Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Mario 3D World

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Super Mario 3D World





    Αρκετα ενδιαφερον φαινεται και νομιζω οτι μας δειχνουν πολυ λιγα, περιμενω επικα σκηνικα level design, απο το studio των Galaxy γίνεται η αναπτυξη.















    Do a barrel roll!

  • #2
    Όπως το είδα μου φάνηκε πάντως ένα κλικ πιο κάτω από τα Galaxy. Για την νέα κονσόλα ειδικά περίμενα μπόμπα μεγατόνων από τους δημιουργούς της σειράς. Βέβαια αρχή είναι ακόμα, περιμένουμε και βλέπουμε.

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #3
      Ελπιζω ο φυσιολογικος τροπος να το παιξει κανεις να ειναι το classic controller και το analog stick και οχι αυτο που δειχνουν με d-pad ακομα και στο Wii U tablet controller (lol για τα wiimotes).

      Comment


      • #4
        Αυτο με τα controls με ξενισε κι εμενα. Σιγουρα δεν ηταν το game που περιμενα, μαλιστα οταν ξεκινησε θεωρησα δεδομενο οτι ηταν για 3DS και μαλιστα σκεφτηκα οτι θα μπορουσαν να το κυκλοφορησουν και για Wii U. Μετα απογοητευτηκα βεβαια.

        Ομως οπως ξαναπα, εχω εμπιστοσυνη στο studio και στο τελος αυτο που θα μετρησει ειναι το level design.

        Επισης για πρωτη φορα εχουμε multiplayer 3d Mario platform.

        Α και το βρισκω καλη κινηση απο πλευρας Nintendo οτι δινουν χωρο στη Sega να προωθησει το Sonic Lost World το οποιο φερνει πιο πολυ σε Galaxy κι ειναι καθαρα single player.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #5
          Πολλοι εχετε απογοητευτει... Εμενα μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον, και ειδικά από το 2d - 3d στήσιμο... Σαν μία συνχώνευση Mario Bros και 3d Marios
          Edit: Aυτό που εννοώ είναι πως αν και φαίνεται για 3d είναι σαν να έχεις βάλει 3-4 2d πίστες τη μία δίπλα από την άλλη...
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #6
            Παντως ωραια και η ιδεα με τις διαφανεις σωληνες εστω και για το flavor, 30 χρονια μετα σχεδον βλεπουμε για πρωτη φορα τον Mario το στιγμη που ταξιδευει μεσα σε ενα σωληνα.

            edit
            ΥΓ: Οπωσδηποτε δειτε και το δευτερο βιντεο, δειχνει καποια πραγματα που δεν ειναι εμφανη απο το trailer οπως το οτι μπορεις να χειριζεσαι τη καμερα με το γυροσκοπιο (τουλαχιστον εγω αρχικα νομισα οτι ηταν 100% fixed).
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              Εχει ενα τροπο η nintendo να φτιαχνει απλα αλλα πανεμορφα textures που πραγματικα δε το βλεπεις συχνα σε παιχνιδια.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #8
                Την κάμερα μπορείς να την χειριστείς και με το right stick.

                Η αλήθεια είναι ότι έφαγα μία ξενέρα στην αρχή μιας και περίμενα κάτι σε με Galaxy με γραφικά MK8, αλλά σιγά-σιγά αρχίζω και υποκύπτω, ειδικά μετά το development direct video.
                Απ'ότι κατάλαβα το παιχνίδι είναι ένας συνδυασμός 3D Land, 64 και SMB2.
                Επίσης δυσκολεύομαι να θυμηθώ παιχνίδι της EAD που δεν έσπερνε.

                Πλάκα-πλάκα το U είναι ο παράδεισος του platform. NSMBU, NSLU, Rayman Legends, Sonic Lost World, DKR TF, SM3DWorld όλα μέσα στο 2013!

                Comment


                • #9
                  Έχεις δίκιο.Μάλιστα από τους 6 τίτλους,οι πέντε,είναι αποκλειστικοί ενώ ο έκτος έχει επιπλέον περιεχόμενο.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Altair View Post
                    Έχεις δίκιο.Μάλιστα από τους 5 τίτλους,οι έξι,είναι αποκλειστικοί ενώ ο έκτος έχει επιπλέον περιεχόμενο.
                    Από τους 6 οι 5 ίσως???
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #11
                      Η πλάκα είναι πως κι εγώ μόλις πρωτοείδα το Mario World 3d είχα απογοητευτεί αλλά τώρα που είδα κάποια vids, παρατήρησα το gameplay etc μου αρέσει πάρα πολύ. Ορίστε και ένα vid- από το πολύ καλό κανάλι Gamexplain- με εντυπώσεις που αναλύει και το "πώς παίζει το game"
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by paixtis View Post
                        Από τους 6 οι 5 ίσως???
                        λολ, μου αρεσει και το thumbs down...
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #13
                          Μ'αρέσει που το έκανα και έντιτ για διορθώσω κάτι ορθογραφικά.
                          Το έφτιαξα.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Somari View Post
                            λολ, μου αρεσει και το thumbs down...

                            Lol τώρα το είδα.Και λέω τι λέει!Καταλάθος το'βαλα κ γω!
                            Το παιχνίδι είναι περίεργο πάντως.Περιμένω περισότερες λεπτομέρειες κ βλέπουμε
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • #15
                              Πλέον έχω πάει στο άλλο άκρο με αυτό το game, θα με κάνει να θέλω wii u πολύ άσχημα όταν βγει. Είμαι σιγουρος ότι όσο θα μας δείχνουν νέα βίντεο θα έχει όλο και πιο γαματες πιστες.
                              Do a barrel roll!

                              Comment

                              Working...
                              X