Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Witcher 2: Assassins of Kings

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Προέχουν.

    Comment


    • #47
      Official System Requirements for The Witcher 2 are finally here!
      We have what so many of you have been asking for: system requirements for The Witcher 2: Assassins of Kings. This should help you decide whether your gaming rig needs an update before May 17th.

      Minimum Requirements:

      Processor: Core 2Duo 2.2 GHz or dual core AMD 2.5 GHz
      RAM: 1GB Win XP/ 2GB Vista/7
      Graphics: GeForce 8800 512MB or Radeon (HD3850 512 MB)
      HDD Space: 16 GB
      Recommended Requirements:

      Processor: Quad Core Intel or AMD
      RAM: 3GB Win XP/ 4GB Vista/7
      Graphics: GeForce 260 1GB or (HD4850 1GB)
      HDD Space: 16 GB
      Here come the PC requirements...

      Μόνο η κάρτα γραφικών μου χρειάζεται αναβάθμιση, γιατί έχω του μοντέλου 8600...
      sigpic

      Comment


      • #48
        Mια χαρά, θα πετάει και αυτό. Αυτήν περίοδο παιζω το πρώτο Witcher και έχω κολλήσει, καταπληκτικο game με ωραία πλοκή/διαλόγους και έναν γαμάτο χαρακτήρα που κάνει την δουλεία και δεν κολλώνει πουθενά, είναι και μπουρδελιάρης. Εμπεριστατωμένη άποψη ίσως γράψω αργοτερα όταν ολοκληρώσω τον τίτλο.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #49
          [GT]713149[/GT]

          highest difficulty= like hardcore mode from diablo!!!

          για να ξεχωρησουμε και τα γυναικοπαιδα

          θα αρρωστησουμε και αυτο τον μαιο!!

          Comment


          • #50
            Ναι γιατί το να πεθαίνει ο χαρακτήρας σου και να αρχίζεις ξανά το παιχνίδι απ'την αρχή είναι super fun!:kill: Θα έχει και "continues"?
            sigpic

            Comment


            • #51
              το τι ειναι για τον καθενα fun και τι οχι ειναι καθαρα θεμα προσωπικου γουστου και gaming φιλοσοφιας αγαπητε!!

              αν δεν εχει παιξει κανεις diablo 2 hardcore mode απλα δεν μπορει να καταλαβει το feeling το planning που πρεπει να κανεις και την αδρεναλινη που χτυπαγε κοκκινο σε καθε δυσκολο εχθρο.. (η απλα του ποσο γρηγορα παταγες στο escape~quit οταν καποιος pk σε εκανε hostile για pvp...


              στο προσφατο μελλον κατι αντιστοιχο εκανε και το dead space 2 με την διαφορα οτι σου εδεινε και τρια saves στο hardcore mode

              οπως και να εχει props στους devs!!

              Comment


              • #52
                lol δε σχολίαζα το σχολιό σου, στη CD Project πήγαινε έμεσα μέσω αυτού που είπες. Αυτοί φτιάχνουν το παιχνίδι

                Απλά μου φαίνεται με όλες αυτές τις τελευταίες συνεντεύξεις ότι προσπαθούν πάρα πολύ σκληρά να προμοτάρουν ένα τίτλο που ήδη έχει απίστευτη δημοτικότητα και θα πουλήσει με τη σέσουλα στο rpg κοινό. Πολύ αγχωμένοι είναι, πρέπει να έρθουν διακοπές στην Ελλάδα να χαλαρώσουν.


                Απ'την άλλη και μιας και βρισκόμαστε εδώ, ναι οκ όλα θέμα γούστου είναι. Για μένα ας πούμε είναι άλλο να μου πει κάποιος "ξέρεις, ανέβασα τη δυσκολία του Dragon Age 2 στο Nightmare γιατί με πήρε ο ύπνος με τις μάχες στο Normal" και άλλο "ρε μλκα, άσε τι έπαθα χτες, έπαιζα Witcher 2 και εκεί που πήγα να σκοτώσω τον τελικό, μπούκαρε μια κατσαρίδα απ'το παράθυρο και έσκασε πάνω στην οθόνη! Και από τη τρομάρα μου να βγάλω τη παντόφλα να την εξολοθρεύσω ξέχασα να πατήσω Esc και με σκότωσε ο $#@$@!!!! Και τώρα πρέπει να αρχίσω το παιχνίδι απ'την ΑΡΧΗ!"
                sigpic

                Comment


                • #53
                  ναι το καταλαβα οτι απαντας σε αυτους που το φτιαχνουνε εγω απλως υπερασπιζομαι αυτη την επιλογη γιατι γουσταρω καργα την λογικη πισω απο αυτη


                  ενταξει υποτιθεται οτι αυτος που θα προβει σε τετοιο εγχειρημα δηλαδη να το παιξει σε highest setting εχει κατανοησει πληρως σε τι περιπετειες μπορει να μπει και υποτιθεται οτι εχει συμβιβαστει με την ιδεα του να παει κατι στραβα ειτε απο απροσεξια ειτε απο ασταθμητους παραγοντες οπως η κατσαριδα που ανεφερες

                  και φυσικα οχι πρωτο playthrought σε highest setting στο witcher 2 για ονομα...

