Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dark Souls 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έχω ερωτευτεί...
     
    Το Majestic Greatsword
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Και εγω με αυτο παιζω τωρα στο Eleum Loyce σε power stance με το MLG. Ειπα να το δοκιμασω γιατι εχεις πααπανω κερδος στο αριστερο χερι απο οτιδηποτε αλλο. That knock down effect...

      Comment


      • Fume greatsword εχω εγω τωρα, εχει αρκετα καλο moveset αν και λιγο δυσκολο να το συνηθίσεις, σε 2h stance παντως πρεπει να ειναι αρκετα καλο και για pvp. Στο 3ο dlc ειμαι και εγω πλησιαζω στο τελευταιο boss. Το γυρισα σε pyromancy και fire enchant γιατι τα miracles ετσι και αλλιως ειναι underpowered και μαλλον για co-op ειναι viable ακομα.

        Εχω διαφορετικο setup για τα bosses παντως, maxed havel set + great lance κρύβομαι πισω απο την ασπιδα και τρυπαω 2-3 φορες με την πρωτη ευκαιρια.. Κανει και damage και εισαι σχετικα safe και να μην ξερεις το pattern του boss γιατι απλα ειναι πολυ δυσκολο να σου περασει dmg αν εχεις και αρκετο stamina.

        Το επομενο setup που θελω να δοκιμασω ειναι με katana, εχω το chaos blade και το alonne που πηρα απο το δευτερο dlc, το buff που χανεις life πρεπει να ειναι αρκετα καλο αλλα σκετο δεν το βλεπω να βγαζει και πολυ dmg και δεν ειναι και πολυ πιο γρηγορο απο τα greatswords.

        Comment


        • Και εγω με αυτο παιζω τωρα στο Eleum Loyce σε power stance με το MLG.
          Αντιγραφέα. Επίσης, σε αντίθεση με άλλα όπλα είναι πιο δυνατό και χρησιμοποιεί λιγότερο stamina στο αριστερό χέρι.

          Άσχετο, αλλά ένα ωραίο spell που είχα ξεχάσει είναι το Denial.

          Εχω διαφορετικο setup για τα bosses παντως, maxed havel set + great lance κρύβομαι πισω απο την ασπιδα και τρυπαω 2-3 φορες με την πρωτη ευκαιρια.. Κανει και damage και εισαι σχετικα safe και να μην ξερεις το pattern του boss γιατι απλα ειναι πολυ δυσκολο να σου περασει dmg αν εχεις και αρκετο stamina.
          Δε μου αρέσουν δυστυχώς τα δόρατα και οι λόγχες...

          Το επομενο setup που θελω να δοκιμασω ειναι με katana, εχω το chaos blade και το alonne που πηρα απο το δευτερο dlc, το buff που χανεις life πρεπει να ειναι αρκετα καλο αλλα σκετο δεν το βλεπω να βγαζει και πολυ dmg και δεν ειναι και πολυ πιο γρηγορο απο τα greatswords.
          Τα κατάνα είναι αρκετά πιο γρήγορα θα έλεγα και έχουν απότομη κίνηση. Το μόνο κακό είναι η παύση μετά το 2-hit combo.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Τελος και τα optional boss των DLC, θα τα εβαζα ivory/iron/sunken με σειρα προτίμησης, η τελευταία μαχη του ivory ηταν απλα επικη ετσι επρεπε να ειναι και ο τελικος στο main game. Τωρα εχω 50/50/50 str/dex/fai και 50/40 vgr/end και απλα δοκιμαζω διαφορα setups.

            Μου αρεσει παρα πολυ το ice rapier infused με fire+flame weapon καθως και το chaos blade, ετσι εβγαλα τις 2 γατες και πρεπει να ειναι καλα και για pvp λογο moveset, δοκιμαστε τα. Απο ultra greatswords το fume knight και το black knight UG(fire+flame weapon) καθως και το ivory king(lightsaber.. ) εχω ξεχωρισει περισσοτερο. Απο τα απλα greatswords το claymore εκανε την καλυτερη δουλεια και απο κει και περα το defenders ισως και το majestic λογο moveset.

            Τι αλλο να πω για το επος, μακαρι να ειχε και αλλο content το game, δεν ξερω τωρα αν θα παω για NG+ γιατι εχω κανει ascetics σε οτι ηθελα να παρω ετσι και αλλιως..

