Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Deus View Post
    Ryu τι ακριβώς παίζει εδώ;
    [MENTION=56]Deus[/MENTION] συγγνώμη τώρα είδα το post.

    Δεν είναι παρά ένα gimmick του SFV. Μαζεύεις πόντους για να αγοράζεις αντικείμενα που τα βάζεις στο background της νέας πίστας "Dojo". Επίσης όσο πιο πολλά μέλη έχει ένα dojo τόσο πιο πολλά αντικείμενα μαζεύεις.

    Όπως βλέπεις στο site έχει πέσει αρκετή δουλειά, είναι ολόκληρο community, αλλά είναι κάτι συμπληρωματικό του game: https://game.capcom.com/cfn/sfv/
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Τελεια, να χουμε και κατι ενδιαφερον για ολα τα vs που παιξαμε και θα παιξουμε με το community εδω.
      Οκ λεμε και καμια μ.. να περνα η ωρα.

      Comment


      • Κι όμως το 4 κάποτε είχε γνωρίσει μέρες δόξας εδώ μέσα, βέβαια αυτό ήταν σχεδόν πριν μια δεκαετία

        Comment


        • Ryu δεν πειράζει, σιγά.

          Ε η αλήθεια είναι πως τα fighting games είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ απαιτητικά και οι περισσότεροι από εμάς, να μην πω όλοι, δεν έχουμε την πολυτέλεια να καούμε παίζοντας κάτι τόσο απαιτητικό. Προτιμάμε περισσότερο να παίξουμε κάτι πιο εύπεπτο, να το τελειώνουμε και να πάμε παρακάτω.

          Xeno και Ryu αν ψηθείτε πάντως για SFV εγώ δεν θα πω όχι, έχω χαθεί τώρα τελευταία αλλά σε λίγες μέρες από τώρα θα είμαι και πάλι διαθέσιμος (τελειώνω τη συγγραφή του μεταπτυχιακού μου).


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • [MENTION=11]Xeno[/MENTION] [MENTION=56]Deus[/MENTION]
            Μέσα για battle lounge, έστω και για λίγο να θυμηθούμε τις ανέμελες εποχές!

            Συνήθως αργά το βράδυ μπαίνω μετά τις 12!

            P.S.: Γραφτείτε στο Dojo!
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Αν βρω που το έχω καταχωνιασει μπορεί και να μπω για να κάνω το σάκο του μποξ.
              Carpe diem

              Comment


              • Το Gamers Odyssey dojo με σήμα το βρακί του Zangief δεν εκπαιδεύει σάκους του box αλλά σκληρούς καργ#$#%δες!

                Το motto μας: You Are The Strongest!

                Οι εγγραφές άρχισαν!
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Σοβαρά τώρα εγώ μέσα είμαι, από τα τέλη αυτής της εβδομάδας και μετά. Θα έχω ξεμπερδέψει.

                  Ryu έχω να αντιπροτείνω καλύτερο motto: Με θυμάσαι ρε πούστη;

                  … Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Comment


                    • In-game advertisements hit Street Fighter 5 next week, Capcom has announced.This sponsored content, as Capcom calls it,…


                      "Πληρώστε 60€ για ολόκληρο το game μας λέγανε, games σαν services μας λέγανε"
                      Εγώ θέλω τους χαρακτήρες μου με outfits όπως οι στολές της formula/ moto gp

                      Btw κάπου πήρε το μάτι μου πως αν απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις κερδίζεις λιγότερα Fight money, ενω αν τις έχεις ενεργοποιημένες κερδίζεις όσα κέρδιζες αρχικά στο game( κοινώς στα επίπεδα που κέρδιζες όταν είχε κυκλοφορήσει που ήταν ηδη για γέλια, πρώτη φορά απεγκατέστησα game μετά από 2 ημέρες- glorified beta - δεν θυμαμαι μόνο αν το χρησιμοποιώ για sous verre πλέον )

                      EDIT:
                      Για κάποιο λόγο εξαφανίστηκε ποστ του αστραπόγιαννου που το ανέφερε. Παράγκα κι εδώ κύριοι?? xD

                      EDIT 2:
                      πρώτη φορά που αγόρασα Street Fighter μετά από 3 μήνες και το βρήκα και locally ούτε καν internet 20€( και πάλι για κλάματα ήταν το game σαν content, όσο καλό και αν ήταν το gameplay)
                      Last edited by Sinclair; 11-12-2018, 05:39 PM.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Το γεγονός ότι παθιασμένοι Street fighter fans όπως ο Sinclair γυρίζουν και λένε τέτοια πράγματα ένα πράγματα δηλώνει: η Capcom τα έκανε μαντάρα!