                  Comment


                  • #54
                    Το σκέφτομαι και μου 'ρχεται εγκεφαλικό :p
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      εχω χασει γυρω 3 χαραχτηρες σε lvls 80 κατι και 90 κατι μια φορα απο lag μια φορα απο pk και μια φορα στον lord de seis arcane sanctuary στο diablo 2 lod θυμισε μου να σου πω τις ιστοριες οταν βρεθουμε απο κοντα καποια στιγμη και να σου περιγραψω την φατσα μου την στιγμη που πεθαινανε οι χαραχτηρες μου

                      και την φορα που εχασα απο lag δεν προλαβε να παρει και τα items μου ενας συμπαιχτης μου εκει ητανε η ξενερα

                      ενταξει αν και για να πας απο lvl 1-80 στο lod ητανε γυρω στις 20-30 ωρες μικρο το κακο

                      οσοι φτανανε lvl 99 συνηθως τους σκοτωνανε μονοι τους ως bragging rights απλα κρατουσανε σε mules τα items βεβαια,αλοιμονο

                      Comment


                      • #56
                        (η απλα του ποσο γρηγορα παταγες στο escape~quit οταν καποιος pk σε εκανε hostile για pvp...
                        Αν κάνεις έστω και μία φορά Esc-quit τότε δεν έχει νόημα να το παίζεις σε αυτή τη δυσκολία.
                        ενταξει αν και για να πας απο lvl 1-80 στο lod ητανε γυρω στις 20-30 ωρες μικρο το κακο
                        Μικρό το κακό οι 30 ώρες;
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • #57
                          off topic αλλα anyway
                          αστο ρε straier , αμα δεν εχεις παιξει στο επιπεδο καψιματος και αφοσιωσης το diablo 2 σε closed battle net πριν καμια 10αρια χρονια που μεσουρανουσε δεν μπορεις να καταλαβεις περι τοινος μιλαω ουτε να κατανοησεις καταστασεις:phil:

                          Comment


                          • #58
                            Σκάσει και στις κονσόλες ο Geralt.

                            Witcher 2 σε Xbox 360 και Ps3
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Ναι αλλά τι θα γίνει με το πρώτο μέρος που δεν είχε κυκλοφορήσει καν για κονσόλες? Μήπως σκέφτονται κάποια λύση τύπου Mass Effect 2 για PS3?

                              Εν τω μεταξύ τα χρήματα για την premium edition έχουν θρονιαστεί στην κάρτα μου και περιμένω να τα τραβήξει το play για να μου έρθει επιτέλους...σε κανά μήνα...
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • #60
                                Μμμ ποιος ξέρει. Ίσως το παρουσιάσουν όπως το ME2 στο ps3, ίσως το δώσουν αυτοτελές, ίσως σκεφτούν κάτι άλλο. Το σημαντικό είναι ότι πήρε την απόφαση η CD Project και πράττει σωστά - για μένα. Στο Witcher έδωσε ένα παιχνίδι με όραμα, μεράκι και απόλυτο σεβασμό προς τον core gamer, θα ήταν αυτομαστίγωμα να περιοριζόταν στο PC σαν αποκλειστική πλατφόρμα ανάπτυξης.

                                Από 'κει και πέρα το ζητούμενο είναι μια έκδοση εφάμμιλης του PC ποιότητας, λογικά bug-free μιας και θα κρατήσει περισσότερο η παραγωγή και σίγουρα στο ίδιο επίπεδο χωρίς ανούσιες και χαζές περικοπές/εκπτώσεις. Το πάει σωστά το πράγμα, αναπτύσσει πρώτα με το πάσο της το τίτλο ώστε να ικανοποιήσει τα μέγιστα το κοινό της και ύστερα με τα απαραίτητα tweaks και με την ορμή που θα έχει αποκτήσει ο τίτλος από reviews και πωλήσεις πάει να ανοιχτεί ακόμα περισσότερο. Kαι well done και στη Namco-Bandai που δίνει πάτημα για τέτοιο άνοιγμα. Χέστηκα αν θα χεστούν στο χρήμα, μακάρι όλα τα σύγχρονα rpgs να είχαν την αυθεντικότητα ενός Witcher.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X