Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    songoku νουμπα...εεεε φίλε μου εφόσον επιμένεις για monitor θα σου πρότεινα το πρώτο λινκ! Δεν ξέρω χριστό βέβαια αλλά μου φαίνεται καλύτερη επιλογη η LG!
    Για το Tv tuner ισχύει οτι θα μπορείς να δεις τηλεόραση στο pc (κανονικότατα) και μάλιστα έχω ακούσει οτι με μοντες έχουν πιασει και νοβα ή αλλα δορυφορικά κανάλια αλλα δεν το έχω δει οπότε δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει κάτι τετοιο.
    Ελπίζω οι απεριόριστες γνώσεις μου να σε βοήθησαν!
    Αλεχάντρο δεν κατάλαβα ρε φίλε? Δεν μπόρεις να συνδέσεις το wi-fi μόντεμ με καλώδιο στο ίντερνετ και να δίνει το μοντεμ σήμα στις συσκευες που θέλεις?
    I attack sharks
    when i smell them bleed
    I dont go swimming
    water just wants to be around me.

    Comment


    • #92
      songoku νουμπα...εεεε φίλε μου εφόσον επιμένεις για monitor θα σου πρότεινα το πρώτο λινκ! Δεν ξέρω χριστό βέβαια αλλά μου φαίνεται καλύτερη επιλογη η LG!
      Για το Tv tuner ισχύει οτι θα μπορείς να δεις τηλεόραση στο pc (κανονικότατα) και μάλιστα έχω ακούσει οτι με μοντες έχουν πιασει και νοβα ή αλλα δορυφορικά κανάλια αλλα δεν το έχω δει οπότε δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει κάτι τετοιο.
      Ελπίζω οι απεριόριστες γνώσεις μου να σε βοήθησαν!
      Αλεχάντρο δεν κατάλαβα ρε φίλε? Δεν μπόρεις να συνδέσεις το wi-fi μόντεμ με καλώδιο στο ίντερνετ και να δίνει το μοντεμ σήμα στις συσκευες που θέλεις?
      [/b]
      Το router που είχα ως τώρα είναι multi-port adsl WiFi router ενώ το modem στο νέο σπίτι είναι για cable internet. Δοκίμασα να συνδέσω το WiFi router μου μεταξύ του pc και του νέου modem αλλά ενώ το PC παίρνει κανονικά internet, το WiFi είναι απλά ένα δίκτυο χωρίς πρόσβαση στο internet. Γι αυτό ψάχνω κάτι σαν αυτό που πουλάει η nintendo για το Wii.


      Comment


      • #93
        θελω να κανω ενα update για το φιλο Σομαρι απο πανω να τουθ πω πως αν εχει προβληματα με τη ταχυτητα λυνονται με ενα τηλεφωνο στη vivodi εμενα μου ανεβηκε η ταχυτητα στο δεκαρικο! μια χαρα ! και επισης αν δε το ξερει πρεπει να κανει μια μικρορυθμηση στο ρουτερ για να μπαινει ανετα xbox live ωστε το ΝΑΤ να ναι ανοιχτο.

        Comment


        • #94
          Thanks!
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #95
            Μέσα στην εβδομάδα θα παραγγείλω το 360 απο το E-shop. Επειδή δεν θέλω να κυκλοφορεί μεσ'το σπίτι και να είναι υπο την επίρεια αδερφής γονιών κτλπ θέλω να το έχω στο δωμάτιό μου. Όμως όντας 16 δεν μαζεύεις μεσα σε ενα μήνα λέφτα για 360 και τον επόμενο για T.V. :S. Επίσης έχω ενα Laptop. Και έτσι φτάνω στο θέμα μου. Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέσω το 360 με το λαπτοπ και να χρησιμοποιώ την οθόνη του ως tv;



            Και οι φωτογραφίες που έλεγα

            http://i204.photobucket.com/albums/b...m/DSC00298.jpg
            http://i204.photobucket.com/albums/b...m/DSC00299.jpg
            http://i204.photobucket.com/albums/b...m/DSC00304.jpg
            http://i204.photobucket.com/albums/b...m/DSC00305.jpg</span>
            "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

            by Fyge 114 Amaliada edition

            "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω&#33; "

            by Chaoscrow

            Comment


            • #96
              Δυστυχως οι θυρες που εχει το laptop σου δε δεχονται σημα αλλα στελνουν, ειναι δηλαδη χρησιμες αν πχ θες να συνδεσεις το laptop στη τηλεοραση.

