Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resident Evil 6

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To Gow εχει μια χαρα gameplay αυτο δεν ειναι Gow ειναι broken.. Κανεις δεν θα παραπονιοταν αν επαιζε σαν το gears να εισαι σιγουρος..

    Comment


    • Συμφωνούμε για το πόσο καλο είναι το gears.Το πρόβλημα μου έγκειται στο ότι δεν ήθελα ένα residen evil τέτοιου ύφους.Τωρα αν είναι και broken όπως λες (δεν έχω παίξει το ντεμο) τότε θα έχω έναν παραπάνω λόγο να ξεθαψω το 4.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Οποτε μαθαμε και την απαντηση στο ανεκδοτο "Ποσοι ιαπωνες χρειαζονται για να κανουν μια αποτυχημενη αντιγραφη του Call of Duty;".
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Deus το προβλημα δεν ειναι το υφος του παιχνιδιου και αν ειναι πολυ action και τετοια, εχει τρομερα προβληματα στο gameplay που προφανως το GoW και το CoD δεν εχουν(το αντιθετο μαλιστα.) οποτε το προβλημα ειναι οτι ΔΕΝ μοιαζει στο CoD/GoW..

          Comment


          • Το πρόβλημα είναι ότι δεν βασίζεται στο multiplayer που όπως λες έχει προβλήματα να το καταλάβω.Για single player εμπειρία όμως που οι απαιτήσεις είναι άλλες(αν το πάμε έτσι το 4 και το 5 ωχριούν ως προς το gameplay καθώς είναι πολύ πιο πίσω απ'το 6 σε όλους τους τομείς) τότε δεν υπάρχει σημαντικό πρόβλημα.Ας προσπαθήσουν να δώσουν ανάλογες εμπειρίες single player(κυρίως στο cod αναφέρομαι) και μετά το συζητάμε.Όλα αυτά βέβαια είναι παρακινδυνευμένα ακόμη καθώς δεν βγήκε το παιχνίδι και ένα demo δεν μπορεί να πει τα πάντα.
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Originally posted by paixtis View Post
              Κακώς πιστέυω τρώει κράξιμο.Από ένα demon δεν μπορείς να κρίνεις ολόκληρο το παιχνίδι.Εμένα προσωπικά μου άρεσε αυτό που είδα και περιμένω πολύ καλύτερα πράγματα στο κανονικό παιχνίδι.Πολύ hate ρε παιδί μου...τι να πω..
              ειπαμε εσύ εισαι στο 10% που τα ειδες ολα εντάξει

              οσο για το υπόλοιπο 90%...

              απο το χάλι που ειδαμε στο ντέμο πόσο καλυτερο μπορει να ειναι;

              ουτε καν καλη αντιγραφή το Gow δεν ειναι.
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Originally posted by BigBOSS View Post
                ειπαμε εσύ εισαι στο 10% που τα ειδες ολα εντάξει

                οσο για το υπόλοιπο 90%...

                απο το χάλι που ειδαμε στο ντέμο πόσο καλυτερο μπορει να ειναι;

                ουτε καν καλη αντιγραφή το Gow δεν ειναι.
                Συμφωνώ. Παίξαμε και 3 κομμάτια solo demo. Δεν είναι και λίγα για να βγάλεις άποψη για ένα τίτλο που από την αρχή μέχρι το τέλος παίζει ακριβώς με τον ίδιο τρόπο.

                Comment


                • Μιας και δεν έχω gold χθες έπαιξα το demo για πρώτη φορά.Δεν έχω ιδέα γιατί γκρινιάζετε τόσο.Νομίζω ότι μόλις κάποιος πάει να κάνει κάτι διαφορετικό αμέσως όλοι χαλιέστε.Άραγε είστε τα ίδια άτομα που γκρινιάζουν για το sequelitis που περνάμε;

                  Δεν έχω ιδέα που στο καλό κολλάει το GeoW με το RE6.Δεν έχει καμία απολύτως σχέση.Ούτε control-wise, ούτε shooting mechanics-wise ούτε καν τόσο dudebro πια δεν είναι (ακόμα και το demo του Chris δεν είναι περισσότερο action από ότι το 5 απλώς δε χειρίζεσαι πια tank και μπορείς να επιτεθείς πολύ πιο άνετα).

                  Μπορώ να δεχτώ ότι το HUD και γενικά οτιδήποτε σχετικό με UI είναι για πέταμα.Βρίστε όσο θέλετε τα QTE και τα scripted σημεία.Εχθρός είναι κάτω ζωντανός, αν δεν γίνει trigger το να σηκωθεί δεν μπορείς να τον πειράξεις.Αυτό είναι κακό design.Α ρε Dead Space που σας χρειάζεται.

