Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τον σταυρό σου και μαζεύεις λεφτά για Elite....
    Insert Coin

    Comment


    • Εγγυησεις και τετοια;
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • Η εγγυση ειναι 3ετης και εισαι στα προθυρα του rrod προφανως, αλλα λογικα θα εισαι εντος εγγυησης.
        Παρε τη Microsoft και τα αλλα θα ειναι απλα, τοσες φορες που εχουν αντιμετωπισει αυτο το προβλημα.

        Comment


        • Η εγγύηση είναι τρία χρόνια μόνο αν πρόκειται περι rrod. Για όλα τα άλλα π.χ drive, κλπ είναι 2 χρόνια (μπορεί και λιγότερο δεν ξέρω σίγουρα).
          Είτε πάρε τηλ στην μικροάπαλη ή βάλε 2-3 πετσέτες πάνω στο 360 και αστό ανοιχτό όλη νύχτα να βγάλει rrod και να μπει στην εγγύηση σίγουρα.
          I attack sharks
          when i smell them bleed
          I dont go swimming
          water just wants to be around me.

          Comment


          • dj κατι τετοια μου εκανε και μενα, αστο ανοικτο οπως προτεινει ο αδερφος και θα ερθει το rrod στο αψε σβησε... με την εγγυηση δε θα εχεις προβλημα εμενα ουτε που με ρωτησαν ποσο καιρο εχω το μηχανημα...

            Ασχετο, Pilgrim τι ειναι αυτα που βλεπω στο now playing? Resident Evil 5? οχι που θα αντεχες lol.

            Comment


            • να ρωτησω: θελει και την αποδειξη αγορας;
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • Εγώ την είχα φυλάξει την απόδειξη για καλό και για κακό αλλά τελικά οταν πήρα τηλέφωνο δεν μου τη ζήτησαν. Οπότε μην ανησυχείς και πολυ αν την έχεις χάσει (εκτος και αν πέσεις σε καναν περίεργο)

                songoku παράγγειλα το Resi μόλις κλείσαμε το τηλέφωνο!
                Στην αρχή ξενέρωσα με το παιχνίδι:kill: :wall: και ετοιμαζομουν να κατέβω στην Αθήνα :dwarf: και να σε στείλω στο νοσοκομείο:chair::axe: :medic:
                Αλλά τελικά αδερφέ μου είχες δίκιο:friends: Το παιχνίδι τα σπάει απλά!
                Θα κατέβω αθήνα για να τα σπάσουμε και εμείς :cheers:
                I attack sharks
                when i smell them bleed
                I dont go swimming
                water just wants to be around me.

                Comment


                • Θέλω να re-encode βίντεο για να είναι HD και να το δω στο 360. Ερώτηση.. XviD encoder ή H.264 να βάλω; Το διαβάζει το δεύτερο το 360;
                  sigpic

                  Comment


                  • December 2007 Video Formats FAQ

                    Your best bet is WMV.
                    Insert Coin

                    Comment


                    • Διαβαζει h264 και λιγο πολυ τα παντα το 360, αν και το μεγαλο "αγκαθι" ειναι το βολικοτερο format, aka mkv.

                      Comment


                      • Red Ring of Death Confirmed!!!!!! Ναι κυριοι, μετα απο πολλες καταρες σας, το κουτακι μου πλεον τα επαιξε!!!


                        Εβγαλε τα 3 απο τα 4 φωτακια κοκκινα... Φανταζομαι τηλ στην ΜΑΜΑ Micro;
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • σωστα φανταζεσε... πες του να φερει και καμια μπυρα στο γυρησμο απο Γερμανια...

                          Comment


                          • Originally posted by Xeno View Post
                            Διαβαζει h264 και λιγο πολυ τα παντα το 360, αν και το μεγαλο "αγκαθι" ειναι το βολικοτερο format, aka mkv.
                            Αμ mkv video έχω και θα τα κάνω mpeg4 για να μπορώ να τα δώ στο 360 αλλά ήθελα να ξέρω ποιό encode να βάλω.

                            Να'σαι καλά. Θα το δοκιμάσω έτσι.:resp:
                            sigpic

                            Comment


                            • Tι εννοεις θα το δοκιμασεις ετσι; Με mkv σιγουρα δε γινεται δουλεια παντως...
                              Εχω ακουσει παντως πως υπαρχει ενα workaround με ενα αλλο tool που λεγεται TVersity.. Ψαξτο λιγο μπας και βγαλεις ακρη, εγω δεν ψαχτηκα ποτε γιατι για την ωρα δε με καιει και τοσο.

                              Comment


                              • To tversity το δοκίμασα στο ps3 και έπαιζα mkv αλλά η ποιότητα ήταν gtpk. Καλύτερα να μετατρέψεις το mkv σε ένα format που το διαβάζει ps3 ή 360 (Εγώ χρησιμοποιώ mkv2vob) και είναι όλα καλά.

                                Δικιά μου βλακεία είναι ότι πήρα 1ΤΒ εξωτερικό σκληρό, τον έκανα ntfs και τα ps3 και 360 δεν αναγνωρίζουν ntfs. Perfect.

                                Comment

                                Working...
                                X