                        Σαν παιχνίδι πιστεύω είναι μια χαρά τώρα, τα συν και τα πλην τα ξέρετε, οπότε σας περιμένουμε!

                        Υ.Γ.: Εε δεν αφαιρέσαμε το post του Thunderjohn δεν τα παίρνουμε από την Capcom δεν εμείς και είπαμε και τοο τοο
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Όχι μόνο μια χαρά, πέντε είναι gameplay wise... Αλλά ο ανταγωνισμός έχει ξεπεράσει το επίπεδο πληρώστε σαν να μην υπάρχει αύριο, σαν να πρόκειται για free 2 play για ένα game που κοστολογείται full price( οκ στο περίπου το DoA ας πούμε όταν είδα πόσα € θέλει για το DLC έμεινα χαζός) Kαι για ένα game που προσπαθούν να βγάλουνε από τη μύγα ξiγκι και μάλιστα διαψεύδουν τον εαυτό τους( no editions λέγανε και κυκλοφόρησε η Arcade edition- φυσικά το DLC etc ηταν σε χαρτάκι μην ξεχνιόμαστε) Τέλος πάντων just my 2 cents συνεχίστε εντός θέματος xD

                          ΕDIT
                          Bέβαια για να λέμε και του στραβού το δίκιο, αν δεν είχε αποτύχει το πείραμα της Capcom πολύ πιθανό να βλέπαμε και άλλες εταιρείες να υιοθετούσαν παρόμοιο μοντέλο. Είναι δεδομένο πως τα season passes θα μείνουν και θα αυξάνονται, όπως και τα "games σαν υπηρεσία" τουλάχιστον να υπάρχει day one content που να δικαιολογεί την τιμή που δίνει ο καταναλωτής- όχι ένα training mode, online και campaign του κ... με static images.
                          Βέβαια από την άλλη είναι τόσο ευγενικοί εκεί στην Capcom που μας δίνουν την επιλογή στο πολυαναμενόμενο DMC 5 να αγοράσουμε orbs για να ξεκλειδώσουμε αν θέλουμε κάτι νωρίτερα ή και εξαρχής όλο το moveset+ upgrades( και είναι απλώς κάτι το προαιρετικό, μας δίνουν την επιλογή!! πόσο μας σκέφτονται!!) Και όλα αυτά σε ένα game που θα κοστολογείται 60-70€. Και για το οποίο δεν έχουν ξεκαθαρίσει πόσο grinding θα χρειάζεται για να ξεκλειδώσεις τα πάντα χωρίς να αγοράσεις orbs με χρήματα.( εδώ που τα λέμε αν κάποιος κερδίζει τα orbs όπως στους προηγούμενους τίτλους ποιος ο λόγος να πληρώσει real money?) Και μην ακουσω το παράδειγμα του DMC 4, γιατί εκεί το προσέφεραν σαν επιλογή χρόνια αφού είχε ολοκληρωθεί η κυκλοφορία του τίτλου( και όντως κερδίζεις orbs με την ιδια λογική συχνότητα) για το HD remake( επανακυκλοφορία δλδ)
                          Τεσπα μακάρι εδώ να αποδειχθώ Κασσάνδρα.
                          Last edited by Sinclair; 12-12-2018, 01:10 AM.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Τεσπα μακάρι εδώ να αποδειχθώ Κασσάνδρα.
                            Είμαι απολύτως πεπεισμένος πως η κατάσταση που περιγράφεις θα συνεχίζει να χειροτερεύει αργά και σταθερά.

                            Comment


                            • Originally posted by Ryu_gr View Post
                              Υ.Γ.: Εε δεν αφαιρέσαμε το post του Thunderjohn δεν τα παίρνουμε από την Capcom δεν εμείς και είπαμε και τοο τοο

                              Comment


                              • Διακριτική διαφήμιση και promotion, the Capcom way


                                Περισσότερα εδώ


                                Dhalsim has little Capcom Pro Tour images on the skulls he wears as a necklace (those skulls, by the way, are those of village children that died during a plague, according to the Street Fighter wiki, which makes Capcom's decision to declare them ad space particularly grim).

                                Originally posted by Raf View Post
                                Είμαι απολύτως πεπεισμένος πως η κατάσταση που περιγράφεις θα συνεχίζει να χειροτερεύει αργά και σταθερά.
                                Kαλά αυτό εννοείται. Αναφερόμουν στην όλη ιστορία με τα microtransactions στο Devil May Cry 5 και το κατά πόσο το ίδιο το design και κατά βάση το progression system του τίτλου θα περιστρέφτονται γύρω από την αγορά orbs με πραγματικά χρήματα.
                                Last edited by Sinclair; 13-12-2018, 03:53 PM.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X