Kneel and Disconnect
    5. Drawing the Line
    6. Open Car
    7. Lazarus
    8. Russia on Ice
    9. Anesthetize
    10. Time Flies
    11. Degree Zero of Liberty
    12. The Séance
    13. Circle of Manias
    14. Normal
    15. Way Out of Here
    16. Sleep Together


    Encore:
    17. Stars Die
    18. Blackest Eyes
    19. Trains


    9 ή 10 κομμάτια από τον τελευταίο τους δίσκο, πράγμα που δε σε ενοχλεί όμως γιατί είναι δισκάρα. 2 στάνταρ κομμάτια από το Arriving somewhere, 2 κλασσικά στο encore και έκπληξη για μένα το Russia on ice που πολύ το χάρηκα. Ευτυχώς που είναι ΜΟΥΣΙΚΟΙ και δε χρειάζεται να ξέρεις τα κομμάτια για να τα απολαύσεις. Μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση ο Wilson. Τον περίμενα απόμακρο μίζερο μισάνθρωπο να χαρακώνεται πάνω στη σκηνή και να μη μιλάει καθόλου, και αποδείχτηκε το ακριβώς αντίθετο! Πολύ φιλικός με τον κόσμο, από τους frontmen που όντως μιλούσαν και επικοινωνούσαν με το κοινό χωρίς τις συνηθισμένες μπούρδες/ κρυάδες/ γαλιφιές και ειδικά στο encore έδειξε πως τη χάρηκε τη συναυλία, συστήνοντας τα μέλη της μπάντας, απλώνοντας τα χέρια στο τέλος του Trains και χαιρετώντας ένθερμα το κοινό. Ο ήχος ήταν ΤΕΛΕΙΟΣ. Πεντακάθαρος και κρυστάλλινος, και ξεχώριζαν όλα τα όργανα ακόμα και στα πιο βαβουριάρικα σημεία. Εντύπωση μου έκανε επίσης η συνεχής αλλαγή οργάνων, κάτι που δεν το έχω ξαναδεί σε τέτοιο βαθμό. Πρέπει να γίνει σαφές ένα πράγμα - είναι μπάντα που σε αιχμαλωτίζει με τη μουσική της και το δέσιμό της, όχι με τη δεξιοτεχνία και την ποζεριά. Παίζει με τα αυτιά, το μυαλό και τα συναισθήματά σου με τον ίδιο τρόπο που παίζει και στους δίσκους τους, και μάλιστα παρά το στυλ τους δε μιζεριάζεις πουθενά. Βγάζουν ένα τρομερό πάθος και ενέργεια.

    Κοντολογίς, εξαιρετικοί. Τους περιμένω με all star setlist και ελπίζω να μην ξαναργήσουν.

    ΥΓ. Οι Anathema δεν αποδείχτηκαν του γούστου μου. Αισθαντικό metal για κορασίδες. Ευχάριστο άκουσμα και μέχρι εκεί.

    EDIT: Στη συναυλία ήταν κι ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, την είχε αράξει στις καρέκλες όπως έμπαινες από το διάφρομο δεξιά στην καντίνα.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Οι Anathema δεν αποδείχτηκαν του γούστου μου. Αισθαντικό metal για κορασίδες. Ευχάριστο άκουσμα και μέχρι εκεί.
      Βρε ούστ!!!
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Από merch οι PT είχαν τίποπτα βινύλια ή όχι?Αν θυμάστε και πόσο πήγαινε το μαλλί θα ήταν τέλεια


        Comment


        • Λάχαρλ δυστυχώς δε θυμάμαι, δεν πήγα καθόλου κοντά στον πάγκο.

          Burai αφού αυτό παίξανε οι άνθρωποι, τι να κάνω? :phil:

          Και επίσης να αμολήσω μια μπηχτή που με τρώει εδώ και ώρα...Είδαμε πώς μπορείς να μαγέψεις το ακροατήριό σου και να σε εκτιμήσουν για τις μουσικές σου ικανότητες χωρίς να είσαι απόμακρος, μπλαζέ και πολλά βαρύς και όχι, κύριε Κίναν των Tool...
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Δευτερα/Τριτη ειναι στην τεχνοπολη στο Γκαζι το Ark Festival.
            Δεν ειναι καθολου κακη η ολη προταση, ετσι για να δουμε και κατι εγχωριο.

            Λογικα θα παω τη 2η μερα και απο εδω θα ακολουθησει ο Ferryman εστω.

            For more info, lineup etc:

            Comment


            • Prodigy θα παει κανεις;

              Comment


              • Για ποιά μέρα μιλάς; Εγώ Παρασκευή θα είμαι εκεί
                "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                Comment


                • Μια μερα θα ειναι, με την αλλαγη του χωρου διεξαγωγης ακυρωθηκε η 2η μερα. Ολοι μαζι λοιπον Παρασκευη στο Φαληρο.

                  Δεν πηρα ακομα εισιτηρια, το σκεφτομαι εδω που τα λεμε γιατι τους εχω δει μια φορα και οκ 43ε δεν ειναι και λιγα αλλα αν με ψησει κανας αλλος οκ το παζαρευουμε.

                  Σημερα παντως το Ark ηταν πολυ καλο σαν φεστιβαλ, 4 ονοματα της προκοπης δεν ειναι και λιγα και μιλαω μονο για τη 2η μερα.

                  Comment


                  • Wow wow what what? Άλλαξε ο χώρος; Δεν είχα ιδέα. Καλή φάση, έπρεπε άλλωστε .

                    Αν τελικά ψηθείς πάντως, εδώ είμαστε, στείλε Π.Μ.
                    "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                    Comment


                    • Που ακυρώθηκε ? Θεσσαλονίκη ? Sorry κιολάς, αλλά έχω μπερδευτεί όταν λέτε μέρες. Έχουν κανονίσει και εδώ Θεσσαλονίκη.
                      sigpic

                      Comment


                      • Tanno μην ανησυχείς στη Θεσσαλονίκη είναι όλα κομπλέ, όπως τα ξέρεις.Απλά στην Αθήνα αρχικά επειδή ο χώρος στον οποίο θα γινόταν συναυλία παρά ήταν μικρός, η συναυλία που ήταν προγραμματισμένη για τις 17/9 είχε γίνει sold out. Έτσι η διοργανώτρια συμφώνησε με τους Prodigy να παίξουν συνολικά 2 μέρες στο ίδιο μέρος (στην Αθήνα πάντα), παίζοντας εκτός από τις 17/9 και μία μέρα πριν (16/9). Όμως επειδή και αυτή η ημερομηνία έγινε sold out αποφασίσαν να αλλάξουν τελικά τον χώρο και να τους βάλουν σε ένα μέρος της προκοπής, και έτσι θα παίξουν απλά μια μέρα (17/9) σε μεγαλύτερο χώρο.

                        Btw απ'ότι ξέρω αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχουν μείνει λιγότερα από 200 εισητήρια για ΑΘήνα, οπότε όσοι πιστοί...τρέχτε.
                        "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                        Comment


                        • Α τώρα εξηγείται... Εσείς οι Αθηναίοι είστε τρελοί...
                          sigpic

                          Comment


                          • «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                              Ο Οβελίξ λέει : Είναι τρελοί οι Αθηναίοι.
                              sigpic

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X