Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ρε σεις κατάρα έπεσε εδώ μέσα.
    Προσωπικά με το phat ps2 που έχω δεν έχω παρατηρήσει κάτι ανάλογο στο MGS 3.Το μόνο που μου κάνει μία στις 50 φορές είναι αν βάλω κανά ΝΤSC game ενώ το έχω ανοιχτό όπου μου λέει disc not compatible.Αν το κλείσω και το ανοίξω όλα άψογα.

    Πήγαινέ το εκεί που το moddαρες να σου κάνει καθαρισμό μάλλον το ματάκι του laser θα φταίει.Εκτός κι αν είναι προβληματικό το disc του MG.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Μπα το ownage το έχει φάει το dvd του παιχνιδιού, όχι το PS2 (ΕΥΤΥΧΩΣ!!!). Παρατήρησα ότι κολλάει σε συγκεκριμένα σημεία μέσα στο παιχνίδι. Συγκεκριμένα, στο video που σου αναλύει ο Major Zero το Snake Eater operation κολλάει, όπως και στο σημείο που περνάς το έλος (;) και φτάνεις στη μικρή αποβάθρα or sth. Μου βγάζει ένα εικονίδιο με ένα δίσκο και ένα ερωτηματικό. Πανέμορφα. Το καλό είναι ότι δεν έχει πάθει κάτι το PS2. Το κακό είναι ότι πρέπει να τρέχω το δίσκο για αναγόμωση. Γιατί πρέπει να μου σπάνε τα νεύρα, είπα να κάνω την παλικαριά και να τα παίξω όλα και μου γίνεται αυτό. Και είναι από τα παιχνίδια που έχουν παιχτεί ελάχιστα. ΓΜΤ!

      Comment


      • Δεν το έχει ο laharl να σου το δανείσει?
        Θα σου έστελνα το δικό μου βασικά αν καίγεσαι τόσο πολύ να το παίξεις

        Ρε πάρε το Essential που το ζαχαρώνω εδώ και καιρό και όλο το αναβάλλω
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Το νοικιάζω και από το videoclub της γειτονιάς και του ρίχνω μία κόπια και το παίζω έτσι άμα λάχει. Καίγομαι δε λέει τίποτα, τώρα πάω στο κατεστραμένο videoclub που έχει το μηχάνημα για αναγόμωση (στου διαόλου τη μάνα είναι) για να δώσω το δισκάκι και πάω να νοικιάσω από το άλλο της γειτονιάς το παιχνίδι. Τόση τύχη δεν τη χορταίνω, πανέμορφα!

          ΥΓ: Θα αγοράσω το Subisticence το ίδιο, το Essentials δε με καίει.

          Comment


          • ΟΚ τώρα παίζει, αλλά είναι και το τελευταίο πράγμα που με νοιάζει .

            Το PS3 τι καλώδια έχει μέσα στη συσκευασία; Έχει HDMI ή component για να το βάλω στην HDTV; Αν όχι, να ψοφήσουν αυτοί της Sony . Πείτε γιατί μεθαύριο το νοικιάζωωωωωωωωωω.

            Comment


            • <div class='quotetop'>(Evans &#064; Jun 20 2008, 04&#58;56 PM) [snapback]29330[/snapback]</div>
              Το PS3 τι καλώδια έχει μέσα στη συσκευασία; Έχει HDMI ή component για να το βάλω στην HDTV; Αν όχι, να ψοφήσουν αυτοί της Sony . Πείτε γιατί μεθαύριο το νοικιάζωωωωωωωωωω.
              [/b]
              Δυστυχως δεν εχει το HDMI,και αυτο που εχει ειναι χειροτερο και απο το RGB scart...
              Aστο,μην το νοικιασεις καλυτερα

              Comment


              • Εεε αυτό είναι λίγο failure. Η καλύτερη εναλλακτική ποια είναι; Στη χειρότερη το παίζω και σε sd τηλεόραση, δε θα σκάσω κι όλας.

                Comment


                • Αποψη μου ειναι να αγορασεις HDMI,θα σου χρειαστει καποια στιγμη ετσι και αλλιως.Βεβαια ανεβαινει το κοστος(μαζι με την νοικιασμενη κονσολα και παιχνιδι).Αλλιως παιξ&#39;το σε SD(?).Δεν ξερω βεβαια πως θα φαινεται.
                  Παντως το καλωδιο που εχει ειναι αθλιο.
                  Για ρωτα μπας και δινουν κανα HDMI μαζι με το ps3

                  Comment


                  • Πωπω με χαλάς τώρα . Δεν παίζει να αγοράσω και καλώδιο, παραπάει μετά. Ίσως να βρω κανένα δανεικό από κάπου, τι να πω.

                    Όπως και να έχει thanx. Κάτι θα κάνω στα σίγουρα ;) .

                    Comment


                    • <div class='quotetop'>(Evans &#064; Jun 20 2008, 06&#58;15 PM) [snapback]29355[/snapback]</div>
                      Ίσως να βρω κανένα δανεικό από κάπου, τι να πω.[/b]
                      Aυτο οντως ειναι καλη ιδεα.

                      Comment


                      • (τελευταία) ερώτηση. Σκέφτομαι να αγοράσω το παρακάτω, για να συνδέσω το PS3 στο monitor του PC. Σίγουρα δεν είναι το ίδιο πράγμα (με την 40" HDTV), αλλά σίγουρα η απόδοση θα είναι και πάλι εξαιρετική (guess so).

                        http://www.microland.gr/default.asp?pid=17...081&ct=527&la=1

                        The point is...δουλεύει αυτό με το PS3; Αν ξέρετε παίδες πείτε, γιατί το απόγευμα το παίρνω (εκτός και αν κάποιο γομάρι το νοικιάσει πρώτος).

                        Comment


                        • (τελευταία) ερώτηση. Σκέφτομαι να αγοράσω το παρακάτω, για να συνδέσω το PS3 στο monitor του PC. Σίγουρα δεν είναι το ίδιο πράγμα (με την 40" HDTV), αλλά σίγουρα η απόδοση θα είναι και πάλι εξαιρετική (guess so).

                          http://www.microland.gr/default.asp?pid=17...081&ct=527&la=1

                          The point is...δουλεύει αυτό με το PS3; Αν ξέρετε παίδες πείτε, γιατί το απόγευμα το παίρνω (εκτός και αν κάποιο γομάρι το νοικιάσει πρώτος).
                          [/b]
                          Κοίτα, οποιοδήποτε είδος μετατροπής εικόνας από ένα είδος σε ένα άλλο ρίχνει την ποιότητα της εικόνας. Επίσης, το HDMI μεταφέρει εικόνα και ήχο ενώ το DVI μόνο εικόνα. Αν το κάνεις έτσι πρέπει να συνδέσεις τα ηχεία σου απευθείας στο PS3 σου (μέσω οπτικής ίνας λογικά).


                          Comment


                          • Λολ καλά κατάλαβα, πηγαίνω απευθείας για HDMI. Ας βολευτεί η υπόλοιπη οικογένεια σε άλλους χώρους για μερικές μέρες .

                            Comment


                            • Εκδοση με 60αρη παίζει να βρω πουθενά; Αυτή με τον 40αρη δεν παίζει τα παιχνίδια του 2 ε;

                              Comment


                              • eBay για 60gb PS3. Κυκλοφορούν αρκετά αλλά η τιμή είναι αρκετά ψηλή.


                                Comment

                                Working...
                                X