Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Homebrew Scene

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    thanks για τα Infos.
    Τον επομενο μηνα θα αγορασω Wii (Arc Rise Fantasia ) και μου ηρθαν κουτι ολες αυτες οι πληροφοριες ;)
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • #92
      Eλπιζω να βγαλεις ακρη γιατι παραθετω info απο εδω και απο εκει λιγο χυμα, αλλα το σκηνικο συνεχως αλλαζει και βγαινουν νεα tools και πλεον εχει αναπτυχθει υπερβολικα πολυ η σκηνη.
      Οπως και να χει θα βγαλεις ακρη ανετα πιστευω, δεν ειναι και καμια επιστημη προφανως.

      Δεν περιμενα παντως το Arc να αποτελει κινητρο για αγορα κονσολας.. Ουτε που εχω δει τι ακριβως παιζει με αυτο, ευκαιρια να το ψαξω λιγο..

      Comment


      • #93
        Μπηκα κι εγω σε 4.0 με offline installation. Οποιος ενδιαφερεται ας τσεκαρει αυτο το guide http://www.digitalworldz.co.uk/21087...4-0-guide.html

        Το καλο ειναι οτι σου δινει ολα τα απαραιτητα αρχεια ετοιμα.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #94
          Έβαλα και εγώ το homebrew channel .. Κατέβασα και το torrent του Wii Sports Resort .. Τώρα τι κάνω για να το παίξω ?? Δώστε μου λίγο τα φώτα σας, γιατί είμαι noob σε ότι αφορά το hacking του Wii



          Comment


          • #95
            Θα χρειαστει να βαλεις Neogamma ειδικη εκδοση για το resort. Για να τρεξει ομως θα χρειαστει μαλλον να βαλεις custom ios το οποιο με τη σειρα του θελει downgrade σε 3.2. Κι αφου τα κανεις αυτα θα χρειαστεις 1 εξτρα βημα για το resort ειδικα.

            Κανε πρωτα τον Neogamma loader να τρεξει μεσω homebrew channel και βλεπουμε.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #96
              Wii hacked για 2η φορά οριστικά. Το bannerbomb είναι πανεύκολο- έπιασε με την πρώτη. Ούτε γάτα ούτε ζημιά. Έβαλα και Gecko OS και είμαι κομπλέ. ΤΑ υπόλοιπα εν καιρώ.
              http://gwht.wikidot.com/ ( τιμές σε master Xeno!)

              Αναλυτικό όσο δεν πάει.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #97
                Οπως βλεπω για να τρεξεις το New Mario Bros ειναι λιγο ιστορια, μιας και για την ωρα δεν υπαρχει τροπος να τρεξεις το burned iso σε softmodded Wii.
                Oλοι βολευονται με usbloaders και αν καταλαβα καλα θελει cios rev 14, neogamma r8, καθως και να κανεις patch to iso ή να το κατεβασεις patched κατευθειαν.

                Συν τοις αλλοις πρεπει να κανεις setup το usb loader και τετοιες ωρες τετοια λογια...
                Αν κανεις ασχοληθει εχει καλως, εγω παλι δεν εχω τον απαιτουμενο χρονο μερες που ναι.

                Δυστυχως ο Ramp το αγορασε, οποτε κατι μου λεει πως δε θα βγαλουμε ακρη, αλλα οκ, κουβεντα να γινεται .

                Comment


                • #98
                  Γειά σας, εδώ και μερικές εβδομάδες, έχω Βricked Wii, αφού έκανα Wanikokos Update για 4.1, ενώ είχα Wii downgraded σε 3.2. (Για να καταφέρω να τρέξω ένα πρόγραμμα που λέγεται Brawl+, που υποτίθεται ότι κάνει το Brawl καλύτερο. brawlplus.net
                  Και αφού έκανα το update, εκεί που έλεγε "PRESS ANY BUTTON TO..." δεν γινόταν τίποτα, και αναγκάστηκα να το κλείσω από το power button. Από τότε έχω black screen (of death). Τα παιχνίδια τα ρουφάει, αλλά δεν τα γυρνάει.
                  Είδα στο ιντερνέτ ότι πάνε στην nintendo και λένε ότι τους χάλασε καθώς έκαναν update και ότι δεν τους χρέωναν, και ότι εάν τος έλεγαν την αλήθεια του χρέωναν ανάμεσα στα 70-80€.
                  ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;;;

                  Comment


                  • #99
                    έχει κανείς να μου στείλει το IOS 38 53 55 για να παίξω castlevania rebirth??