                  Επίσης το control scheme έχει σοβαρά λάθη.2 κουμπιά για να τρέξεις και ένα κουμπί για να δεις που πρέπει να πας ενώ το να παίρνεις κάλυψη είναι σαν puzzle μέχρι να το μάθεις.Πρέπει να λέμε όμως και τα καλά.Το centering που κάνει το A(360) είναι εξαιρετικό για TPS.Επίσης θετικό το πόσες πολλές επιλογές έχεις στο tweaking του χειρισμού.Δεν έχουμε tight χειρισμό όπως στο GeoW ή στο Vanquish και αυτό οφείλετε στο πόσα καινούρια πράγματα προσπαθεί να κάνει.Είναι καλό απλώς έχει steep learning curve.


                  Αλλά ρε παιδιά σοβαρά τώρα όλα αυτά που είπα είναι πράγματα που συνηθίζονται.Στο demo του Leon (που το έπαιξα και τελευταίο) δεν είχα κανένα από τα προβλήματα των άλλων δύο και το απόλαυσα όπως πρέπει.Αν εξαιρέσουμε ότι κουράστηκα να σκοντάφτω σε πτώματα το παιχνίδι ήταν καλό και σημαντικότερο καλύτερο από το 5.

                  Comment


                  • Originally posted by Hellraider View Post
                    Νομίζω ότι μόλις κάποιος πάει να κάνει κάτι διαφορετικό αμέσως όλοι χαλιέστε
                    φυσικά και θα χαλιεμαστε αν δεν μας αρέσει ποσο μάλλον αν το θεωρουμε μούφα

                    σχεδόν όλοι το κράζουν και τύπος αλλά το σημαντικοτερο και οι περισσοτεροι gamers, άρα αυτο σημαίνει κάτι.

                    Τα controls και gameplay mechanics είναι broken, το menu αθλιο, τα γραφικά αν και αξιοπρεπη είναι μέτρια.

                    Δε λεω ισως εχει καλο σενάριο αλλά αν εχει broken gameplay τι να το κανεις το σενάριο. Επίσης προτιμώ να παιζω με εναν ηρωα οχι με χιλιους δυο.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Να ένας που τα λέει τα πράγματα με το όνομά τους!Α ρε re6 που σας χρειάζεται.Το παιχνίδι έχει potential, να δείτε που στο τέλος θα μας αρέσει όλους και δεν θα μείνει κανείς παραπονεμένους.
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Originally posted by paixtis View Post
                        Να ένας που τα λέει τα πράγματα με το όνομά τους!
                        [YOUTUBEHD]JjNU3PeSHwE&feature=player_embedded[/YOUTUBEHD]
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Μην τρολλάρεις ρε!
                          Άκουσε το παιδί κάτι ξέρει..Οι υπόλοιποι βγάλτε τα hating γυαλιά και απολαύστε το παιχνίδι.
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Κανένα gameplay mechanic δεν ήταν broken.Υπερβολικά (κάτι που είναι κακό) περίπλοκα ναι.Στο τέλος του demo δεν είχα κανένα πρόβλημα να κάνω ακριβώς αυτό που ήθελα.Broken είναι όταν δεν βγαίνει αυτό που θες να κάνεις όταν δίνεις ακριβώς το ίδιο input.Ποτέ δεν έκανα το ίδιο input και μου βγήκε κάτι διαφορετικό.Δέχομαι όμως ότι είναι δύσκολο να το μάθεις.

                            Επίσης το επιχείρημα σχεδόν όλοι το κράζουν και ο τύπος είναι χαζό.Αν ο τύπος και οι αντιδραστικοί του neogaf καθόριζαν το τι μας αρέσει καλύτερα να παρατάγαμε το gaming.

                            Comment


                            • Δεν έχουμε tight χειρισμό όπως στο GeoW ή στο Vanquish και αυτό οφείλετε στο πόσα καινούρια πράγματα προσπαθεί να κάνει.Είναι καλό απλώς έχει steep learning curve.
                              Δεν ξερω τι εννοεις "tight" χειρισμό αλλα και μονο να συγκρινεις τα controls του gears με αυτο που επαιξαν και εκραξαν ολοι σε αυτο το demo σε κανει να εκτιθεσαι σορρυ κιολας.. Πες οτι θες για τα "dudebro" αλλα στο θεμα του gameplay το GoW ειναι στο 9/10 και το RE στο 5/6.. Και νομιζω θα αποτυπωθει και στα Reviews..

                              Για να μην παρεξηγηθω ειμαι φαν του RE απο το 1 και θα παιξω και το 6 αλλα τα αντικειμενικα πραγματα να λεγονται.. Δεν ξερω τι προσπαθησε να κανει τι learning curve θελει(Δεν παιζουμε starcraft ελεος.. ) παντως απο το Demo failarei πολυ.. Εξαιρεση του Leon που μου αρεσε και εμενα οπως εγραψα παραπανω..

                              Comment


                              • Originally posted by i Have no Equal View Post
                                αλλα στο θεμα του gameplay το GoW ειναι στο 9/10 και το RE στο 5/6
                                Άρα 8,3/10... μια χαρά!!
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X