Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Mario Galaxy 2 - ɹǝʌǝɹoɟ ǝɥʇ ɟo ǝɯɐƃ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν έχω λόγο να σε βρίζω φίλε Evans.
    Και για να μην παρεξηγούμαι τρελαίνομαι για Ratchet & Clank.
    Απλά μου φάνηκε λίγο παράδοξο-όχι να προτιμάς το R&C (γούστα είναι αυτά) αλλά να πιστεύεις ότι έχει καλύτερο level design.
    Ειδικά για το level design δεν πιστεύω να έχω δει καλύτερο.

    Comment


    • Ειδικά για το level design δεν πιστεύω να έχω δει καλύτερο.
      Ούτε εγώ .

      Comment


      • Εμένα μου έκανε εντύπωση που ανέφερες το R&C.Δεν είχα ιδέα ότι έχεις ασχοληθεί με τη σειρά.
        Carpe diem

        Comment


        • Πραγματοκά νόμιζα ότι υπήρχε κάποιος που θα είχε την ίδια άποψη για αυτό το απαίσιο παιχνίδι που πήρε 10 από το IGN!

          Comment


          • 133 άστρα, δηλαδή 13 πράσινα . Το πρώτο πράσινο στην πρώτη boss πίστα ήταν απλά τέλειο, έπρεπε να ανεβείς στις πολεμίστρες με μία περίεργη πατέντα. Εν ολίγοις έπρεπε να πας εκτός πίστας .

            Comment


            • Originally posted by Evans View Post
              133 άστρα, δηλαδή 13 πράσινα . Το πρώτο πράσινο στην πρώτη boss πίστα ήταν απλά τέλειο, έπρεπε να ανεβείς στις πολεμίστρες με μία περίεργη πατέντα. Εν ολίγοις έπρεπε να πας εκτός πίστας .
              Λοιπόν Evans στο star που αναφέρεις έψαχνα να βρω την περίεργη πατέντα που λες.
              Αφού το πήρα μπήκα στο youtube να επιβεβαιώσω την τρελή μου πατέντα και ανακάλυψα ότι υπάρχει ο εύκολος τρόπος.
              Αυτός δλδ: http://www.youtube.com/watch?v=zHgVWdRf5N8

              Το είχα σκεφτεί να το κάνω έτσι αλλά για κάποιο λόγο δεν μου έβγαινε και έτσι δοκίμασα κάτι άλλο που είναι πολύ πιο epic και poserικο.

              Λοιπόν εγώ άνοιξα την πόρτα, πήγα εκεί που έχει το mini launch star και βούτηξα ευθεία στην λάβα. Κάηκα δύο φορές, πλησιάζοντας στην πλατφόρμα που έχει μερικά star bits στην σειρά και στο τελευταίο άλμα που κάνει ο φλεγόμενος Mario προσγειώθηκα με προσοχή επάνω της. Μετά έκανα triple jump προς τον τοίχο, wall jump, spin και έφτασα σε μία χαραμάδα κάτω από τις πολεμίστρες. Μετά άλμα προς τα έξω spin, και προσγείωση πάνω στο κάστρο.
              Αν μπορούσα να το καταγράψω θα το ανέβαζα να δείξω στους noobs πως τα πάιρνουν τα αστέρια.


              Πλάκα-πλάκα τα green stars είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσθήκη στο παιχνίδι. Μπράβο τους.

              Comment


              • Και στο 1 δεν είχε green stars;Έχω ήδη πάρει ένα.
                Carpe diem

                Comment


                • Originally posted by Enpsty View Post
                  Λοιπόν Evans στο star που αναφέρεις έψαχνα να βρω την περίεργη πατέντα που λες.
                  Αφού το πήρα μπήκα στο youtube να επιβεβαιώσω την τρελή μου πατέντα και ανακάλυψα ότι υπάρχει ο εύκολος τρόπος.
                  Αυτός δλδ: http://www.youtube.com/watch?v=zHgVWdRf5N8

                  Το είχα σκεφτεί να το κάνω έτσι αλλά για κάποιο λόγο δεν μου έβγαινε και έτσι δοκίμασα κάτι άλλο που είναι πολύ πιο epic και poserικο.

