Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fatal Frame IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Deus View Post
    Από την άλλη στην λίστα των ποιοτικών παιχνιδιών που λες ότι αγοράζεις συμπεριλαμβάνεται το star ocean 4;(Σορυ,δεν μπορούσα να κρατηθώ)
    Φυσικά και συμπεριλαμβάνεται. Για μένα τα horror/ action/adventures/ thriller/ RPG/ Sci-fi/ Fantasy είναι ποιοτικά. Όλα τα άλλα είναι εμπορικά χωρίς τα παραπάνω στοιχεία.

    Το Star Ocean 4 ναι ποιοτικό είναι, αφού είναι RPG. Δεν βγαίνουν καθημερινά τέτοια.
    sigpic

    Comment


    • Δηλαδή ποιοτικά είναι τα είδη παιχνιδιών που αρέσουν σε εσένα ενώ τα υπόλοιπα είναι εμπορικά;Μάλιστα.

      Το star ocean 4 από την άλλη είναι με διαφορά το χειρότερο star ocean και έχει το πιο κακογραμμένο script με διαφορά σε παιχνίδι που έχω τελειώσει.Αν εσύ του το συγχωρείς αυτό μόνο και μόνο επειδή είναι rpg δικαίωμά σου,για εμένα όμως είναι ασυγχώρητο μια τόσο καλή σειρά παιχνιδιών να βυθίζεται στην μετριότητα.

      Συμβουλή!Ασχολήσου με τα star ocean 2,3.Είναι εξαιρετικά παιχνίδια(ειδικά το 2) σε αντίθεση με το 4 που είναι για πέταμα.

      Τέλος συμφωνώ με το ότι δεν βγαίνουν καθημερινά τέτοια παιχνίδια.Εν έτει 2010 που έχουν κυκλοφορήσει games με εξαιρετικό σενάριο και διαλόγους δεν είναι συχνό φαινόμενο η κυκλοφορία ενός τόσο πρόχειρου τίτλου.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Originally posted by TannoSake View Post
        Το Star Ocean 4 ναι ποιοτικό είναι, αφού είναι RPG.
        wat
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Originally posted by Deus View Post
          Δηλαδή ποιοτικά είναι τα είδη παιχνιδιών που αρέσουν σε εσένα ενώ τα υπόλοιπα είναι εμπορικά;Μάλιστα.

          Το star ocean 4 από την άλλη είναι με διαφορά το χειρότερο star ocean και έχει το πιο κακογραμμένο script με διαφορά σε παιχνίδι που έχω τελειώσει.Αν εσύ του το συγχωρείς αυτό μόνο και μόνο επειδή είναι rpg δικαίωμά σου,για εμένα όμως είναι ασυγχώρητο μια τόσο καλή σειρά παιχνιδιών να βυθίζεται στην μετριότητα.

          Συμβουλή!Ασχολήσου με τα star ocean 2,3.Είναι εξαιρετικά παιχνίδια(ειδικά το 2) σε αντίθεση με το 4 που είναι για πέταμα.

          Τέλος συμφωνώ με το ότι δεν βγαίνουν καθημερινά τέτοια παιχνίδια.Εν έτει 2010 που έχουν κυκλοφορήσει games με εξαιρετικό σενάριο και διαλόγους δεν είναι συχνό φαινόμενο η κυκλοφορία ενός τόσο πρόχειρου τίτλου.
          Αν δεν το ξέρεις ήδη παίζω το Star Ocean 3 και πραγματικά το βρίσκω καλύτερο από το 4 σε κάποιους τομείς. Κοντεύω να το τερματίσω. Θα γράψω σχετικό review γιαυτό.
          sigpic

          Comment


          • Προσπερναω τα παραπανω για το καλο του mental sanity μου και παραθετω το επισημο site του ff4 translation project:
            Higashi No Eden Fan Blog is a website for all anime lover out there. The content on our site is about the best romance anime movies of all time.


