Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μπορείς να φλασάρεις τον δίσκο.

    Comment


    • Μπορείς να φλασάρεις τον δίσκο.
      [/b]
      To DVD drive,όχι τον δίσκο.

      Αλλά είναι σαν να βάζεις τσιπ,εκτός από το οικονομικο.ΑΚΑ ΚΑΙ στο live μπορούν να το ενιχνεύσουν,και την εγγύηση σου μπορεί να χάσεις.
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • To DVD drive,όχι τον δίσκο.

        Αλλά είναι σαν να βάζεις τσιπ,εκτός από το οικονομικο.[/b]
        Καλά αν το κάνεις μόνος σου όντως είναι οικονομοικό, στην ουσία τζάμπα αν έχεις PC. Αν το πας σε μαγαζί, λογικά θα σε γδάρουν σαν να βάζεις τσιπάκι.

        ΑΚΑ ΚΑΙ στο live μπορούν να το ενιχνεύσουν,και την εγγύηση σου μπορεί να χάσεις.
        [/b]
        Έλα ρε μπορούν να το ανιχνεύσουν στο Live? Ενα φιλαράκι που έχει λέει ότι δεν μπορούν. Απλά λέει αν τύχει και γίνει leaked ένας τίτλος (κυκλοφορίσει πρώτα στο mininova και μετά στο amazon ), μην πάτε και συνδεθείτε Live, θα σας πάρουν χαμπάρι!!!
        Για να το κοιτάξουμε λίγο αυτό.

        Επίσης, ισχύουν οι περιορισμοί όσον αφορά τα regions. Αν φλασάρεις PAL xbox δεν μπορείς να τρέξεις κόπια ενός κατεβασμένου NTSC παιχνιδιού, πρόσφατο ξενέρωμα Tales Of Vesperia (θα βγει όμως και σε PAL σε μερικούς μήνες).

        Edit, από το site ενός μουργαρέου:

        Q:Can I play my backups on Live?

        A: Right now using the latest ixtreme firmware in combination with proper game back ups
        will allow you to play on Live without getting banned.


        Q: Cool so I can play on Live forever?

        A: Possibly, it is also possible MS may find a new way of detecting gamers on Live using modded firmware and/or game backups in the future.
        But right now, people on the mod-scene have been playing on Live with ixtreme and proper back ups for well over a year without getting "the ban hammer". [/b]
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Δηλαδή ουσιαστικά μπορείς να παίξεις μούφα έχοντας κάποιο λογισμικό εγκατεστημένο;
          "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

          by Fyge 114 Amaliada edition

          "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω! "

          by Chaoscrow

          Comment


          • To DVD drive,όχι τον δίσκο.[/b]
            Ναι, τον οδηγό εννοούσα, συγνώμη.

            Comment


            • Δηλαδή ουσιαστικά μπορείς να παίξεις μούφα έχοντας κάποιο λογισμικό εγκατεστημένο;
              [/b]
              Yes sir!
              Βέβαια υπάρχει και μια καινούργια φουρνιά X360 με DVD Drives μάρκας Lite-on τα οποία δεν "φλασάρονται" ακόμα. Αν είναι κάποιος ανυπόμονος, μπορεί να αντικαταστήσει το Lite-On Drive με Drive άλλης μάρκας π.χ. BenQ που φλασάρεται άνετα!!
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment



              • Yes sir!
                Βέβαια υπάρχει και μια καινούργια φουρνιά X360 με DVD Drives μάρκας Lite-on τα οποία δεν "φλασάρονται" ακόμα. Αν είναι κάποιος ανυπόμονος, μπορεί να αντικαταστήσει το Lite-On Drive με Drive άλλης μάρκας π.χ. BenQ που φλασάρεται άνετα!! [/b]
                OK. Οταν με το καλο το αγοράσω θα επανέλθω. Ευχαριστώ
                "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

                by Fyge 114 Amaliada edition

                "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω! "

                by Chaoscrow

                Comment


                • Σύνδεσα το Xbox360 στην 32" Samsung LCD που έχω με ένα random HDMI cable και σε 720p το dashboard φαίνεται χάλια (σαν να έχει τραγικά μεγάλο contrast η οθόνη, πολύ έντονα χρώματα και τα γράμματα δεν φαίνονται καθαρά). To έβαλα σε 1080i και δείχνει κανονικά. Όταν έπαιξα Tenchu Z (don't laugh) στα 1080i φαινόταν επίσης μια χαρά αλλά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να το τρέξω ενώ έχω τα settings στα 720p.

