Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy VII Crisis Core

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εμένα ακόμη να μου έρθει...Ρε μπιπ τα ΕΛΤΑ λέμε.Και έλεγε αποστολή στις 18 του μήνα.
    Xeno αν δε σου κάνει κόπο κράτα το δεύτερο που έχεις-αν το έχεις ακόμη γιατί δε βλέπω να μου έρχεται :icon_twisted:
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Με ίδια ημερομηνία αποστολής περιμένω το Chains of Olympus από το play.com...
      Αν δεν έρθει θα είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει μέσα σε 3 μήνες.

      Comment


      • Τουλάχιστον αν και αργά,μου το έφερε σήμερα.
        Στο παρελθον με το play.com δεν είχα ποτέ πρόβλημα εκτός από δύο συνεχόμενες φορές...Μου στέλνουν το Path of Radiance για GC,δεν έρχεται.Μου στέλνουν πάλι το PoR πάλι χάνεται...Τελικά μου έκαναν refund.
        Δύο σεναρια παίζουν:είτε το έχασαν στα ΕΛΤΑ(αλλά δύο συνεχόμενες φορες??)είτε τη δεύτερη μου είπαν ψέμματα από το play.com πως το βρήκαν και μου το έστειλαν(εκείνη την περίοδο ήταν out of stock...)
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Εγώ αρκετές φορές είχα προβλήματα με το play. Γενικά δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αλλά ποτέ δε μου έφαγαν λεφτά. Όπως και να έχει, κάποιες προσφορές είναι πολύ καλές και για αυτό συνεχίζω να αγοράζω που και που από εκεί.

          Comment


          • Μα κι εμένα ποτέ δε μου έφαγαν χρήματα.Αλλά υποψιάζομαι για το παραπάνω πως μάλλον είπαν ψεμματάκι πως το έστειλαν ενώ ήταν out of stock.
            Οι προσφορές κατά καιρούς είναι πολύ καλές αλλά είναι ψέμμα η δωρεάν αποστολή...διαπιστώνεται με την ισοτιμία του play αυτό το πράγμα.Όπως και να έχει μερικά αξίζουν πχ παιχνίδια για DS 14?,αλλά και πάλι υποστηρίζω λίγο περισσότερο το play-asia πλέον.
            Θα ήταν καλό πάντως να υπάρχει ένα θέμα για σχολιασμό σε online αγορές και e shops.Ειδικά σε αυτό το forum που γίνεται ο χαμός από imports etc.Πόσο συνάλλαγμα στέλνουμε έξω xD
            Άγαλμα tribute βλέπω να μας κάνουν
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Πόσο συνάλλαγμα στέλνουμε έξω xD
              Άγαλμα tribute βλέπω να μας κάνουν
              [/b]

              Alogoskoufis does not approve.

              Comment


              • Έπαιξα κι εγώ λίγο χθες στο PSP του αδερφού μου και μπορώ να πω πως με εντυπωσίασε.Το σενάριο του φαίνεται φανταστικό,ενώ τα γραφικά είναι απίστευτα.Ειδικά στα FMV είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα.Και οι χαρακτήρες είναι πολύ καλά σχεδιασμένοι (Angeal ftw ). Για το gameplay δεν μπορώ να κρίνω,αλλά απ'ότι μου έχει πει ο αδερφός μου είναι αρκετά καλό,χωρίς να είναι τίποτα το φοβερό. Ίδωμεν.Λογικά μόλις τελειώσω την εξεταστική θα ασχοληθώ εξονυχιστικά μαζί του.
                Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                Comment


                • Τουλάχιστον αν και αργά,μου το έφερε σήμερα [/b]
                  Ωραία Για να δω εγώ από βδομάδα.

                  Όσον αφορά το Crisis Core, επειδή δεν είχα psp πήρα το bundle (το οποίο έχει μέσα την απλή έκδοση) και τη special χωριστά. Αλλά την τελευταία από το amazon. Φυσικά δηλώνω και εγώ μαγεμένος.

                  Comment


                  • Eίμαι στις 4 ώρες παιχνιδιού και γουστάρω άπειρα. Το normal είναι, όντως, εύκολο, αλλά δε με ενοχλεί που το παίζω εκεί. Οι μάχες δε χαρακτηρίζονται από ιδιαίτερη στρατηγική ως τώρα, θα έλεγα περισσότερο σε button mashing καταλήγω. Παρόλα αυτά για κάποιον ανεξήγητο λόγο γουστάρω πολύ. Το σενάριο και οι σκηνές είναι πολύ ωραίες, omg τι έβαλαν σε φορητό. Επίσης οι περιοχές του FF VII είναι τέλειεεεεεεες.

                    Comment


                    • Eίμαι στις 4 ώρες παιχνιδιού και γουστάρω άπειρα. Το normal είναι, όντως, εύκολο, αλλά δε με ενοχλεί που το παίζω εκεί. Οι μάχες δε χαρακτηρίζονται από ιδιαίτερη στρατηγική ως τώρα, θα έλεγα περισσότερο σε button mashing καταλήγω. Παρόλα αυτά για κάποιον ανεξήγητο λόγο γουστάρω πολύ. Το σενάριο και οι σκηνές είναι πολύ ωραίες, omg τι έβαλαν σε φορητό. Επίσης οι περιοχές του FF VII είναι τέλειεεεεεεες.
                      [/b]
                      Ήρθε η ώρα για το "I told you so"


                      Comment


                      • Ναι ρε γμτ όσο το παίζω σκέφτομαι εσένα και λέω "Τώρα να βγω να πω εντυπώσεις ή θα μου την πει ο άνθρωπος" . Ίσως να το παίξω στα γρήγορα για το story και μετά να το παίξω στο hard για missions etc. Εξάλλου όσοι το έχουν τερματίσει λένε ότι είναι μικρό.

                        Comment


                        • Systhnw na paixtoun prwta merika ontws dyskola missions sto Normal kai ystera na mas ksanapeis thn gnwmh sou
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Ε ναι αυτό ήθελα να γράψω μετά τη χτεσινή ήττα που έφαγα σε ένα mission .

                            Comment


                            • Kai exeis akomh.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Εγώ από άποψη ιστορίας είμαι εκεί που έπεσε ο Ιάκωβος (ή μήπως Γιάγκος;) στην εκκλησία της Έρις (μια ζωή γκαντέμω αυτή η κοπέλα, όλο κάποιος θα πέφτει στα λουλούδια της :Ρ). Από αποστολές έχω κάνει ότι ήταν διαθέσιμο μέχρι εδώ (55%) στα οποία συμπεριλαμβάνεται η Μινέρβα. Πολύ ωραία σα σχεδιασμός και διαφορετική αλλά η μάχη είναι λίγο ανούσια. Πάντως αν υποθέσω πως έχω κάνει τα πιο δύσκολα πράγματα στο παιχνίδι χαίρομαι που επέλεξα Normal Mode. Στο Hard απ' όσο διάβασα η μόνη διαφορά είναι πως έχει διπλάσια ΗΡ=διπλάσιος χρόνος μάχης. Επίσης και οι απλοί εχθροί θα έχουν κάτι αντίστοιχο που θα σήμαινε μάχες που κρατούν περισσότερη ώρα αλλά πάλι που βγαίνουν μόνο με σπαμάρισμα του Costly Pantsou. Γενικά αν και το σύστημα μάχης έχει τις αρετές του το βρίσκω εντελώς ανισόρροπο.
                                Τέλος και η μουσική ως τώρα είναι ψιλοχάλια με εξαίρεση ότι έρχεται από το 8.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X