Announcement

Collapse
No announcement yet.

Red Dead Redemption

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Undead Nightmare Review
    Carpe diem

    Comment


    • Red Dead Redemption. Από τα καλύτερα games που έχω παίξει, ever. Ειδικά αν αναλογιστώ πως έχω να απολαύσω sandbox game από εποχές του Vice City. Περισσότερο επηρεασμένο από spaghetti westerns και σχεδόν καθόλου από κακώς εννοούμενες αμερικανιές των 50s και 60s ενώ δεν ξεχνάει να αναφερθεί στο υπέρτατο Unforgiven. Ας είχε και καμμιά σκηνή tribute στο Μagnificent Seven και θα είχα συγκινηθεί.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Μόλις είδα το τέλος του main story.
         

        Πολύ όμορφο τέλος. Απρόσμενο το πώς συνεχίζεις το game με τον υιό Marston μετά τον επίλογο. Έχω κάποια πραγματα να κάνω ακόμη μιας και στα challenges έχω lvl 10 στα Monster Hunter και Sharpshooter να ολοκληρώσω και να τελειώσω τα Treasure( lvl 2 οκ το παραμέλησα) και Survivalist( lvl 5) και ένα δύο side missions. Το hunting mode μου άρεσε πάρα πολύ και γενικά στο game έβρισκα καποιες ώρες τον εαυτό μου απλά να κόβει βόλτες με το άλογο και να κάνει errands.


        Έβαλα λίγο και το Undead Nightmare απλά να δω εισαγωγή και είναι εντελώς σε άλλο κλίμα- ταινία τρόμου zombie με την αφήγηση α λα Vincent Price στο intro etc. Ωστόσο μαλλον θα περιμένει λίγο ακόμη.

        Εν κατακλείδι παιχνιδάρα και εκτός απροόπτου GOTY για μένα.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Ποιός είναι μέσα για multiplayer στην 360 έκδοση?

          Εδώ και καιρό παίζω multi και πριν 2 μέρες άρχισα και το single player του.Το παιχνίδι ΡΟΥΛΑΡΕΙ!!!!!


          Comment


          • Εγώ είμαι μέσα για multi.

            Comment


            • Αν δεν βγω σήμερα,και αν δεν πιάσει καμιά κρίση το ρούτερ μου,τότε είμαι μέσα.Για τι ώρα λέμε;
              Carpe diem

              Comment


              • Θέλετε να πούμε κατά τις 8?


                Comment


                • Σημερα εχει κοψιδια ρε τι 8, θα κανω skin μπολικα ζωα .
                  Αν ειναι για πιο αργα ισως να μαι κι εγω διαθεσιμος.
                  Το παιχνιδι προχθες το επιασα λιγο να δω τι λεει και παροτι ακομα ψαχνομαι με τα βασικα, ισως να ηταν καλη ευκαιρια να παρω μια γευση και απο το multiplayer του τιτλου.

                  Εντπωσεις για το single θα γραψω πιο μετα, αν το συνεχισω κιολας. Παντως οκ εχει γινει φοβερη δουλεια, αρκει να γουσταρει καποιος τα sandbox games. Γενικοτερα τα βρισκω αρκετα βαρετα, αλλα πονταρω στο setting του παιχνιδιου, το οποιο ευελπιστω πως θα με κερδισει.

                  Comment


                  • Μ' αρεσει που το παιζα και δυσκολος. Μεσα σε λιγες μερες ηδη εχω κλεισει ενα 10ωρο χοντρικα και μολις περασα στην αντιπερα οχθη και πηρα μια πρωτη γευση απο Mexico. Το πρωτο πραγμα που μου αρεσε εκει τριγυρω ηταν η μουσικη (καποιες νεες μελωδιες ειναι πολυ καλες), αλλα και οι χαρακτηρες που συναντας φαινεται να εχουν αρκετο ενδιαφερον. Το gameplay πολυ καλο για παιχνιδι του ειδους και η προσοχη στη λεπτομερεια φαινεται σε καθε σημειο. Το πολυ καλο voice acting και οι εκτενεις και παντα ενδιαφεροντες διαλογοι ειναι το κερασακι στην τουρτα.

                    Περισσοτερα πλεον οταν το τελειωσω. Εχει κανεις ιδεα που βρισκομαι χοντρικα; Αν ειμαι καπου στα μισα καλα θα ειναι υποθετω.

                    Comment


                    • Κάτσε ρε Xeno εγώ είμαι στις 13 ώρες και ακόμα κάνω τις αποστολές του West Dickens(Θεος) και του Irish(bigger Θεός),δεν κάνεις καθόλου strangers tasks,challenges etc?

                      Πάντως το παιχνίδι σε βάζει για τα καλά στον κόσμο του,όπως είπε ο xeno αυτή η προσοχή στην λεπτομέρεια είναι φανταστική.

                      Το μόνο μου παράπονο είναι ότι δεν έχω κάνει κλασσικές Άγριας Δύσης αποστολές,όπως καταδίωξη άμαξας-τρένου,ληστεία σε τράπεζα αν και μόλις έκανα ντου σε ένα ορυχείο και γούσταρα


                      Comment


                      • Wow ποιες 10 ώρες? Eγω στο Μέχικο πήγα πολυυυυ αργότερα. Αλλα οκ το αγάπησα το game. Full βόλτες με το άλογο, κυνηγούσα outlaws σαν να μην υπήρχε αύριο και εννοείται τους έπιανα πάντα alive για περισσότερα $$$. Το μόνο που δεν έκανα καθόλου ήταν trasure hunting. Αλλά τι να λέμε σίγουρα κάποια στιγμή θα επιστρέψω για τα λοιπά side quests που απομένουν.

                        Ενω τω μεταξύ υπάρχουν κάτι απίστευτες λεπτομέρειες αναφορές σε ταινίες etc. Οι hunter missions πάντως τα σπάνε όλα αν και για να τις ολοκληρώσεις πρέπει να έχεις ανοίξει όλες τις περιοχές. Έχει και το τέλειο achievement να σκοτώσεις cougar με δυναμίτη
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Εγώ ανάμεσα σε ποια παιχνίδια να το βολέψω το RDR;

                          Comment


                          • Να παίξεις RDR και μετά βλέπεις που θα βολέψεις τα υπόλοιπα
                            sigpic

                            Comment


                            • Είναι και 30€ που πρέπει να δώσω για να το αποκτήσω, δύσκολα αυτή τη στιγμή .

                              Comment


                              • Εγω εχω κλεισει ενα 15ωρο και μολις ξεκινησα να κανω καποιες αποστολες για Dickens,Irish,Seth . Εχει τοσα πραγματα να κανεις, ενταξει δεν εχει και ΤΟΣΟ πολλα αλλα ειναι τοσο σωστα υλοποιημενα που με αποσπουν διαρκως απο το main quest.

                                Μπραβο μωρη R*

                                Comment

                                Working...
                                X