Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Last of Us Part II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Last of Us Part II




    Κυκλοφορια: 19/6/2020
    Πλατφορμα: Playstation 4
    Metascore: 96/100 (86 reviews so far) https://www.metacritic.com/game/play...part-ii?ref=hp
    GO Epic Thread (Forced Politics in Gaming): https://gamers-odyssey.net/forum/gam...84%CE%B5%CF%82















    Ανοιγω το θεμα αν και δεν ξερω αν θα ασχοληθω day one. Το παιχνιδι παρολη τη βαβουρα που εγινε εχει παρει παρα πολλα 10/10 reviews. Δεν εχω διαβασει ακομα τιποτα, δεν εχω δει ουτε τα video τα οποια βαζω στο OP και γενικα θα προσπαθησω να μην παρω πολυ πληροφορια πριν παιξω το παιχνιδι. Θα βαλω να δω μονο ισως το video του DF στην αρχη για να τσεκαρω πως ειναι απο πλευρας performance. Προσωπικα ειναι απο τα παιχνδια που περιμενω, μου αρεσε πολυ το πρωτο και υποθετω οτι και εδω θα εχουν κανει αντιστοιχη δουλεια. Παντως πριν το ξεκινησω λεω να κανω ενα replay το part I, μιας και το εχω παιξει μονο μια φορα και πριν απο χρονια, οποτε δεν θυμαμαι και πολλα. Αυτα προς το παρον, οσοι το πιασετε αμεσα περιμενουμε εντυπωσεις, θα ακολουθησουν σιγουρα και δικα μου post στην πορεια.
    Last edited by nooto; 13-06-2020, 04:40 PM.

  • #2
    Αναρωτιέμαι πως θα φαίνεται στο PS5 αν εκμεταλλευτούν τις δυνατότητες της κονσόλας και όχι μόνο μια μεταφορά όπως έγινε στο πρώτο για το ps4

    Comment


    • #3
      No spoils plz, δεν έχω ανοίξει το προηγούμενο thread και δεν ξέρω τίποτα περισσότερο από το ότι για κάποιον λόγο γράφανε κατεβατά. Θα το ανοίξω όταν τελειώσω με το παιχνίδι, όμως δεν θα το πάρω day one, θα περιμένω ένα διάστημα. Πάντως χαίρομαι που παίρνει καλές κριτικές.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #4
        Προσωπικά θα το ξεκινήσω πρώτη μέρα. Με το που βγει δηλαδή. Είμαι σίγουρος ότι θα είναι καταπληκτικό σαν παιχνίδι, κοινό και κριτικοί το έχουν αποθεώσει, reviewers που εμπιστεύομαι πάρα πολύ μιλάνε για ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς. Στο Metacritic φαίνεται πως είναι από τα games με τις υψηλότερες βαθμολογίες όλων των εποχών, κονταροχτυπιέται με τίτλους όπως Metroid Prime και Zelda Windwaker. Έχω πολύ μεγάλη περιέργεια να το παίξω, όταν το ξεκινήσω και το προχωρήσω θα γράψω εδώ.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • #5
          Άντε να βγουν τα reviews και για το part2

          Comment


          • #6
            Έριξα pre-order τελικά και αν προλάβω θα κάνω ενα playthrough στο πρώτο. Τα καλύτερα reviews θα γίνουν στο GO DJTaurus να εισαι σιγουρος.

            Comment


            • #7
              Originally posted by i Have no Equal View Post
              Έριξα pre-order τελικά και αν προλάβω θα κάνω ενα playthrough στο πρώτο. Τα καλύτερα reviews θα γίνουν στο GO DJTaurus να εισαι σιγουρος.
              Sorry εννοούσα το part 2 του LOU2 που δεν ειπώθηκε στα review

              Comment


              • #8


                Comment


                • #9
                  Γιατί είναι τόσο ηλίθιοι ;

                  Comment


                  • #10
                    Ξεχνας το ποστ του naked solid εδω;
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Ramparter View Post
                      Ξεχνας το ποστ του naked solid εδω;
                      Α ναι αυτοί σαν τον naked solidus έβαλαν μηδέν και άσσους, αναμενόμενο.

                      Σε αλλα τελείωσα το πρώτο (το remaster για ps4), ριχνω ενα γρήγορο στο left behind και μαλλον το βραδυ ξεκιναω το επος.. 😎

                      Comment


                      • #12
                        Ωραιος Ihne, περιμενουμε εντυπωσεις. Btw βαζω παρακατω το νεο βιντεο του DF που ειναι αρκετα πιο αναλυτικο μιας και τωρα περασε το εμπαργκο.

                        Comment


                        • #13
                          Γιατι τοσο κράξιμο/θάψιμο το παιχνιδι στο metacritic userscore; 3.4 έως τώρα

                          Προκειται απλά για "haters" ή το παιχνιδι ειναι αμφιλεγόμενο σε πολλά σημεία του;
                          Last edited by BigBOSS; 19-06-2020, 06:20 PM.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by BigBOSS View Post
                            Γιατι τοσο κράξιμο/θάψιμο το παιχνιδι στο metacritic userscore; 3.4 έως τώρα

                            Προκειται απλά για "haters" ή το παιχνιδι ειναι αμφιλεγόμενο σε πολλά σημεία του;



                            και τα δυο αλλά νομίζω περισσότερο για haters. Όπως και στο death stranding

                            Comment


                            • #15
                              Γιατι τοσο κράξιμο/θάψιμο το παιχνιδι στο metacritic userscore; 3.4 έως τώρα
                              Μπες εδω και θα καταλαβεις.
                              https://gamers-odyssey.net/forum/gam...84%CE%B5%CF%82

                              Προκειται απλά για "haters" ή το παιχνιδι ειναι αμφιλεγόμενο σε πολλά σημεία του;
                              Ποτε προλαβε και εγινε αμφιλεγομενο, σημερα κυκλοφορησε . Το σκορ ειναι τελειως αναμενομενο, μπηκαν απλα μεσα οι anti-sjw να πουν τον πονο τους.
                              Last edited by nooto; 19-06-2020, 07:51 PM.

                              Comment

                              Working...
                              X