                  Λοιπόν εγώ άνοιξα την πόρτα, πήγα εκεί που έχει το mini launch star και βούτηξα ευθεία στην λάβα. Κάηκα δύο φορές, πλησιάζοντας στην πλατφόρμα που έχει μερικά star bits στην σειρά και στο τελευταίο άλμα που κάνει ο φλεγόμενος Mario προσγειώθηκα με προσοχή επάνω της. Μετά έκανα triple jump προς τον τοίχο, wall jump, spin και έφτασα σε μία χαραμάδα κάτω από τις πολεμίστρες. Μετά άλμα προς τα έξω spin, και προσγείωση πάνω στο κάστρο.
                  Αν μπορούσα να το καταγράψω θα το ανέβαζα να δείξω στους noobs πως τα πάιρνουν τα αστέρια.


                  Πλάκα-πλάκα τα green stars είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσθήκη στο παιχνίδι. Μπράβο τους.
                  Ήταν ένας άλλος τρόπος που σκέφτηκα, αλλά δεν τον προσπάθησα. Βασικά κι έτσι όπως το πήρα μου φάνηκε σχεδόν αδύνατον όταν το πρωτο σκέφτηκα. Τελικά βέβαια τα κατάφερα και μου φάνηκε ιδιαίτερα cool τρόπος .

                  Altair στο SMG2 τα green stars είναι 120 και ξεκλειδώνονται όταν πάρεις τα πρώτα 120 και τερματίσεις το παιχνίδι. Κάθε πίστα (σύνολο 48) έχει από 2 έως 3 green stars και όλα βρίσκονται σε περίεργα σημεία για τα οποία πρέπει να κάνεις δύσκολα άλματα ή να βρεις πατέντες για να τα φτάσεις.

                  Comment


                  • Στο πρωτο galaxy υπαρχουν 3 green stars και μετρωνται κανονικα στα 120 αστερια του παιχνιδιου, απλα ειναι πρασινα κι οταν παρεις και τα 3 ενεργοποιειται ενα πρασινο launch star που σε παει σε 3 μινι πιστες.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • 224, άντε αύριο τελευταία μέρα πριν φύγω, πάμε για 241 λέμε!

                      Comment


                      • εφοσον δεν θα τα προλαβεις όλα γιατι δεν ξεκουραζεσαι και το πιανεις μετα;

                        Comment


                        • 1 δε θα προλάβω. Το τελευταίο δε θα το προσπαθήσω γιατί από ότι ακούω είναι πολύ δύσκολο και δε θέλω να εκνευριστώ. Ο κύριος λόγος που βιάζομαι είναι γιατί θέλω να δω την τελευταία πίστα.

                          Comment


                          • A ok τότε.

                            Παλιά τερμάτιζα τα παιχνίδια σε δυο μέρες
                            Tώρα βαριέμαι!
                            Μάλλον θα φταίει και το ότι δεν κοιμάμαι πολύ!

                            Comment


                            • 240 και τέρμα, ούτε το 241 με βλέπω να παίρνω άμεσα. Έφαγα 14 ζωές και δεν τα κατάφερα, ήμουν και κουρασμένος και το παράτησα . Ναι, τώρα θα βγει ο Pilgrim και θα το παίξει master . Αντε τράβα απ' εδώ ρε!

                              Comment


                              • Γκουχνουμπγκουχ γκουχ. Sorry ξερόβηχας.
                                Ρε συ δεν είναι τπτ τα τελευταία 2 αστέρια ειδικά το 241. Κοιτα να χαλωρώσεις λίγο να ηρεμίσει το μυαλό και θα το πάρεις άνετα το αστεράκι! Οχι τπτ αλλο δλδ αλλά θα στην λέει και ο ραμπίδης (ποιος ο ραμπίδης!!) που εχει ενα αστέρι παραπάνω! (μα ποιός ο ραμπιδης!!)
                                I attack sharks
                                when i smell them bleed
                                I dont go swimming
                                water just wants to be around me.

                                Comment

                                Working...
                                X