Announcement

Collapse
No announcement yet.

[Feature] Metal Gear Solid Games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • majorfox
    replied
    Ο ρεαλισμός του MGS

    Metal Gear vs Real Gear


    Leave a comment:


  • majorfox
    replied
    Ryu_gr


    SENSE : A Metal Gear Solid 4 retrospective








    RACE : A Metal Gear Solid 5 retrospective


    Leave a comment:


  • majorfox
    replied
    NEWs: Ryu_gr

    Ανέβηκε νέο βίντεο για την σειρά MGS σε αφήγηση David Hayter !

    το νέο Metal Gear είναι κοντά !



    Leave a comment:


  • majorfox
    replied
    Originally posted by Ryu_gr View Post
    Έχω τερμαστίσει 1-2-3. Όποιος θέλει να μου δανείσει ps3-mgs4 παρακαλώ να μου στείλει pm 😁

    Εντυπώσεις: Είναι έπος.

    Δεν υπάρχει εμουλατορ για pc ?

    Διαφορετικά μπορείς να βρεις ένα πολύ φθηνό ps3 super slim αυτό με το συρταρωτο drive σε καλή τιμή η να περιμένεις μέχρι να ανεβεί και πάλι στο store για κατέβασμα όπως ανακοίνωσε η konami

    Leave a comment:


  • Ryu_gr
    replied
    Έχω τερμαστίσει 1-2-3. Όποιος θέλει να μου δανείσει ps3-mgs4 παρακαλώ να μου στείλει pm 😁

    Εντυπώσεις: Είναι έπος.

    Leave a comment:


  • majorfox
    replied
    Originally posted by Ryu_gr View Post
    Το είχα παίξει δανεικό πολλά χρόνια πριν και είχα δει και το bonus DVD. Φυσικά δεν το θυμάμαι 100% αλλά μου έχουν μείνει κάποια σκηνικά επειδή ήταν δυνατή εμπειρία.

    όταν το τερματίσεις μαζί με διαλόγους και cut scenes γράψε εντυπώσεις στο forum !
    Last edited by majorfox; 07-09-2022, 09:00 PM.

    Leave a comment:


  • Ryu_gr
    replied
    Το είχα παίξει δανεικό πολλά χρόνια πριν και είχα δει και το bonus DVD. Φυσικά δεν το θυμάμαι 100% αλλά μου έχουν μείνει κάποια σκηνικά επειδή ήταν δυνατή εμπειρία.

    Leave a comment:


  • majorfox
    replied
    Ryu_gr έκανα edit μου το εμφάνιζε κανονικά αλλά έβαλα λινκ .

    είναι η πρώτη φορά που παίζεις τα mgs ?
    αργησες 20 χρόνια να αγοράσεις το mgs2 😂
    Last edited by majorfox; 07-09-2022, 06:06 PM.

    Leave a comment:


  • Ryu_gr
    replied
    Για έλενξε τα συνημμένα γιατί δεν εμφανίζεται η εικόνα. Πλέον μπορείς να κάνεις drag & drop τη photo από τον υπολογιστή στην περιοχή του κειμένου.

    Originally posted by majorfox View Post
    (Εξαφανίστηκε το άρθρο που βρήκα για την εξαγορά τις fromsofwere.)

    ασχετο αλλά
    είδα στον ύπνο μου ότι ανακοινώθηκε νέο metal gear από τον Kojima και δεν είχε καμία σχέση με τα πρωηγουμενα ακόμα και στους χαρακτήρες!
    Να ξέρεις αγόρασα το Metal Gear 2 στο PS2 λόγω της επιρροής σου! Φοβερή δουλειά στο βιβλιαράκι και στο Bonus DVD, είναι πολύ πιο πάνω από το μέσο όρο απλής retail έκδοσης. Θα βάλω photo στις πρόσφατες αγορές με την πρώτη ευκαιρία.

    Παρακαλώ επέστρεψε και στο discord.

    Leave a comment:


  • majorfox
    replied
    Πως θα γιορτάσουν άραγε τα 20 χρόνια MGS1 σήμερα ?

    Leave a comment:


  • majorfox
    replied
    Εκεί που γραφει a hideo kojima game σε ύφος death stranding και η σκηνή που ο snake παίρνει εμβρυική στάση καθώς βγαίνει εξω απο την κάψουλα ειναι ευρηματική !!!!!!
    Last edited by majorfox; 20-10-2018, 11:11 PM.

    Leave a comment:


  • Naked Snake
    replied
    Έμφραγμα.


    Leave a comment:


  • rashdb
    replied
    Η επιχείρηση snake eater ξεκινά με τον Snake να συναντά κατά την άφιξη του στα σοβιετικά εδάφη την Eva , μια πρώην Αμερικανίδα πράκτορα της NSA η οποία έχει επίσης αποστατήσει και που φαίνεται να είναι το μόνο άτομο στο πεδίο της μάχης που βρίσκεται στην ίδια πλευρά με αυτόν . Η ίδια τον πληροφορεί ότι οι βλέψεις τους είναι κοινές και πως ο ουσιαστικός στόχος της αποστολής του είναι να φτάσει στο Groznyj Grad , το οχυρό στο οποίο βρίσκονται ο Sokolov , η Boss και ο Volgin αλλά και ολοκληρώνεται η κατασκευή του Shagohod . Στην πορεία του προς το Groznyj Grad ο Snake έρχεται σε επαφή με τους Cobra οι οποίοι προσπαθούν να τον αποτρέψουν να πλησιάσει προς την Boss αλλά δίχως αποτέλεσμα αφού τελικά στις μεταξύ τους αναμετρήσεις ένας-ένας εξοντώνονται (έτσι ο κωδικός -snake eater- παίρνει τόσο ειρωνική όσο και ρεαλιστική υπόσταση) . Λίγο πριν φτάσει στο οχυρό (παρευρισκομενος στις εγκαταστασεις που περιβαλλουν το Groznyj Grad) γίνεται και η συνάντηση με τον Granin , έναν άλλο σοβιετικό επιστήμονα ο οποίος επίσης σχεδίασε ένα όχημα μεταφοράς πυρηνικών κεφαλών με δυνατότητα πυροδότησης και που τελικά περιθωριοποιήθηκε από την πατρίδα του καθώς η χρηματοδότηση χορηγήθηκε στον Sokolov . Όπως αναφέρει , το δικό του δημιούργημα θα είχε ΄΄πόδια΄΄ με δυνατότητα μετακίνησης σε οποιαδήποτε μορφολογία εδάφους . H λεγόμενη χορηγία ακούει στο όνομα Philosophers Legacy που -αν και δεν ξεκαθαρίζεται ακριβώς- φαίνεται να είναι μια πηγή μεγάλων χρηματικών αποθεμάτων . Αφού πληροφορεί τον Snake ότι έδωσε τα σχέδια του έργου του στην αμερικανική κυβέρνηση νιώθοντας προδομένος από την πατρίδα του , του δίνει τις τελικές πληροφορίες για το πώς θα φτάσει στο Groznyj Grad .

    ___________________

    Gafas De Sol Hombre

    Leave a comment:


  • Raf
    replied
    Ωραίο άρθρο. Ως άσχετος με τη σειρά, με κατατόπισε σχετικά με το τι την κάνει τόσο ενδιαφέρουσα.

    Leave a comment:


  • majorfox
    replied
    MGS HD review + Metal Gear Solid Art

    Λα Λι λου λε λο
    Last edited by majorfox; 12-09-2018, 09:46 PM.

    Leave a comment:

Working...
X