Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αυτό ακριβώς προσπαθούσα να κάνω κι εγώ και δε τα κατάφερνα.
    Να μετατρέψω δηλαδή τα mkv, ogm κλπ αρχεία σε κάτι που να διαβάζει το 360. To windows movie maker έκανε καλή δουλειά, άλλα δεν κράταγε τους υποτίτλους, ενώ σε ο,τι converter δοκίμασα είχα πρόβλημα.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Βασικά ενοούσα πως μετατρέπω τα mkv σε mp4 απλά δεν ήξερα αν θα ήταν καλύτερα να βάλω XviD ή H.264.

      Εγώ χρησιμοποιώ το Daniusoft Media Converter Pro ή πως λέγεται (έχω τα ffdshow και cccp οπότε δεν έχω πρόβλημα με κάτι so far). Καλά πάει μέχρι στιγμής. Δε το τέσταρα ακόμη στο 360 όμως ο βλάκας... Πάω τώρα. Αχαχα.

      Ο σκοπός μου είναι να βλέπω HD video απο το 360 και θέλω να είμαι σίγουρη πως τα mkv θα μετατραπούν σε κάτι HD.

      Μπορεί να λέω και να κάνω και μαλακίες, ιδέα δεν έχω. Βλέποντας και κάνοντας πάει το πράγμα.

      Ευχαριστώ για τη βοήθεια όμως.
      sigpic

      Comment


      • Δε νομίζω να μπορείς να μετατρέψεις κάτι σε HD εάν δεν είναι ήδη.
        Αν έχεις ένα video σε ανάλυση 640 x 480, η ανάλυση δε θα ανέβει αν πεις σε ένα converter να στο βγάλει σε 720p πχ. Ο,τι converter δοκίμασα δεν άλλαζε την ποιότητα (εκτός αν τη χαμήλωνα). Orion please δώσε feedback μόλις το τεστάρεις, ειδικά όσον αφορά τα subtitles.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • Το βρήκα το κόλπο. Χα χα. Και βέβαια είναι ήδη HD

          Έχει επιλογή το πρόγραμμα να το βάλεις σε 720 (το mkv είναι ακόμα πιο τεράστιο).

          Παίζει μια χαρά στο μηχάνημα. Θα δοκιμάσω και άλλα κόλπα μήπως το κάνω καλύτερο, αλλά για πρόχειρη πρώτη προσπάθεια βγήκε γαμάτο!;)

          Έκανα ένα μικρό λαθάκι πριν. ΤΩΡΑ είναι πραγματικό HD! Πωωωωω! Τα κατούρησα τα βρακιά μου!
          sigpic

          Comment


          • Ειδου κυριοι το περιφημο Red Ring Of Death...



            Ελπιζω συντομα να μας ερθει η καινουργια κονσολα...

            Παντως τελικα ειμαι μεσα στην εγγυηση και θα ερθουν να την παρουν... Και μετα απο μερικες βδομαδες λεει θα μου την φερουν πισω... Αντε να δουμε!!!!
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • Ελπίζω άμα το δω στο δικό μου να το δω όσο θα είμαι μέσα στην εγγύηση.
              Ρε συ Dj δεν μπορώ τα θρίλερ.Βάλτης spoiler tag της φωτό,τρομάζω.
              Carpe diem

              Comment


              • Και το'πα ο γκαντεμόσαυρος την τρέλα μου μέσα.Ενώ έγραφα το προηγούμενο ποστ ούτε 24 ώρες πριν σκέφτηκα "βρε λες";
                RROD κυρίες και κύριοι.Είπα να παίξω μισή ώρα και στο δεκάλεπτο απάνω να σου το δαχτυλίδι.Θα αφήσω να δω μέχρι αύριο τι παίζει μήπως έκανα εγώ κάτι λάθος αλλιώς μέσα στη βδομάδα θα το στείλω Γερμανία.
                Γαμώ την τρέλα μου δε ζήταγα ένα τσουβάλι 500ευρα καλύτερα;


                edit:it's official.Πάει Γερμανία.
                Carpe diem

                Comment


                • Τι εγινε εδω, επεσε επιδημια.
                  Να αρχισω να προσεχω κι εγω το 360 μου μη μου το κολλησετε.
                  Καλο κουραγιο και καλα ξεμπερδεματα, τι αλλο να πω δεν ξερω...
                  Α ρε Microsoft ...