            Comment




            • Lore για οποιον ενδιαφερεται. Τελειωσα και NG+ και μπαινω NG++, τωρα δεν ξερω αν θα κανω rush μεχρι το Drangleic για να παρω τα τελευταια spells που λειπουν για το platinum ή θα παιξω κανονικα και ας μου παρει χρονο... Βασικα η πρωτη επιλογη μπαινει επειδη επαιξα λιγο GTA V και θελω πολυ να συνεχισω

              Comment


              • Platinum

                Εκανα super rush μεχρι το Drangleic περιπου μεσα σε 5 ωρες Μπορεις να κανεις skip πολυ μεγαλο μερος του game, η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα προσεξει ποσο καλα ειναι σχεδιασμενες οι περιοχες και τι δυνατοτητες σου δινουν αν θες να κανεις κατι τετοιο.

                Οποτε πηρα τα hidden weapon και sunlight spear στο ng+ και πηγα κατευθειαν στον Wellager στο ng++ για οτι τελευταιο ειχε μεινει. Το build μου πανω κατω το ιδιο εμεινε με Moonlight και Majestic στον εξοπλισμο και 60αρι στο int.

                Ουφ οποτε τελος και απο μενα μετα απο 230 ωρες περιπου, θελω να συνεχισω να ασχολουμαι για να τεσταρω λιγο τα νεα spells αλλα μαλλον θα το αφησω για οταν ερθει η εκδοση με τα καλα γραφικα Αυτα παμε για gta σε ps4!

                Comment


                • Τελικα συνεχιζω το game . Ανεβασα το faith στο 50 οποτε με ring of prayer εχω και τα sunlight spears στη διαθεση μου. Γενικα θα ελεγα και τα miracles μετρανε πολυ (σε οτι αφορα τα spears, δεν εχουν tracking αλλα ειναι πολυ πιο αμεση επιθση απο τα αντιστοιχα στο path της μαγειας).

                  Εφτιαξα και magic blue flame που λειτουργει πολυ καλα με soul greatsword στα slots και εχοντας το στο αριστερο χερι. Μερικες προτασεις, δοκιμαστε το warped curved sword, παρα πολυ γρηγορο και με πολυ ιδιαιτερο moveset σε power stance, εχει επισης 25 poise damage οποτε σε συνδιασμο με καποιο αλλο ελαφρυ οπλο και λογω ταχυτητας προσφερει πολυ ευκολα stuns. Επισης, εχει δοκιμασει κανεις το nil curved greatsword? Εχω αρχισει να πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα οπλα του παιχνιδιου... Φοβερο moveset, απιστευτο AR που αυξανεται ακομα περισσοτερο με τους κυκλους ng (παιρνει bonus αναλογα με το ποιο ng+ εισαι) και 45 poise damage (κανει stun για πλακα ακομα και τους drake keepers με ενα χτυπημα). Τα μονο αρνητικα ειναι οτι δεν δεχεται buffs (αλλα δεν νομιζω οτι το χρειαζεται οπως και να εχει) + το βαρος του (εχει 17 μοναδες αν θυμαμαι καλα). Τωρα το εφτιαξα οποτε θα συνεχισω τις δοκιμες. Παντως γενικα τα curved great swords εχουν αρχισει να μου αρεσουν πολυ περισσοτερο απο τα greatswords (ειναι πιο γρηγορα και εχουν καλυτερο moveset imo).

                  Comment


                  • Το συνεχιζω και εγω χωρις να ξερω το λογο, εχω κανει τα παντα σχεδον αλλα συνεχιζω να παιζω, ειμαι SL314 atm και παιζω faith build με full havels και μερικα greatswords αναλογα τη διαθεση. Οταν βαρεθω θα κανω respec σε sorcerer η full dex(εχω μονο 30 atm) για κανα optimal katana/curved build ετσι για την αλλαγη.. Για το faith το ειχα πει, το nerf ειναι μεγαλο αλλα ειναι ακομα viable αν εχεις καλα stats γενικα optimal ομως δεν το λες ειδικα για pve.

                    Το εχω δοκιμασει αυτο που λες αλλα δεν με τρελανε, δοκιμασε το red iron twinblade για pve ειναι φοβερο..

