Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συναυλίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Xeno View Post
    Radiohead δεν εχω καταφερει ακομα - μπορει να ηταν οι θεοι μου στα 90s αλλα τωρα τελευταια μου εφυγε η hipsterια
    Fixed.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Mιας και ποστάρατε βαλκανικά - την παρασκευή στο πάρκο Τρίτση (φεστιβάλ ΚΝΕ) έχει συναυλία ο Goran Bregovic

      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Cure 15/11 @ Royal Albert Hall - London.
        Μια και μοναδικη συναυλια για ολη την Ευρωπη.

        4ωρη συναυλια στην οποια θα παιξουν τα 3 πρωτα albums τους με το original line-up του καθε album και την 4η ωρα θα εχουμε μια ποικιλια απο διαφορα κομματια που θα απευθυνονται στο πιο hardcore κοινο μιας και θα παιξουν αρκετα b-sides κτλ.

        Τα εισιτηρια σημερα βγηκαν και μεσα σε 15' περιπου ειχαν εξαντληθει.
        Κριμα που λιγοι εδω θα καταλαβουν για τι γεγονος μιλαμε, εγω παντως νιωθω απιστευα που προλαβα ενα εισιτηριο και θα ζησω κατι τετοιο απο κοντα. Περιττο να πω πως τα αεροπορικα κοστισαν λιγοτερο απο τα μισα απο τη συναυλια, αλλα οκ χωρις μερικες υπερβολες δε θα χε πλακα η ζωη (λεμε καμια μαλακια να ξεχασουμε το ποσα $$ εφυγαν σημερα).

        Στο eBay τα οργια εχουν ηδη αρχισει παντως..

        Comment


        • Γουστάρεις μωρή Λουκία ε?

          Κάπως έτσι έκανα κι εγώ όταν είχα δει τους Tool στο Manchester, χωρίς τη μοναδικότητα της συναυλίας σου βέβαια. Δεν είμαι μεγάλος οπαδός των Cure αλλά σίγουρα θα περάσεις τέλεια. Θα πας με παρέα ή μόνος?
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Ε θα δω καποια ατομα απο το ελληνικο community να το πω των cureheads, αλλα δεν επαιζε καν να κανονισω με γνωστους κτλ, γιατι αυτα τα events που κανουν sell out μεσα σε 10 λεπτα και τα πληρωνεις και αναλογα λογω του χωρου, μαλλον ειναι για το τελειως hardcore κοινο.

            Ευτυχως θα χω πραγματα να κανω στο Λονδινο μιας και υπαρχουν αρκετοι γνωστοι και μπολικα σπιτια να μεινω που ειναι και το σημαντικοτερο .

            Oσο για τους Tool ελπιζω να τους χαρηκες εκει γιατι η συναυλια τους εδω ηταν επιεικως μετριοτατη (αυτη το 2005-6 ποτε ηταν στο Ελληνικο).


            Υ.Γ.
            Ασχετο αλλα οι τιμες για τρενο ειναι πανακριβες ή ειναι η ιδεα μου; 30 λιρες για να πας απο το gatwick ως το Λονδινο (με επιστροφη). Ο,τι γλυτωνεις στα αεροδρομια περαν του Heathrow το πληρωνεις απ ο,τι φαινεται για να πας απο τη μεση του πουθενα στον πολιτισμο.

            Comment


            • 30αρι είναι μόνο για Gatwick express, προτίμησε το κανονικό τρένο (24,5λίρες ή και πολύ λιγότερο αν τα κλείσεις νωρίς και online, πχ συνήθως θα μπορείς να βρείς 12 για το πήγαινε και 5 για το έλα)
              Εναλλακτικά, αν δε σε νοιάζει η ώρα πας και με National express (λεωφορεία) για 10-13 λίρες
              To GE κάνει 30 λεπτά, το κανονικό τρένο 40 και το λεωφορεία 90-100

              Comment


              • Αν λες για τα Southern κι αυτα ακριβα ειναι, τι 25 λιρες τι 30 στην τελικη (παροτι θελω να κλεισω απο τωρα δε βλεπω να αλλαζει η τιμη).
                Απο λεωφορεια τα πιο φτηνα πρεπει να ναι της Easy (βρισκεις 10-12 λιρες both ways).
                Καλο ειναι αυτο, απλα με αφηνει Earl's Court, ενω το καλο με το τρενο ειναι πως με αφηνει Victoria που ειναι πολυ πιο βολικα μιας και θα ταξιδευω ψιλοακυρες ωρες που δε θα παιζει μετρο και θα μενω και καπου εκει τριγυρω.

