Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ego den hrisimopio katholou dvd sto 360 i sto ps3 ine sigouro shedon pos tha diimourgisoun provlima file somari kalitera na agorasis ena ftino dvd player ke tha ise ok

    Comment


    • ego den hrisimopio katholou dvd sto 360 i sto ps3 ine sigouro shedon pos tha diimourgisoun provlima file somari kalitera na agorasis ena ftino dvd player ke tha ise ok
      [/b]

      Υπάρχει φθηνό DVD player sta 720p?
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Tι προβληματα να δημιουργουν και λετε και για ps3 κτλ. Οκ δεν ειμαι ειδικος και δεν το αποκλειω, αλλα επειδη το PS2 ειχε χαλια ματακι δε σημαινει πως ολες οι κονσολες θα καουν ή θα γινουν βιδες οταν διαβαζουν DVD.

        Comment


        • Ναι, απλά όταν μια κονσόλα μπορεί να κάνει πολλά πράγματα, συνήθως έχει προβλήματα στο να κάνει κάποια από αυτά. Πχ, ps2 και xbox είχαν τέτοια προβλήματα, εγώ έχω αλλάξει 2 φορές κεφαλή laser στο xbox λόγω κακής κατάστασης dvd movie!! (70e) Παρόλα αυτά δεν βάζω μυαλό, εμ πως να βάλω αφού κάθομαι στην κρεβατάρα και με 5.1, τι, να το δώ στο pc;;;
          Πιθανόν λοιπόν αυτό να ισχύει και για x360, ps3, μπορεί και όχι.
          Προτείνω να κοιτάς το dvd για γρατσουνίες και να το καθαρίζεις με ένα πανάκι πριν το βάλεις, ότι είπε ο Evans δηλαδή. Κάλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογήρευε
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Eρώτηση για το F.E.A.R. Files: Πιστεύετε ότι αξίζει να το αγοράσω για 21? από το play.com; Είναι το αρχικό παιχνίδι με κάποια extras; Καλή η μεταφορά από το PC και ο έλεγχος;

            Comment


            • το αρχικό παιχνίδι πρέπει να το αγοράσεις ξεχωριστά.έχει μέσα μόνο τα 2 εξπάνσιονς.αλλά ευτυχώς δε χρειάζεσαι το κανονικό(μόνο για την υπόθεση φαντάζομαι).όσονα φορά το χειρισμό από το λίγο που ασχολήθηκα μια χαρά μου φάνηκε.κλασσικός έλεχος 360 για παιχνίδια του είδους,δηλαδή μια χαρά.
              Carpe diem

              Comment


              • Άρα να αγοράσω το κανονικό παιχνίδι και όχι αυτό γιατί με ενδιαφέρει η αυθεντική εμπειρία. Thanx mate .

                Comment


                • Ερώτηση: υπάρχουν παιχνίδια στο live Arcade που δεν μπορώ να κατεβάσω ?πως to trial του DooM. Τι χώρα πρέπει να βάλω στο Locale για να μπορώ να κατεβάζω αβέρτα; Η Ιρλανδία που προτάθηκε νωριτερα δεν έκανε δουλειά...
                  Insert Coin

                  Comment


                  • Νομιζω πως δεν μπορεις να κανεις τιποτα γι' αυτο, το locale δε σε σωζει. Πρεπει να ειναι θεμα ΙΡ οπως διαβασα προσφατα αλλου.
                    Τωρα αν εχεις εφεδρικο account αλλου region (USA) δεν ξερω αν θα βοηθησει...

                    Comment


                    • Κρίμα. Άσχετο, αλλά το Ikaruga στο 360 είναι πολύ πιο καθαρό οπτικά από ότι στο Dreamcast με VGA box. Πιό ζωντανά χρώματα, πιο καθαρός ήχος, με 16:10 ratio είναι καλύτερο από την Yoko του Dreamcast. Δεν δοκίμασα σε Tate mode αλλά δεν νομίζω ότι θα είναι χειρότερο. Με λίγα λόγια αν έχετε 360, μην πετάξετε τα λεφτά σας στο ebay επειδή κάποιου του έχουν ξεμείνει 10 copies του Ikaruga για Dreamcast.
                      Insert Coin

                      Comment


                      • Πως εβαλες 16:10;
                        Ισως να το υποστηριζει η τηλεοραση, αλλα οχι το 360.
                        Με το november update παντως θα μπει και επισημα υποστηριξη αναλυσης 16:10 (πολυ καλη φαση).

                        Παντως ναι, εννοειται πως ειναι η καλυτερη εκδοση του Ikaruga. Το αγορασες ή παιζεις demo;
                        Επισης παιζεις σε HDTV ή Monitor;

                        Comment


                        • Το 16:10 είναι επιλογή από τα options του trial, δεν έχει σχέση με το Xbox. Το Xbox το έχω βάλει να παίζει σε 720p καθώς δεν πάει παραπάνω η οθόνη. Παίζω σε ένα hybrid monitor - HDTV, κάπου στις αγορές είχα γράψει το μοντέλο. Πάντως αν βγάλουν update που θα υποστηρίζει 16:10 αναλύσεις όπως 1680x1050, τότε θα τα σπάει άσχημα ακόμα και με component καλώδιο.
                          Insert Coin

                          Comment


                          • Δεύτερη φορά το άνοιξα σήμερα και κόλλησε το Xbox κατά το launch του Braid Trial. Επίσης κάνει πολυ θόρυβο και κάτι σπαστικούς ήχους σαν να διαστέλλεται και να ζορίζει τα πλαστικά....
                            Insert Coin

                            Comment


                            • A,μην ανησυχεις,RROD,κλασσικά...
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Σκοπευω να αγοράσω ενα 360. Αυτο το ξέρω

                                Αυτό που δεν ξέρω είναι το εξης: για να παίξει μούφα παιχνίδια η κονσόλα χρειάζεται κάποιο chip ή όχι; Γιατί μεχρι να μαζεψω λεφτά για αυθεντικά παιχνίδια λεω να τα αγοράζω μούφα.
                                "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

                                by Fyge 114 Amaliada edition

                                "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω! "

                                by Chaoscrow

                                Comment

                                Working...
                                X