                    Το ασχημο ειναι οτι λογο soul memory δεν βρισκω ατομα για co-op, τωρα εκανα παλι NG++ μπας και πετυχω κανενα να φαρμαρω sun medals..

                    Comment


                    • Φοβερο το red iron twinblade, πολυ καλη προταση ihne και να φανταστεις οτι δεν τα ειχα δοκιμασει καθολου... Μμμ το nil curved sword μετα απο πολλες δοκιμες παραμενει καλο αλλα δεν μου αρεσει το tracking που εχει ειδικα two handed που ειναι λιγο για τα πανηγυρια

                      Τωρα, παιζω με faith build και heides spear στο δεξι + dragonslayer spear στο αριστερο σε power stance. Παρακαλω δοκιμαστε στο συγκεκριμενο σχημα (μαζι με buff στο heides spear με sunlight blade), εχεις το καλυτερο range στο game, παρα πολυ καλο damage και ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης για faith based characters. Btw δεν εχω χασει κανεναν αγωνα pvp μεχρι στιγμης με αυτο το σχημα (για καποιο λογο κανεις δεν παιζει με double spears οποτε ολοι εχουν προβλημα με τοσο μεγαλο range στον αντιπαλο) ενω τους περισσοτερους τους εχω βγαλει με zero damage.

                      Τωρα θελω να δοκιμασω το Yorgs Spear που εχω ακουσει πολυ καλα λογια.

                      Comment


                      • Το nil curved ειναι αυτο που κανει scale με το NG+ σωστα?? Αν παιζεις pvp πρεπει να δοκιμασεις οπωσδηποτε το ice rapier, ειναι OP εντελως, με αυτο και full havels σπανια χανω match και δεν με λες και experienced στο pvp..

                        Εγω αλλαζω το build συνεχεια, δοκιμασα και dark bulld με chaos blade και crypt blacksword(dat damage..) το δευτερο κανει one shot σχεδον.. Επισης κανω πολυ sunbro-ing στον fume knight( το μονο μερος που με κανουν summon instant) αλλα πεθαινει ο host σχεδον παντα ρε γμτ οτι και να κανω οποτε το farm για sunlight medals παει πολυ αργα.

                        Κατι ασχετο αλλα ποσο επος το theme του Sir Alonne?? Βασικα παιζει να ειναι το αγαπημενο μου boss fight ever τωρα που το επαιξα ξανα, και η arena φοβερη πραγματικα..

                        Comment


                        • Για το ice rapier εχεις να προτεινεις καποιο infusion? Το εχω φτιαξει και του εχω βαλει bleed (για να το ενισχυσω μιας και το ειχε ηδη) αλλα μου φαινεται τελειως αχρηστο σαν effect... Θα το τσεκαρω οπωσδηποτε παντως γιατι δεν το εχω δοκιμασει ιδιαιτερα απο τοτε που το εφτιαξα. Το nil ναι ειναι αυτο με το ng+ effect, ειναι παρα πολυ καλο οπλο αλλα δεν μου αρεσει το tracking ρε γαμωτο.

                          Ναι στο σημειο με τον Fume γινεται ψιλοχαμος γενικα αλλα και σε εμενα το ιδιο συνεβαινε Γενικα νομιζω το ειχαμε ξανασυζητησει, ισως ειναι πιο ευκολη μαχη σολο Αν στακαρει ο fume στον host και αυτος δεν ρολαρει τοτε δεν μπορεις να κανεις και πολλα. Δοκιμασε παντως και στο room πριν το τελικο boss.

                          To theme που εβαλες ειναι απιστευτο, γενικα εχει πολυ ωραια κομματια που δεν τα προσεχεις τοσο οσο παιζεις. Να βαλω και εγω ενα απο τα αγαπημενα μου

                          Comment


                          • Η μάχη με τον Sir Alonne είναι φτιαγμένη για να είναι η πιο όμορφη του παιχνιδιού.
                            Δείτε και αυτό το remix:
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Σε λίγες εβδομάδες θα κυκλοφορήσει patch με το οποίο θα γίνει διαθέσιμο το επιπλέον περιεχόμενο του scholar of the first sin. Ορίστε οι λεπτομέρειες.



                              Dark Souls 2 will be getting an update on 5th February for PS3, Xbox 360 and PC that will add the new content coming to The Scholar of the First Sin edition of From Software's beloved fantasy adventure.
                              Could this be the titular Scholar of the First Sin?

