Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προτασεις για βελτιωση της δομης/λειτουργιας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Οk, mea culpa.. αναμενουμε τοτε.

    Comment


    • #92
      Aλλος δεν μπορει να βοηθησει τον Sub για να φτιαχτει το forum γρηγοροτερα και να αλλαξει χρωμα το skin τουλαχιστον, αντε και το banner ? εχω βαρεθει να το βλεπω λιγακι. οσον αφορα παντως το post account, ημερομηνια εγγραφης κλπ συμφωνω με τον Χeno, και προτεινω να φυγουν ολα και να παραμεινουν μονο ο τιτλος, η περιοχη αντε και το group (αν κι οι moderatores, admins κλπ μπορουν να το γραφουν αυτο και στον τιτλο τους για να φαινεται). τεσπα αμα δεν γινετε νωριτερα περιμενουμε ως την ανοιξη.

      Comment


      • #93
        Το φόρουμ θέλει λίγο TLC και εκκαθάριση. Υπάρχουν pinned θέματα που έχουν από ελάχιστες εώς καθόλου απαντήσεις, γιατί είναι ακόμα pinned; <_< Επίσης υπάρχουν κατηγορίες που δεν χρειάζονται, για παράδειγμα το Hall of Shame που έχει μόνο ένα θέμα το οποίο έτσι και αλλιώς έχει κάνει ήδη τον κύκλο του ή το Polls στο οποίο δεν έχει ποστάρει κανείς απ&#39; τα Χριστούγεννα&#33;&#33;

        Comment


        • #94
          Το Hall of Fame / Hall of Shame δεν έχουν αποκλειστικά τη δραστηριότητα που φαίνεται. Είναι μια αρχειοθήκη όπου (θα) αποθηκεύονται εξαιρετικές ή άθλιες συζητήσεις, κάτι που σε ένα forum ηλικίας ενός μήνα είναι δύσκολο να υπάρξει. Πέρα από αυτό, για να μην είναι τελείως άδειες, υπάρχουν και αυτά τα θέματα.

          Τα polls έχει ήδη πέσει ιδέα να αντικατασταθούν από την ενότητα που θα συζητάμε τα κείμενα της σελίδας.

          Τα pinned θα τα κοιτάξωμεν...

          Επίσης έχετε κατά νου ότι τα παιδιά δεν είναι ρέμπελοι σαν κι εμένα, έχουν κι εξεταστική.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #95
            Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, δεν ξέρω αν ποστάρω καν στο "αρμόδιο" topic αλλά εκτός από το θέμα του skin, πρακτική θα ήταν και η προσθήκη λειτουργίας στο profile κάθε μέλους βάση της οποίας θα μπορούσαμε να δούμε πόσα post έχει κάνει αυτό και σε ποιά ενότητα αναλυτικά (αν θυμάστε, παρόμοια υπήρχε και στο πατρικό gamepro forum).
            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

            Comment


            • #96
              Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, δεν ξέρω αν ποστάρω καν στο "αρμόδιο" topic αλλά εκτός από το θέμα του skin, πρακτική θα ήταν και η προσθήκη λειτουργίας στο profile κάθε μέλους βάση της οποίας θα μπορούσαμε να δούμε πόσα post έχει κάνει αυτό και σε ποιά ενότητα αναλυτικά (αν θυμάστε, παρόμοια υπήρχε και στο πατρικό gamepro forum).
              [/b]
              Υπάρχει όταν είσαι στο profile επιλέγεις profile options και σου βγάζει κάποιες επιλογές B)

              Comment


              • #97
                diorthoste ligo otan einai na pas stis teleytaies selides enos topic.dld na min sou leei to sinolo kai na grafeis esy tin selida pou thes.sto gamepro an thimaste(kai genika se opoiodipote forum exw dei) sou exei kserw gw tis 3 prwtes selides.......kai teleiwnei me tis 3 teleytaies px

                Comment


                • #98
                  Ta post count na meinoun&#33;

                  Comment


                  • #99
                    <div class='quotetop'>QUOTE("Link")</div>
                    Όταν με τα παιδιά βάλαμε επί τάπητος τα θέματα για τη δημιουργία αυτού εδώ του site/forum ένα από τα πρώτα ζητήματα που τέθηκε ήταν η κατάργηση του post count (το οποίο είναι και εντελώς ανούσιο άλλωστε) ακριβώς γιατί δε θέλουμε παλιούς και νέους, μάγκες και νουμπάδες, δε θέλουμε επίσης spam από καινούργια μέλη τα οποία νομίζουν ότι μέσω των πολλών post να μπουν γρήγορα στην ομάδα του forum.

                    Νομίζω πως γενικότερα η κατάργηση περισσότερα θετικά παρά αρνητικά φέρνει, για μένα θα έπρεπε να καταργηθεί ακόμα και η ημερομηνία έγγραφης.

                    Όποιος θέλει τίτλο, μπορεί να πάει στο profile και να γράψει οτιδήποτε γουστάρει να εμφανίζεται κάτω από το avatar του.[/b]
                    +1
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Bασικα καταργησε ολα τα στοιχεια που εμφανιζονται κατω απο το avatar εκτος απο τη περιοχη και τον τιτλο.

