Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arcania: Gothic 4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Μήπως η παραπάνω πρόκληση και τα game overs οφείλονται στον ό,τι να'ναι χειρισμό? Αξιώθηκα να το παίξω απιτέλους και δυσκολεύομαι να τον συνηθίσω, η μεγάλη απόσταση από τον χαρακτήρα με μπερδεύει και δε βλέπω καθαρά ούτε τις δικές μου κινήσεις ούτε των αντιπάλων, ενω πολλές φορές αλλού βαράω κι αλλού βρίσκομαι. Τι διάολο τους έπιασε και από over the shoulder κάνανε τη μάχη ισομετρική???
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #32
      Originally posted by Vaynard View Post
      Τελειωσα το gothic 4, το rushara λιγο να πω την αληθεια, 25 ωρες και κατι, προς το τελος εγινε λιιιιγο καλυτερο, αλλα το 6,5/10 θα του το δωσω τιμια. δεν ειναι τοσο κακο game εκ πρωτης μπορει να φαινεται πολυ χαλια μιας και εχει μια χλυαροτητα/υποτονικοτητα, αλλα πρεπει να το προσεγγισεις με διαφορετικη ματια και να το εντιμετωπισεις σαν ενα αναλαφρο hack and slash rpg με καποια στοιχεια εξερευνησης και οχι σαν ενα gothic συνεχιστη η τον μεσια των wrpgs που θα παει το ειδος παρακατω, τουλαχιστον μου εδωσε challenge πραγμα που εκτιμησα και αμη τι αλλο εφαγα αρκετα game overs πραγμα που εχει να μου συμβει πολυ καιρο σε rpg, master (μαλλον ψωνιο)
      se ti vathmo diskolias to epexes?ego to pezo sto pio diskolo sto gothic.

      Comment


      • #33
        Το παιχνίδι είναι ένα μετριότατο hack and slash με ωραίο περιβάλλον και υποτυπώδη quests και σεναριακή εξέλιξη.

        Πιστεύω ότι αυτή η περιγραφή είναι αρκετά κοντά στην αλήθεια. Το τι σημαίνει αυτό το παιχνίδι για τον πιστό οπαδό των Gothic πραγματικά δεν περιγράφεται. ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα στοιχεία που λατρέψαμε στα προηγούμενα παιχνίδια (οι πολλαπλές λύσεις, η σχεδόν πλήρης ελευθερία, η μη γραμμικότητα, η ατέλειωτη εξερεύνηση, τα ενδιαφέροντα quests, οι έξυπνοι διάλογοι...) έχουν πάει περίπατο. Η μόνη βελτίωση είναι πως το παιχνίδι δεν έχει bugs και τεχνικά προβλήματα, αλλά πραγματικα αναρωτιέμαι τι είχαν κατά νου. Δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις αντικείμενα ή τουλάχιστον δεν έχουν επίδραση στο περιβάλλον, το crafting γίνεται επί τόπου χωρίς να χρειάζονται εργαστήρια, αμόνια ή οτιδήποτε άλλο, τα quests είναι προς το παρόν φωτοτυπίες και εντελώς γραμμικά, επίδραση στον κόσμο δεν υπάρχει...

        Τι διάολο παίζω? Και γιατί?
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #34
          Εγώ πάντως κατάλαβα τι παίζω όταν μεταφέρθηκα στη ζώνη του λυκόφωτος με το Arcania να μεταμορφώνεται σε ένα κοινότυπο offline mmorpg. Σαπίλα. Αν θες hack'n'slash βάλε κάνα God of War 3 να νιώσεις και χωρίς πανίβλακα τσοπάνη χαρακτήρα. Ή ακόμα καλύτερα πέτα μέσα ένα New Vegas να δεις rpgάρα και να επανέλθεις στη πραγματικότητα και τη ποιότητα.Το Arcania δεν πρέπει ΚΑΝ να θεωρείται και action-rpg, είναι ντροπή για πολλά action-rpgs εκεί έξω. ΣΑΠΙΛΑ.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Κάτι ήξερα που παράτησα το ντέμο του στο 5λεπτο.
            Carpe diem

            Comment


            • #36
              Μετά τις διθυραμβικές κριτικές από τον ειδικό Τύπο και την καθολική αποδοχή του Gothic 4 από τους οπαδούς της σειράς, τους φίλους του είδους και το ευρύ κοινό...

              ...ανακοινώθηκε το expansion!!!



              Σπεύσατε!!!
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • #37
                Originally posted by Titus View Post
                Μετά τις διθυραμβικές κριτικές από τον ειδικό Τύπο και την καθολική αποδοχή του Gothic 4 από τους οπαδούς της σειράς, τους φίλους του είδους και το ευρύ κοινό...

                ...ανακοινώθηκε το expansion!!!



                Σπεύσατε!!!
                sigpic

                Comment


                • #38
                  πωπω!! day one αγορα και ετσι ε?

                  Comment


                  • #39
                    ego pantos an vgi ke sto 360 tha to paro sigoura

                    Comment


                    • #40
                      Ήταν περιττό να μας το πεις, το ξέραμε πριν καν ανακοινωθεί .

                      Comment

                      Working...
                      X