                              Changes are numerous and mostly quite small, but here are a few of the more notable ones: The patch will add a new character, the titular Scholar of the First Sin, entering the Covenant of Champions will cause enemies to respawn indefinitely and deal more damage, white phantoms will no longer be beholden to a time limit when squaring off against a boss in another player's game, load times will be shorter on PS3, and there will be "additional item description text," which will ostensibly expand the game's already sprawling lore.
                              There's also an all new item, the Agape Ring. "When players equip the new Agape Ring, souls collected from kills during online play will be absorbed by the ring rather than the player. This allows players to control their online matchmaking experience by limiting their total souls collected," the description reads. In short, it allows players to not get overpowered.
                              For the full patch notes, head over to Bandai Namco's blog on the matter.
                              The Scholar of the First Sin edition of Dark Souls 2 is coming to PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360 and PC on 7th April. It will include the original game, all its DLC, and the new content detailed above. PS4 and Xbox One versions will contain improved graphics, higher multiplayer player counts and improved performance.


                              Bad puns and video games since 1999.



                              Σίγουρη αγορά για πλει4. Το ερώτημα είναι τι να παίξουμε πρώτα, bloodborne ή dark souls 2, βγαίνουν και το ένα μετά το άλλο τα άτιμα.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Originally posted by nooto View Post
                                Για το ice rapier εχεις να προτεινεις καποιο infusion? Το εχω φτιαξει και του εχω βαλει bleed (για να το ενισχυσω μιας και το ειχε ηδη) αλλα μου φαινεται τελειως αχρηστο σαν effect... Θα το τσεκαρω οπωσδηποτε παντως γιατι δεν το εχω δοκιμασει ιδιαιτερα απο τοτε που το εφτιαξα. Το nil ναι ειναι αυτο με το ng+ effect, ειναι παρα πολυ καλο οπλο αλλα δεν μου αρεσει το tracking ρε γαμωτο.

                                Ναι στο σημειο με τον Fume γινεται ψιλοχαμος γενικα αλλα και σε εμενα το ιδιο συνεβαινε Γενικα νομιζω το ειχαμε ξανασυζητησει, ισως ειναι πιο ευκολη μαχη σολο Αν στακαρει ο fume στον host και αυτος δεν ρολαρει τοτε δεν μπορεις να κανεις και πολλα. Δοκιμασε παντως και στο room πριν το τελικο boss.

                                To theme που εβαλες ειναι απιστευτο, γενικα εχει πολυ ωραια κομματια που δεν τα προσεχεις τοσο οσο παιζεις. Να βαλω και εγω ενα απο τα αγαπημενα μου
                                Lighting με sunlight blade θα προτεινα, διαλυει τα παντα με μερικα stabs στο pvp, δεν τους κατηγορω που κλαινε για nerf στο reddit. To bleed μου φαινεται εντελως αχρηστο και εμενα. Το kings gate bonefire για εμενα δεν εχει τοσο κοσμο οσο το fume επισης με πανε σχεδον παντα για x2 pursuers μονο και μονο για να πεθανουν μετα στους guardians η στη nashandra και χανω ποσο χρονο.

                                Ωραια τα κομματια που βαλατε και εσυ και το remix του straier, γενικα το game εχει πολυ ωραιο ost αλλα δεν το παρατηρεις στη μαχη, και το theme της Sinh ειναι ωραιο απο το sunken king επισης.


                                Σίγουρη αγορά για πλει4. Το ερώτημα είναι τι να παίξουμε πρώτα, bloodborne ή dark souls 2, βγαίνουν και το ένα μετά το άλλο τα άτιμα.
                                Να παιξεις τωρα DS2 σε glorious 60fps (μετραει ΠΑΡΑ πολυ στα souls imo) και το bloodborne οταν βγει και εχεις τελειωσει με αυτο. Δυσκολο να ασχοληθεις και με τα 2 παραλληλα, επισης το bloodborne φαινεται αρκετα διαφορετικο παιχνιδι πχ δεν εχει parry και shield αλλα μια καραμπινα αντι για αυτα. Το SoFS μου φαινεται περισσοτερο στο online play/pvp εχουν δωσει βαση, δεν νομιζω οτι θα χασεις κατι να παιξεις την κανονικη εκδοση τωρα.

                                Comment

                                Working...
                                X