                  Comment


                  • Πάντως υπάρχει τρόπος να επιδιορθωθεί το 360 από το RROD. Απλά απαιτεί μια μικρή επεμβαση.

                    Με το που εμφανίσει RROD το δικό μου χαλαρά αγοράζω ένα καινούριο( ίσως Elite) να ξεμπερδεύω( άλλωστε πλέον είναι σχετικά χαμηλές οι τιμές)
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Καλα δεν υπαρχει, δεν υφισταται!!!! Ουτε ενα 20αωρο ρε μλκ δεν κρατησε!!! Πραγματικα, ενα εκατομμυριο ευρω θα ηταν νομιζω λιγο καλυτερα εαν το ελεγες...

                      Η πλακα εχει και συνεχεια φυσικα, γιατι εμαθα απο υπερεγκυρες πηγες οτι ΚΑΙ το 360 του Ren αλλα και ενα απο τα 360 του UEG ΕΠΙΣΗΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ RROD!!!!!!!


                      Το Gamers-Odyssey προειδοποιει: Φυλαξτε τις κονσολες σας, δεν ειναι μονο τα γουρουνια που εχουν πυρετο!!!!!
                      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                      Comment


                      • 1 Elite το σκεφτόμουνα κι εγώ ρε Μπουράι απλά όχι ακόμα.Δε βαριεσαι.Θα λιωσω σε αλλες κονσολες για κανα μηνα.
                        Όντως ρε dj επιδημία.Γαμώ την καταδίκη μου με τη Μ$.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Νταξ΄ μωρε, τι να κανουμε, ετσι ειναι αυτα...

                          Εγω παλι απολαμβανω τωρα το set με τις μινιατουρες του Gears of War που τσακωσα πριν απο το Cosmos στην Θεσσαλονικη,εχω και φωτος αλλα βαριεμαι τωρα να ανεβαζω... Παντως γαμανε ασχημα, Baird, Dom, Marcus και Locust...
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • Ένα μέλος από το Gameover πάντως- φαντάζομαι η μέθοδος έχει αναφερθεί και σε site του εξωτερικού- αναφέρει τον τρόπο. Τσεκάρετε και αποφασίστε.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Και ναι φίλες και φίλοι γκαντεμιάς συνέχεια... Όχι δεν έπαθε κάτι το 360.

                              Πήγα να κάνω update σε gold αλλά για κάποιο λόγο δεν το δεχόταν. Μετά από πολλή ώρα ψάξιμο( thanks και στον Xeno) ανακάλυψα πως για κάποιο λόγο δύο gamertags μου είχαν το ίδιο mail... Παίρνω Microsoft και καμμία λύση. Οπότε πάνε 4500 gamerpoints( όχι πως με πείραξε και τόσο πολύ) Αλλά περισσότερο έχασα τα Bionic Commando, Super HD και φυσικά τα saves μου. Tέλος πάντων έκανα νέο account ως Shin Burai οπότε add me.

                              Ελπίζω να μην πέσει άλλο περιστατικό με Xbox στο forum.

                              ΕDIT:
                              Τουλάχιστον έχω gold account πλέον... Yay.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Καλύτερα, τώρα θα είναι όλα τα παιχνίδια δικά σου και θα έχεις μία πιο ξεκάθαρη εικόνα του τι έχεις παίξει και πόσα gs μάζεψες. Με γεια η gold, όλα τα άλλα είναι περιττά.

                                ...

                                ΥΓ: Ελπίζω τώρα να μη παραμελήσεις το LBP για οποιοδήποτε xbox game .

                                Comment

                                Working...
                                X