                      επισης να ξαναναφερω ενα θεμα που συζητιοταν αρχικα, αυτο με το ονομα του site αν και πλεον δεν νομιζω πως θα αλλαξει, το να τελειωνει σε .com δε νομιζετε οτι παει για διεθνες ? αν δηλαδη το λεγαμε παιχτουρα.gr ή κατι αλλο ελληνικο με αυτη τη καταλιξη, θα ηταν προφανες οτι προκειται για ελληνικο φορουμ. αλλα τεσπα αμα οι αποφασεις παρθηκαν ηδη, τωρα ειναι αργα...

                      Comment


                      • Δεν συμφωνώ...Μιά χαρά είναι το όνομα,τέλειο βασικά.Πρέπει να μείνει όπως έχει.Το .com δεν ενοχλεί νομίζω και δεν θα άλλαζε τίποτα αν γινόταν .gr.

                        Συμφωνώ πάντως να καταργηθούν όλα εκτός αυτών που ανέφερε ο shadow από το avatar.Ειδικά το post count...


                        Comment


                        • Oxiii to Post couuuntttt&#33;&#33;&#33;
                          Emena mou aresei na spamaro kai na vlepo meta posa posts exo kanei...&#33;&#33;&#33;

                          Comment


                          • Bασικα καταργησε ολα τα στοιχεια που εμφανιζονται κατω απο το avatar εκτος απο τη περιοχη και τον τιτλο.

                            επισης να ξαναναφερω ενα θεμα που συζητιοταν αρχικα, αυτο με το ονομα του site αν και πλεον δεν νομιζω πως θα αλλαξει, το να τελειωνει σε .com δε νομιζετε οτι παει για διεθνες ? αν δηλαδη το λεγαμε παιχτουρα.gr ή κατι αλλο ελληνικο με αυτη τη καταλιξη, θα ηταν προφανες οτι προκειται για ελληνικο φορουμ. αλλα τεσπα αμα οι αποφασεις παρθηκαν ηδη, τωρα ειναι αργα...
                            [/b]
                            Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου, να φύγουν όλα.

                            Απλά για την κατάληξη, αυτή είναι σε .com πολύ απλά γιατί το domain που είχαμε δεν ήταν Ελληνικό.
                            Ίσως να ήταν καλύτερα σε .gr αλλά αυτό είχαμε αυτό βάλαμε.
                            Παρεμπιπτόντως είχαμε σκεφτεί αυτό που λες για ελληνικό όνομα με com κατάληξη, απλά αναφέρω πως το paixtoura.com έχασε στα σημεία. :icon_twisted:
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • Μπορω να καταλαβω απολυτα την ελλειψη του post count στην περιοχη του avatar μεσα στο φορουμ. Δεν μπορω να καταλαβω την ελλειψη του post count στην παρουσιαση του προφιλ μας&#33;&#33;&#33;

                              Εγω τυχαινει να γουσταρω να βλεπω ποσα posts εχω κανει στο φορουμ, νομιζω οτι ειναι ενα δικαιωμα που εχω σαν μελος καποιου φορουμ. Δεν ειναι ταμπελα παλαιοτητας ή οτιδηποτε τετοιο, και στην τελικη τα παντα ειναι θεμα χειρισμων και οχι αριθμων. Δεν μου αρεσε λοιπον καθολου το σβησιμο του count ΚΑΙ απο την οθονη του προφιλ. Ακομα και αν ειναι τα δυο αυτα count μια οντοτητα, κατι θα επρεπε να γινει κατα την γνωμη μου ωστε να ειναι ξεχωριστα και να μπορει ο καθενας να βλεπει το ποσα post εχει κανει. Στην τελικη ειναι μονο ενα στατιστικο.
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • δυο πραγματα:

                                πρωτον μιας και ξαναναφεραμε το ονομα, αν και δεν αλλαζει κατι πλεον, απλα το ειπα επειδη βλεπωντας καποιος αυτο το url τωρα του ρχετε αμεσως ΞΕΝΟ site για videogames στο μυαλο, ΚΙ ΟΧΙ ελληνικο. παρτε για παραδειγμα τα gamelife.gr και gameover.gr ή ακομα και το gamepro.gr ολα τελειωναν σε .gr γιατι μιλαμε ελληνικα κι οχι ξενα να ειμαστε διεθνες site και forum. δε ξερω αν στο μελλον αλλαξει αυτο, απλα βρισκω πως δεν ταιριαζει γιαυτο προτεινα τουλαχιστον αλλη ονομασια (σαν το paixtoura)...

                                δευτερον, το post count βρισκω πως ειναι ανουσιο γιατι ολοι θα κανουν spam να πανε πρωτοι, ακομα κι αν δεν φαινεται αυτο σε ολους και μονο στο προφιλ τους. απλα ας σβησει ο sub τελειως κι αυτο που γραφει 0 και την ημερομηνια εγγραφης οπως υποθηκε, να μεινει μονο περιοχη και τιτλος. επισης τα στατιστικα μπορουν να τα δουν οι admins νομιζω, οπωτε ακομα κι αν ενας χρηστης δε μπορει να δει ποσα ποστς εχει, μπορει να ρωτησει εαν ενδιαφερετε τοσο πολυ...

                                Comment

                                Working...
                                X