Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aλλαγή ονόματος

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sinclair View Post
    Όταν γράφεις όχι και να διαμαρτύρεται ο Έλληνας, θεωρώ πως αυτομάτως με υποβαθμίζεις. Αντιλαμβάνομαι τον τόνο της υπερβολής, που εσκεμμένα χρησιμοποίησες αλλά imo υπερθεματίζεις χωρίς λόγο.
    Δεν πήρα κάτι προσωπικά, μην ανησυχείς. Ούτε και ήθελα να σου επιτεθώ. Αλλά καμιά φορά τραβάω τα μαλλιά μου, πως να το κάνουμε.

    Το "όχι και να διαμαρτύρεται ο Έλληνας" είναι ξεκάθαρο: Για να λες ότι η γερμανική τηλεόραση είναι κακή, για εμένα πάει να πει ότι δεν πληρεί ένα στάνταρ το οποίο έχεις. Το στάνταρ αυτό για έναν Έλληνα τι θα μπορούσε να είναι; Μα η ελληνική τηλεόραση φυσικά.

    Αναφέροντας αυτό ως τι σε υποβαθμίζω; Ως Έλληνα; Αν θεωρείς ότι η τηλεόραση που έχουμε μας χαρακτηρίζει, τότε ναι, πάρτο σαν προσβολή. Αλλά κατά τα άλλα δεν περιείχε σχόλιο για τους Έλληνες αυτό που έγραψα.

    Εγώ (για να μη φαίνεται ότι μιλάω στον αέρα) βλέπω όλη μου τη ζωή μέσω δορυφόρου προγράμματα απ' όλη την Ευρώπη και γνωρίζω ταυτόχρονα πάνω - κάτω και ποια κανάλια εκπέμπουν και επίγεια στη Γερμανία. Το λοιπόν, εσύ όπως έγραψες μπορεί πολλά από αυτά τα προγράμματα να μην τα έχεις δει ή να μη σε αφορούν σαν αντικείμενο, αλλά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό. Αν θέλουμε να είμαστε στοιχειωδώς αντικειμενικοί οφείλουμε να τα λάβουμε υπόψιν και καλώς ή κακώς είναι έξοχα, τα περισσότερα από αυτά είναι τόσο καλοφτιαγμένα που μπορεί άνετα να τα παρακολουθήσει μέχρι και κάποιος ο οποίος δεν καταλαβαίνει καν γερμανικά, αρκεί να ακολουθεί στοιχειωδώς τα όσα δείχνουν. Δεν υπερβάλλω, το έχω κάνει πολλάκις και οφείλεται στην καλή τους δομή, σκηνοθεσία, τα ενδιαφέρονται θέματα, τις ιδιαίτερες πληροφορίες κ.ο.κ.

    Στη σύγκριση μεταξύ των δυο χωρών στην τηλεόραση, μπορώ να δεχτώ πως σε θέματα σειρών και ταινιών η Γερμανία είναι ο πάτος και η Ελλάδα είναι μια, άντε δυο κλάσεις πάνω. Σε όλα τ' άλλα όμως, ο πάτος είμαστε εμείς κι αυτοί είναι αμέτρητες κλάσεις πάνω.

    Ξαναλέω, μην αγχώνεσαι, δε θίχτηκα. Απλώς έχω κουραστεί να βγαίνουν βιαστικά συμπεράσματα και να μη γίνεται ανεκτό το χιούμορ και η υπερβολή σε αυτό το θέμα (σύγκριση Ελλάδας και εξωτερικού σε οποιονδήποτε τομέα).
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Το στάνταρ αυτό για έναν Έλληνα τι θα μπορούσε να είναι; Μα η ελληνική τηλεόραση φυσικά.
      εεεεμμμμ... νομίζω ότι το 90% των χρηστών εδώ μέσα μάλλον την αμερικάνικη τηλεόραση θα είχε σαν στανταρ... (εγώ όπως και πολλοί από δω, δεν έχουμε ανοίξει τιβι για μήνες εκτός από όταν τρώμε στην κουζίνα ξερω γω, αλλά έχουμε κατεβάσει τα άπαντα της east coast
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • McSolid pls. Να μπαινουμε στο κλιμα. Thank ye...
        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

        Comment


        • Originally posted by Dj Solid View Post
          McSolid pls. Να μπαινουμε στο κλιμα. Thank ye...


          Dj Solid is being yO! :troll:
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by TheCursed View Post
            Ε, όχι και να παραπονιέται Έλληνας για τη γερμανική τηλεόραση, ήμαρτον! Δισεκατομμύρια φορές καλύτερη από τη δική μας σίγουρα, όπως εξίσου καλύτερες από τη δική μας είναι και αυτές των περισσότερων δυτικοευρωπαϊκών κρατών.