                    EDIT: Ντάξει τα βρήκα. Άντε να δούμε τι μούφα θα ναι

                    EDIT 2: Καλά γαμάει. Μπορεί να φαίνεται και να ακούγεται σαν παιχνίδι του GBA σε gameboy player αλλά είναι Castlevania

                    Comment


                    • Ρε παιδια λιγη βοηθεια. Επιτελους το πηρα αποφαση να ασχοληθω με το homebrew του Wii. Στην αρχη ειναι η αληθεια πελαγωσα λιγο αλλα σιγα σιγα ψιλοεβγαλα ακρη και καταφερα επιτελους να παιξω wads(megaman 9 yay!).ΟΜΩΣ εχω καποιες αποριες.Χρησιμοποιησα το Pimp My Wii για να κανω update τα IOS και wii shop,system menu απο 3.2 σε 4.1 κτλ και απο τοτε που το εκανα αυτο πρωτον καταφερα επιτελους να ανοιξω τα wads και δευτερον που ειναι το ασχημο,οταν μπαινω στο Homebrew channel τα βγαζει ολα upside down.Δηλαδη σαν να εχεις γυρισει την οθονη 180 μοιρες και στο wii mote οταν το κανω προς τα πανω παει κατω και το αντιθετο.Οχι οτι δεν μπορω να κανω και ετσι την δουλεια μου αλλα οσο να'ναι δεν ειναι βολικο. Καποιος που μπορει να ξερει γιατι εγινε αυτο και πως το διορθωνω;
                      Και δευτερο ανοιγω το GeckoOS για να δοκιμασω burnt wii games και μου λεει DVD not found.Να σημειωσω οτι τα DVD ειναι γραμμενα σε χαμηλη ταχυτητα,σε DVD-R και το ISO εχει το σωστο μεγεθος.Δοκιμαζοντας ενα αυθεντικο παιχνιδι στο Gecko παντως το επαιξε μια χαρα.Καμια βοηθεια πανω σε αυτο;
                      Ευχαριστω προκαταβολικα!!

                      Comment


                      • Το gecko δε διαβαζει πειρατικα, θες neogamma loader και να εχεις βαλει custom firmware (cios), το αλλο προβλημα με τα πανω-κατω δε το ξερω.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • ΟΜG δεν το πιστευω οτι μου ειχε ξεφυγει αυτη η λεπτομερεια!Κατεβασα το Neogamma loader και πλεον λειτουργει μια χαρα!Thanks!!

                          Comment


                          • Eπίσης νομίζω ότι κάποιο από τα +,- δεν παίζει, αλλά δεν θυμάμαι ποιο.

                            Comment


                            • Επισης διορθωσα και το αλλο προβλημα με το upside down homebrew channel.Με ενα απλο reinstall του ολα ειναι ΟΚ πλεον.Το αναφερω σε περιπτωση που αντιμετωπισει και αλλος παρομοιο προβλημα.

                              Comment


                              • Μπραβο κινηση το thread .

                                Εγω απλα να πω πως βρηκα τροπο να παιξω καποια νεα παιχνιδια που μεχρι προτινος δεν επαιζαν με αλλο τροπο (περα απο usb loaders και hard mods).. Με το NSMB συγκεκριμενα υπηρχε προβλημα, αλλα τωρα πια με τα νεα releases της σκηνης βρεθηκαν λυσεις.

                                cIOS rev17 saved the day και επ ευκαιριας κατεβασα και το Neogamma R8 RC3 (δεν ξερω αν αλλαξε κατι ουσιαστικο παντως ειναι η τελευταια εκδοση του).

                                Κατεβασα και το Sin and Punishment 2 και θα του ριξω ενα βλεφαρο απο αυριο... Πρεπει να αγορασω για αρχη κανα κενο dvd γιατι εχω ξεμεινει .

                                Comment

                                Working...
                                X