            Αξιζει να σημειωθει πως αφενος το ολο εγχειρημα εχει ολοκληρωθει (100% translation) και αφετερου δε χρειαζεται patch το iso, αλλα το patch μπορει να περαστει σε sd καρτα και να τρεξει απο εκει, αρα καποιος πχ μπορει να παρει το αυθεντικο παιχνιδι και με τη βοηθεια της μεταφρασης αυτης να το παιξει μια χαρα.

            Δεν εχω ψαξει για user feedback, αλλα απλα ακουγονται τα πραγματα, οποτε μενει τωρα πια να το ψαξει καποιος και να το παιξει κιολας.

            Αντε να δουμε ποιος καιγεται να δει τι λεει το παιχνιδι, γιατι κατι μου λεει πως αρκετοι θα βαριουνται να ψαχτουν εστω και με το θεμα του translation.

            Comment


            • Originally posted by Xeno View Post
              Προσπερναω τα παραπανω για το καλο του mental sanity μου και παραθετω το επισημο site του ff4 translation project:
              Higashi No Eden Fan Blog is a website for all anime lover out there. The content on our site is about the best romance anime movies of all time.


              Αξιζει να σημειωθει πως αφενος το ολο εγχειρημα εχει ολοκληρωθει (100% translation) και αφετερου δε χρειαζεται patch το iso, αλλα το patch μπορει να περαστει σε sd καρτα και να τρεξει απο εκει, αρα καποιος πχ μπορει να παρει το αυθεντικο παιχνιδι και με τη βοηθεια της μεταφρασης αυτης να το παιξει μια χαρα.

              Δεν εχω ψαξει για user feedback, αλλα απλα ακουγονται τα πραγματα, οποτε μενει τωρα πια να το ψαξει καποιος και να το παιξει κιολας.

              Αντε να δουμε ποιος καιγεται να δει τι λεει το παιχνιδι, γιατι κατι μου λεει πως αρκετοι θα βαριουνται να ψαχτουν εστω και με το θεμα του translation.
              Το μόνο πρόβλημα είναι πως το αυθεντικό παιχνίδι έχει ξεπουληθεί στην Ιαπωνία και μόνο στο ebay μπορεί να το βρει κανείς, συνήθως μεταχειρισμένο, σε αρκετά τσιμπημένες τιμές...

              Πάντως δεν ξέρω αν το patch διορθώνει και τα αρκετά bugs που είχαν στην Ιαπωνική έκδοση. Αρχικά ήλπιζα πως με την έκδοση του στην δύση θα τα διορθώνανε αυτά αλλά αφού πλέον αυτό είναι αμφίβολο να γίνει...
              Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
              ---------------------
              animEΛ_ΛΑΣ

              Comment


              • Και απ' όσο έχω ακούσει το Wii είναι region locked και έτσι μάλλον παλούκι θα είναι να πάρουμε καινούργιο Wii με flashcard εκεί...
                sigpic

                Comment


                • Απ οσο εχω ακουσει εγω υπαρχουν δεκαδες τροποι για να παρακαμψεις την οποια προστασια του Wii και μαλιστα χωρις να παιδευτεις ιδιαιτερα.

                  Comment


                  • Originally posted by TannoSake View Post
                    Και απ' όσο έχω ακούσει το Wii είναι region locked και έτσι μάλλον παλούκι θα είναι να πάρουμε καινούργιο Wii με flashcard εκεί...
                    Not my Wii
                    Το πρώτο πράγμα που «πείραξα» στο Wii ήταν για να παίζω τα import μου, πολύ πριν ανθίσει η όλη homebrew σκηνή. Πάντως όπως είπε ο Xeno υπάρχουν πολλοί τρόποι χωρίς να είναι απαραίτητα δύσκολοι.
                    Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
                    ---------------------
                    animEΛ_ΛΑΣ

                    Comment

                    Working...
                    X