              Λιγο που εψαξα στο google αυτο που θες γινεται μονο μεσω TV tuner ομως θα εχει κακη εικονα, χειροτερα απο CRT με RGB καλωδιο. Καλυτερα να ξεχασεις τη συνδεση με το laptop.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #97
                Hmm... Κριμα. Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως ;)
                "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

                by Fyge 114 Amaliada edition

                "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω&#33; "

                by Chaoscrow

                Comment


                • #98
                  Έχει κανείς να προτείνει καλά ασύρματα adsl routers;

                  Πρόσωπικά έψαξα και βρήκα πως το LINKSYS WAG200 - EU είναι πάρα πολύ καλό


                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #99
                    Ναι ειναι. Επισης αυτο εχουμε οι περισοτεροι και ειμαστε ακρως ικανοποιημενοι.
                    Ned Stark

                    A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                    It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                    A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                    In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                    Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                    Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                    Ειναι ο Getta Robo.

                    Comment


                    • Ναι ειναι. Επισης αυτο εχουμε οι περισοτεροι και ειμαστε ακρως ικανοποιημενοι.
                      [/b]
                      Eίναι εύκολο στην σύνδεση; βασικά το θέλω για ασύρματη σύνδεση με ps3.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Εχει απο τα φιλικοτερα μενου. Δεν εχω βρει αν ειναι στα Ελληνικα, παντος με τα αγγλικα θα εισαι κομπλε.
                        Υποψην πως μπορεις να βρεις στο www.adslgr.com τα παντα περι αυτου.
                        Ned Stark

                        A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                        It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                        A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                        In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                        Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                        Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                        Ειναι ο Getta Robo.

                        Comment


                        • re pedia eho agorasi ta exis games to hitman 1 ke to american mcgees alice poli palia games alla ithela na ta pexo to provlima mou ine pos thelo na ta pexo me controller alla den xero pos pao sta options alla den mou ehi epilogi add joystic i kati tetio xerete pos mporo na hrisimopiiso controller se auta ta games?pragmatika thelo na ta pexo alla den pezonte me to mouse ke to keyboard

                          Comment


                          • Ερώτηση:Γιατί οι υπολογιστές είναι τόσο γ*****να εκνευριστικοί;
                            όλα ξεκινήσανε από ένα γ*****νο update του messenger και μετά γ*****κε ο Δίας.Δεν έχω κάτι άλλο να ρωτήσω,γιατί μάλλον βρήκα τη λύση(θα&#39;ρθει ένας φίλος που ξέρει),σόρρυ για το σπαμ και το μάσκινγκ αλλά έπρεπε να τα πω κάπου γιατί κοντεύω να σκάσω με τις γ*****νες μ*****ες του γ*****νου του υπολογιστή μου
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Γ*****ΤΑ
                              I attack sharks
                              when i smell them bleed
                              I dont go swimming
                              water just wants to be around me.

                              Comment


                              • Παίδες ψάχνω κάποιον που να μπορεί να hostarei στο Insane για να το τελιώσουμε πριν έρθει το 2 και αποβλακωθώ&#33;&#33;&#33; Θα το έπαιζα μόνος μου αλλά δεν μπορώ γιατί χάθηκε το Save που είχα στο PC του FiOth και δεν έχω την ψυχική διάθεση να το παω από την αρχή στο Hardcore και μετά στο Insane. Όποιοις έχει όρεξη και θέλει να λιώσουμε ας μου πει...
                                <div align="center"></div>

                                <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

                                Comment

                                Working...
                                X