Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Mario Galaxy 2 - ɹǝʌǝɹoɟ ǝɥʇ ɟo ǝɯɐƃ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τι να πω, αργότερα σήμερα ίσως το προσπαθήσω (αν δε βαρεθώ ).

    Comment


    • Σήμερα απο το πρωι (2 το μεσημερι) που ξύπνησηα ήμουν χαρούμενος και έτοιμος για όλα!!!

      ΚΑΙ ΝΑΙ πήρα 90 αστέρια!!!!!!!!!!

      Ρε γαμώτη μου έχω ένα τρέμουλο, εξαιτιας εκείνης της γ@μημένης πίστας στο chompworks prankster comet. Τι βρισίδι έπεσε, πόσα Game Overs, εκείνα τα κωλοclones στο τέλος που έκαναν ένα AAAAAAAAAAAA πριν πεθάνουν το καταευχαριστήθικα!

      Comment


      • Εκείνο το άστρο με εκνεύρισε και μένα πάρα πολύ, αλλά βρήκα ένα πολύ καλό κόλπο. Όταν περιμένεις την μπάλα και θέλεις να είσαι ήσυχος από τα clones, απλώς κάνεις πάρα πάρα πολύ αργά βήματα προς τα μπροστά, ώστε τα clones να κινούνται επίσης αργά και να μη χρειάζεται να κάνεις ολόκληρους γύρους στην ίδια πλατφόρμα. Όταν βρήκα αυτό το κολπάκι την έβγαλα αμέσως την πίστα.

        Comment


        • Originally posted by Evans View Post
          Εκείνο το άστρο με εκνεύρισε και μένα πάρα πολύ, αλλά βρήκα ένα πολύ καλό κόλπο. Όταν περιμένεις την μπάλα και θέλεις να είσαι ήσυχος από τα clones, απλώς κάνεις πάρα πάρα πολύ αργά βήματα προς τα μπροστά, ώστε τα clones να κινούνται επίσης αργά και να μη χρειάζεται να κάνεις ολόκληρους γύρους στην ίδια πλατφόρμα. Όταν βρήκα αυτό το κολπάκι την έβγαλα αμέσως την πίστα.

          Εγώ να νιώσω πολύ μπροστά δηλαδή που έκανα γρήγορους κύκλους και θυμόμουν ακριβώς από που είχα ξαναπάει;;;
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Ναι . Το δικό μου κόλπο πάντως είναι καλύτερο :xp: . Αυτό που έκανες εσύ το έκανα εγώ στα purples coins του πλανήτη Mario.

            Comment


            • Πωπω τι τέλειο αστέρι. Η αποφυγή των κλώνων ήταν και "γεωμετρικά συμμετρική" και αυτό του έδινε μια ακόμα πιο στυλιτική προώθηση...
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Όντως έτσι ήταν. Παρόλα αυτά έχασα σίγουρα 15 φορές και αυτό με έκανε να έχω τραγικά πολλά νεύρα .

                BTW το πιο *Θ#$(@#&%! άστρο ήταν τα purple coins του roller coaster. Seriously nintendo... 110 coins... κατηφόρα μόνο... μπάλα... ΚΑΙ 2 ΛΕΠΤΑ; Ε πάει πολύ .

                Comment


                • Το πιο δύσκολο από τα νορμάλ αστέρια ήταν το speedrun στους αρχηγούς του πρώτου SMG.
                  Η υπέρτατη μαλακία ήταν ότι μόλις έχανες στον τελευταίο ξανά απ'την αρχή.


                  edit: Evans το κόλπο να προχωράς αργά στα clones το δείχνει σε όλα τα trailers του SMG2, χαράς το μυστικό.
                  Εγώ το συγκρκριμένο αστέρι το πήρα όπως ο somari, αντρίκια σηλαδή.

                  Comment


                  • Το πιο δύσκολο από τα νορμάλ αστέρια ήταν το speedrun στους αρχηγούς του πρώτου SMG.
                    To πήρα με την πρώτη, πανεύκολο ήταν .

                    Comment


                    • Originally posted by Evans View Post
                      To πήρα με την πρώτη, πανεύκολο ήταν .
                      Ρε ου ρε.

                      Σοβαρά εμένα ήταν το αστέρι που με δυσκόλεψε πιο πολύ. Όλα τα άλλα βγήκαν με λίγο ζόρι, αυτό ήταν παλουκάκι.

                      Comment


                      • Εμενα με δυσκολευε το τελευταιο boss, ενω εβγαζα για πλακα τον bouldergeist. Εφτασα τελικα με 2' χρονο στο τελικο μπος και οριακα το βγαλα.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Originally posted by Ramparter View Post
                          Εμενα με δυσκολευε το τελευταιο boss, ενω εβγαζα για πλακα τον bouldergeist. Εφτασα τελικα με 2' χρονο στο τελικο μπος και οριακα το βγαλα.
                          Καλά όλα τα bosses μέχρι το Fire Piranha Plant ήταν πανεύκολα. Το Fire Piranha ήταν πολύ πιο δύσκολο απ'όσο το θυμόμουνα. Το θέμα με τον Bouldergeist ήταν ότι είχε και λίγο δόση τύχης. Δλδ. πόσα μαύρα boos θα σου έστελνε.

                          Comment


                          • Ρε το Fire Piranha μου φάνηκε πανεύκολο, δυσκολότερο άστρο μου φάνηκε το Daredevil του "Melty Molten Galaxy".

                            Comment


                            • Originally posted by Evans View Post
                              Όντως έτσι ήταν. Παρόλα αυτά έχασα σίγουρα 15 φορές και αυτό με έκανε να έχω τραγικά πολλά νεύρα .

                              BTW το πιο *Θ#$(@#&%! άστρο ήταν τα purple coins του roller coaster. Seriously nintendo... 110 coins... κατηφόρα μόνο... μπάλα... ΚΑΙ 2 ΛΕΠΤΑ; Ε πάει πολύ .
                              Περιέργως δε δυσκολεύτηκα. Έχασα 5-6 φορές, αλλά χωρίς νεύρα ή τπτ τέτοιο
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Μόνη της η πίστα μου φάνηκε εύκολη, πανεύκολη, με την 1η, σίγουρα τόσο δύσκολο είναι;

                                Οι κλόνοι ήταν η δυσκολότερη στιγμή του παιχνιδιού για εμένα.

                                Comment

                                Working...
                                X