Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resident Evil 6

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Somari View Post
    Μάλλον δεν έχει παίξει GoW και του φαίνεται πρωτόγνωρο
    Άμα περιμένεις τον Doki το πίθηκο να παίξει με τον petseta πλάστικες μπάλες Wii για μωρά λογικό μου φαίνεται. Όταν συνηθίζεις τα μεγαλεία όμως σου φαίνεται κοινότυπο κάτι τέτοια.:troll:

    Comment


    • Μια χαρά έχω παίξει.Δεν είναι στη λογική του gow.Απλώς μοιάζει κάπως.Αλλά είναι εντελώς διαφορετικό.Άλλα πράγματα θέλει να πετύχει το gameplay του re6.Το θέμα είναι να αντιμετωπίζεις στρατηγικά την κάθε μάχη.Δεν πρέπει να ξεμένεις από πυρομαχικά αλλά και ούτε να κουράζεσαι από τα πολλά χτυπήματα σώμα με σώμα.Αν παρόλαυτα κουραστείς χρησιμοποιείς όπλο και δεν περιφέρεσαι γύρω γύρω μέχρι να ξεκουραστείς.Φαντάζομαι στο δύσκολο επίπεδο(pro) δεν θα συγχωρείται κανένα από τα δυο.Οπότε θέλει καλή μεταχείρηση και έξυπνη στρατηγική.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Paixtis για σένα το βάζω κυρίως.
        Όταν τα Resident Evil ήταν Resident Evil.
        Carpe diem

        Comment


        • Γιατί τώρα τι είναι??Ποια είναι η ιστορία?Ποιοι είναι οι πρωταγωνιστές??
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • Comment


            • paixtis κάνε τον κόπο να δεις το βίντεο και μετά πες μου σε ποιο σημείο πέρα από τους χαρακτήρες φυσικά,σου θύμισε Resi.Όχι,ούτε καν η ιστορία δεν είναι η ίδια.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by Xeno View Post
                .-

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  paixtis κάνε τον κόπο να δεις το βίντεο και μετά πες μου σε ποιο σημείο πέρα από τους χαρακτήρες φυσικά,σου θύμισε Resi.Όχι,ούτε καν η ιστορία δεν είναι η ίδια.
                  Το είδα το βίντεο.Επίσης έχω δει άπειρες φορές να τερματίζεται το re2 μπροστά μου(λέγε με BigBOSS ) οπότε ξέρω τι εστί re2(το καλύτερο re πριν εμφανιστεί το 4).Και η ιστορία συνεχίζεται στα 4,5,6.Είναι μετά τα γεγονότα της racoon city.Εσύ τι θα ήθελες?Επιστροφή στην κατεστραμένη racoon city?Τι θα εξυπηρετούσε αυτό?Με ποια δικαιολογία θα ξαναγυρνούσαν εκεί?Επίσης αν το παιχνίδι ήταν στο στυλ των παλιών(επιστροφή του αργού ρυθμού και των pre rendered γραφικών με τα περιορισμένα saves) πώς θα απέφευγε το χαρακτηρισμό παλαιομοδίτικο και παρωχημένο.Γνώμη μου, αν η σειρά έμενε στο παλιό στυλ θα κατηγορούσαμε την capcom για εμμονές και ότι δεν βλέπει μπροστά.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Μάλλον δεν καταλαβαίνεις ότι τα παιδιά ασκούν κριτική στη μετά-RE5 εποχή, όχι στο 4.

                    Comment


                    • Το καταλαβαίνω.Και λέω απλά ότι είναι άδικη κυρίως για το 6.Είναι καλύτερο του 5 τουλάχιστον.Και οι βαθμολογίες το αδικούν.
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Το 4 τα ξεκίνησε όλα, παρόλο που ήταν πολύ καλό game . Αλλωστε ο λόγος που υπήρχε γκρίνια για τα παλιά RE δεν ήταν το gameplay η ατμόσφαιρα και ο ρυθμός αλλά τα controls που αν κι εκπλήρωναν τον σκοπό τους (αίσθηση ότι δεν μπορείς να ξεφύγεις εύκολα) για την ps1 εποχή, έπρεπε όμως να εκσυγχρονιστούν αναλόγως με την καινούρια γενιά. Και αυτό που έκανε η Capcom ήταν να αλλάξει το gameplay την ατμόσφαιρα και τον ρυθμό και να αφήσει τον προβληματικό (σε σχέση με τα στάνταρ της εποχής) χειρισμό .


                        Edit:
                        Και λέω απλά ότι είναι άδικη κυρίως για το 6.Είναι καλύτερο του 5 .
                        Σε αυτό συμφωνώ.

                        Comment


                        • Προβληματικό αναφέρεσαι στο χειρισμό του 4??
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • To 4 και το 5 ήταν shooters που δεν μπορούσες να κινηθείς όσο στοχεύεις. Αν στην πιο adventure λογική των RE 1,2,3 ήταν αρνητικό για τον χειρισμό στα action 4 και 5 τι ήταν ? η επανάσταση που μιμήθηκαν όλοι υπόλοιποι στην βιομηχανία.

                            Για το 4 δεν έχω πολλά να πω γιατί αν και η υπερβολικά action δομή του δεν μου άρεσε, ομολογώ ότι ο Mikami έφτιαξε ένα καταπληκτικό τίτλο.

                            Απλά όσο RE είναι το 4 άλλο τόσο MGS είναι το Rising.

                            Comment


                            • Ε το rising είναι spin-off.Νομίζω διαφέρουν πολύ τα 4,5,6 απ'το να χαρακτηριστούν ως spin-off.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Αν κρατούσαν τον χειρισμό του 4 με τη δομή των 1,2,3,0,βερόνικα,θα είχαμε διαμάντια.Το 4 αν και από τους κορυφαίους τίτλους της σειράς είναι υπερβολικά action και το μοναδικό παιχνίδι απ'όσα έχω τελειώσει που δεν το ξανάπαιξα ποτέ.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X