                  Είδα ένα comparison video (720p vs 1080i) στο youtube το οποίο λέει, ανάμεσα στα άλλα περί interlacing και συνεχούς σήματος, πως οι LCD TVs χρησιμοποιούν progressive technology και ως εκ τούτου το σήμα σε 720p είναι καλύτερο από ότι σε 1080i. Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω σε αυτό, άλλοστε και για το μέγεθος της δικής μου τηλεόρασης (32") το 720p μοιάζει να είναι η ιδανική επιλογή. Γιατί όμως το xbox360 ή η Samsung διαφωνούν πάνω σε αυτό; Είχε κανείς καποιο παρόμοιο πρόβλημα;

                  Comment


                  • Γιατί όμως το xbox360 ή η Samsung διαφωνούν πάνω σε αυτό;
                    [/b]

                    Άκυρο fact διότι και εγώ έχω Xbox360+Samsung HD Ready 32" και δείχνει πολύ καλύτερα στα 720p απ'ότι στα 1080ι.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Προφανώς μιλάω για τη δική μου Samsung, ποσώς με ενδιαφέρει πόσο καλά λειτουργεί η δική σου!

                      My samsung has failed miserably...

                      Comment


                      • Trash tv.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Trash tv.
                          [/b]

                          Comment


                          • 10. Use any HDMI cable and still get digital surround sound
                            Though the newer 360s have an HDMI output for optimal video quality, they've built the ports in such a way that you can't have the standard component/composite video cable, with its crucial optical audio output, plugged in at the same time as HDMI. Instead, you're supposed to drop a frightening amount of money on the official HDMI cable with audio adapter. Balls to that. See the big plastic box at the end of the standard video cable that connects to the console? Wedge a knife or screwdriver into the join and twist to pop it off. The result looks messy, but is small enough to plug in alongside a standard, cheapo HDMI cable. [/b][/quote]

                            Το τελευταίο θα το δοκιμάσω σήμερα κιόλας! (Οχι που θα κάτσω να σκάσω 55 ευρώ στην μικροαπαλη για HDMI με optical. ΟΥΣΤ! )
                            I attack sharks
                            when i smell them bleed
                            I dont go swimming
                            water just wants to be around me.

                            Comment


                            • Γεια σας. Μετα απο πολυ καιρο επιστρεφω στο φορουμ με μια ερωτηση που μπορει να εκνευρίσει μερικους... Xbox LIVE.... Εχω τερματίσει μερικα παιχνιδια ως τώρα και θα ήθελα να μπω κι εγω online. Απλα επειδή εψαξα λίγο στο net και δεν βρήκα κάτι που να λέει ακριβως τι πρεπει να κανω ρωτάω εδώ.

                              Καποια "τεχνικα" χαρακτηριστηκά:

                              - Εχω ADSL 1 Mbit (που θα γίνει 2+) με USB Modem απο την Forthnet
                              - και το PC είναι μακρια απο καθε τηλεόραση (οπότε είναι πρακτικά αδύνατη η σύνδεση PC - XBoX)
                              "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

                              by Fyge 114 Amaliada edition

                              "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω! "

                              by Chaoscrow

                              Comment


                              • Λοιπον, εχω μαλλον ασχημα νεα... Μου κρασαρει το κουτι. Δε ξερω τι παιζει, αλλα το ανοιγω και σε ατακτους και ανυποπτους χρονους κολλαει η οθονη, βγαζει κατι γραμμες σαν σκακι και κανει εναν κλασσικο ηχο κρασαρισματος η τηλεοραση, ενα ΧΡΑΤΣ και μετα σταματαει.

                                Τι κανω;
                                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                                Comment

                                Working...
                                X