            Προβλέψιμε...

            (σόρρυ που τρολάρω αλλά απάντησες αυτό ενώ απλά παραπονέθηκε για το χαζό dubbing της γερμανικής τηλεόρασης.. το έθεσε πολύ σωστά ο burai, υπερθεματίζεις)

            Comment


            • Ελληνική τηλεόραση uber alles!
              See what I did here?
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by McSolid View Post
                McSolid pls. Να μπαινουμε στο κλιμα. Thank ye...
                Done!
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Μου κάνει εντύπωση που δεν έγινε αναφορά στις διαφημίσεις ροζ γραμμών με γιαγιάδες.
                  Την ώρα που έφτανα σπίτι δεν υπήρχε σχεδόν τίποτε άλλο στην τηλεόραση οπότε μετά από μερικές βδομάδες, η συσκευή αποσυνδέθηκε οριστικά από την κεραία.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Εγω μια φορα δεν πληρωνω BBC, 145 λιρες τον χρονο δεν ειναι τιποτα μεν, αλλα με το που βαλω ιντερνετ σπιτι δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να πληρωνω BBC απο την στιγμη που μπορω να βλεπω οτι θελω stream.
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • Buraiiiiii!

                      Άλλαξες το σχεδόν ημι-θεϊκό Burai με το Sinclair;;; Πάντως είναι εύηχο!

                      Πέρα από την πλάκα και γω όποτε έβλεπα τέτοιου είδους σειρές άλλαζα κανάλι μέχρι μια μέρα που πέτυχα το Star Trek Generations και ξετρελάθηκα με κάτι σκηνές με χωροχρόνο! Απο τότε άλλαξα τη στάση μου σε τέτοιες σειρές... αλλά και πάλι δεν συνέχισα να τις βλέπω! (Faaaaail!)



                      Παρακαλώ οι fans να δουν τη σκηνή! Είναι 10 λεπτά αλλά θα γουστάρετε!

                      Τώρα απ' ότι κατάλαβα η Γερμανική TV είναι ότι και οι υπόλοιπες "μοντέρνες" TV, συμπεριλαμβανομένης της Ελληνικής. Δηλαδή trash τις ώρες αιχμής με τα ποιοτικά προγράμματα να "κρύβονται", που σημαίνει ότι υπάρχουν αλλά πρέπει να ξέρεις πότε και σε πιο κανάλι να την ανοίξεις για να τα δεις. Η μεταγλώττιση στις σειρές είναι fail (εξαιρούνται τα παλιά anime ) αλλά κερδίζει πόντους στην ποικιλία των καναλιών.

                      Πάμε και ένα Greek vs German TV :troll::



                      ΡΑΔΙΟ, ΑΡΒΥΛΑ, Ράδιο αρβύλα, ράδιο αρβύλα, ραδιο αρβυλα, RADIO, ARVILA, ARVYLA, Radio, arvila, arvyla, Kanakis, Servetas, Κανάκης, Σερβετάς, ΚΑΝΑΚΗΣ, ΣΕΡΒΕΤΑΣ, ΑΝΤ1, ANT1, ράδιο, αρβύλα, uri geller, διάδοχος, diadoxos, ferentinos, Φερεντίνος, νεόφυτος, praktiker


                      Χαλαρά είμαστε μια κλάση πάνω!
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • DON'T DO IT FAIDON!!!
                        sigpic

                        Comment


                        • Μιας και για κάποιο λόγο, μετά την αλλαγή ονόματος, έχω πρόβλημα με το login- πρέπει να κάνω ίσα με 10 φορές log in για να με καταγράψει ως online, δε γίνεται να κάνουμε( φανταστικοι μοντεράτορες) ένα revert στο παλιό username γιατί δε βλέπω προκοπή. Τα δύο σημερινά ποστς τα έκανα μετά από ταλαιπωρία μισής ώρας...

                          Ευχαριστώ!
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Καθάρισε τα μπισκότα σου, μπας και κάνει αντίδραση το παλιό μπισκότο με το νεο.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Μήπως σκέφτηκες να κάνεις καθάρισμα cookies και να δοκιμάσεις username το νέο σου nick και να χώσεις τον ίδιο κωδικό που είχες με το παλιό σου nick?
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by 丹野
                                να δοκιμάσεις username το νέο σου nick και να χώσεις τον ίδιο κωδικό που είχες με το παλιό σου nick?
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X