                Comment


                • Στο Ίνγκλαντ όσο πιο νωρίς τα κλείσεις τόσο πιο λίγα πληρώνεις. Αν πας στο ταμείο 1 - 2 μέρες πριν ή αυθημερόν σου παίρνουν το σκαλπ.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Τα ΝatExpress τερματίζουν Victoria.
                    Για Southern παιζει με τη μερα ποτε θα΄χει φθηνά, πάντως αν θες να τα βρεις βάζεις return και στις επιλογές που βγάζει πάνω, ΑΝ έχει φθηνά, θα είναι επιλέξιμο γύρω στις 3-7 λίρες, για συγκεκριμένες αμαξοστοιχίες.
                    Αν δεν το κάνεις αυτό, ή αν δεν κλείσεις γενικά, βγαίνεις από το αεροπλάνο, πας στο σταθμό των τρένων που είναι κάτω από το αεροδρόμιο, συνήθως έχει ουρές στα εκδοτήρια, αδιαφορείς, μπαίνεις στο Southern, περνάει τύπος, κόβεις σε αυτόν με 12,50. Σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις δεν περνάει κανείς, οπότε, παραδόξως, δεν χαίρεσαι, γιατί χωρίς εισιτήριο δεν μπορείς να βγεις από τον σταθμό, και αναγκαστικά κόβεις σε ένα γκισέ εκεί, όπου τους λες από που ταξίδεψες για να φτάσεις εδώ, αν είσαι ειλικρινές αγόρι.
                    Αν μπεις στο GE θα δώσεις 16+.

                    Ρεαλιστικά, το πιο πιθανό είναι να μπεις σε Southern, αν δεν κλείσεις online, (η διαφορά χρόνου σε σχέση με το GE είναι μηδενική) και να κόψεις σε ελεγκτή ή να κλείσεις με NatExpress online (10-13 κι εγώ μετ'επιστροφής εννοούσα). Εγώ όταν βιάζομαι κάνω το 1ο, αν όχι το 2ο, γιατί ούτε εμενα με βολεύουν πολύ τα δρομολόγια των easybuses

                    Comment


                    • Εκει που ολα τα εισιτηρια ειχαν κανα 12λιρο βρηκα εστω και στις μια απο τις 2 διδρομες εισιτηριο με 3.70, δε με χαλασε.
                      Πριν εψαχνα σ ενα site που μου βγαζε ολα τα τρενα μαζι, τωρα μπηκα να δω τι παιζει μονο με southern και εκει ηταν πιο απλα τα πραγματα.

                      Κι ολα αυτα thanks to Imrahil φυσικα, κερναω μεχρι και Double Whopper παρακαλω αν ερθεις στο Λονδινο.

                      Comment


                      • Θέλω κουβά KFC γιατί πάντα λέω ότι είναι ακριβός και δεν παίρνω, ασχέτως αν τρώω σαν βόδι δίνοντας τα διπλάσια αλλού. Για τα εισιτήρια, δες σε ποιο τρένο σου επιτρέπεται να μπεις με αυτά, με τα μειωμένα δεν μπαίνεις σε όλα. Να στα ταχυδρομήσουν επέλεξες ή να τα πάρεις εκεί από μηχάνημα;

                        Comment


                        • Μηχανημα επελεξα, δε στελνουν αλλωστε λεει εκτος UK.
                          Για τα KFC κατι γινεται, ενας κουβας για 4, πατατες deluxe και κανα twister ετσι για να υπαρχει και πιστευω θα μαστε μια χαρα. Α κι ενα Cinnabon μετα στο Trocadero να δεσει το γλυκο και επιλογος με Dance Dance Revolution στο ιδιο μερος να καψουμε καμια θερμιδα γιατι καποιοι εδω περα λενε πως παχυνες.

                          Comment


                          • Useless Fact: Μια φορά έχω φάει KFC στην ζωή μου και ήταν μετά απο Nintendo.gr meeting. Ε, λοιπόν την επόμενη μέρα είχα πάθει ψύξη και δεν μπορούσα να γυρίσω το κεφάλι μου πάνω απο 10 μοίρες... το γαμάτο είναι οτι στο ίδιο meeting ο Michaelgr (τον θυμάστε ρε; ) μετά τα KFC πήγε νοσοκομείο και έκανε πλύση στομάχου. Καταλαβαίνετε γιατί δεν έχω ξαναπάει απο τότε.

                            Comment


                            • Ψυξη απο το φαι; Ενδιαφερον.
                              Μια στο τοσο τρωω junk food, αλλα τα ΚFC ειναι νουμερο 1 επιλογη στην κατηγορια, 10+ χρονια εμπειρια και καμια παρενεργεια. Εχουμε σκληραγωγηθει για τα καλα, μαλλον ο φιλος σου ηταν ολιγον τι ευαισθητος ή απλα γκαντεμης .

                              Comment


                              • Mπααα... Κανενα sony fanboy θα δουλευε στο μαγαζι μαλλον και περιποιηθηκε αναλογως τα φαγητα σας

                                Comment

                                Working...
                                X