Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Αστα αυτα και πες μας πως παει το ΙΙΙ .

    Comment


    • #92
      Πώς να πάει...Ματσάκι Ryu Ken με τον αδερφό μου.Εγώ φυσικά Ryu.Παίζω και κανά training να βγάλω τπτ από video που έχω δει.Προσπάθησα να κάνω το glitch με τον Dudley,που τον πετάς στην άκρη της οθόνης και πριν σηκωθεί μπορείς να του κάνεις το Super Art II και μέσα σε κανά μισάωρο πρπ το έβγαλα 8 φορές-κράξτε ελεύθερα

      Τώρα από άλλους χαρακτήρες,δοκίμασα Yun,Μakoto,Urien,Chun Li και Alex.Τον τελευταίο και τον Urien τους απέρριψα-χώρια που Urien φαίνεται να συμπαθεί και ο αδερφός μου.Chun Li το πήρα απόφαση αν και αρκετα παλιά έπαιζα μάλλον δεν μου ταιριάζει.
      Yun και Makoto μου άρεσαν αρκετά αλλα θέλει προσαρμογή από το παίξιμο του Ryu.Ο Υun έχει τρελή ταχύτητα και πολύ καλές κινήσεις ενώ η Makoto μου φαίνεται πιο στρατηγική.

      Έβγαζα και parry στα shoryuken του bro και αυτός στα δικά μου και σε κάποια combos(σε δύο χτυπήματα max βέβαια...)μιας και κάναμε training οι δυο μας για αρκετή ώρα.

      Τι να λέμε καταπληκτικό παιχνίδι και φυσικά με το που κατέβασα και έπαιξα έπεσε και η πραγγελία από play asia με 10?(είχε 20% off)

      Έπαιξα τo Σάββατο με τον Sith Lord και του άρεσε αρκετά.Και μπορώ να πω πως έχει βελτιωθεί...κάπως...σε πειράζω ρε ;)

      ΕDIT for shotokans' sake!!
      Ο Σιθ προτιμά Akuma...Μπλέξιμο κι αυτό
      Εγώ Ryu,ο αδερφός Ken και ο ξαδερφος Akuma...Αυτό δεν είναι οικογένεια το Dojo του Gouken είναι
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #93
        http://www.youtube.com/watch?v=8cAKWOoDv14

        Respect
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #94
          νέες εικόνες του Εl Fuerte
          http://kotaku.com/376022/fresh-street-figh...-fuerte-screens
          NDS themes

          Comment


          • #95
            lol!Έλεος.Θεικό!!!
            Πάντως όσο το βλέπω το game τόσο πιο πολύ μ'αρέσει.
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #96
              Street Fighter II vs Street Fighter IV combo comparison
              http://www.gamesradar.com/video/v-20080320104535256041

              και κάποιες φήμες:
              Recently unveiled character El Fuerte is now playable and plays much like R. Mika from the Zero/Alpha series...

              New unveiled character Rufus. Reminiscent of Mr. Heart from Hokuto No Ken (Fist of the North Star)...

              Also with this newest location test, the FOUR KINGS have returned!

              Vega, Balrog, M. Bison and Sagat are all playable![/b]
              http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=275846
              NDS themes

              Comment


              • #97
                Μπορω να ρωτησω κατι;

                Το Street Fighter III για ποιες κονσολες εχει κυκλοφορησει και αν εχει βγει για 360 ή PS2 που μπορω να το βρω;
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • #98
                  Νομίζω υπάρχουν 3 εκδόσεις του SF ΙΙΙ
                  Street Fighter III: New Generation
                  Street Fighter III 2nd Impact: Giant Attack
                  Street Fighter III 3rd Strike: Fight for the Future
                  περισσότερα για τις εκδόσεις, νέους χαρακτήρες σε κάθε μεταγενέστερη κτλ. εδώ:
                  http://en.wikipedia.org/wiki/Street_Fighter_III#Ports


                  Οι 2 πρώτες υπάρχουν στο Double Impact του DC και το 3rd Strike ξεχωριστά πάλι στο DC.

                  Το SFIII:3rd Strike συμπεριλαμβάνεται στο Street Fighter Anniversary Collection σε PS2, Xbox.
                  Οπότε μπορείς να το παίξεις στις 2 αυτές κονσόλες ή σε PS3 μέσω BC
                  ή
                  σε X360 μέσω BC:
                  PAL 60Hz Yes
                  Widescreen Unknown
                  Some sound and graphical glitches. The framerate drops when characters reach a certain height in the air.[/b]
                  http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_360_back...s_compatibility
                  NDS themes

                  Comment


                  • #99
                    Απλά να προσθέσω πως το SF III 3rd Strike για PS2 είναι διαθέσιμο ΜΟΝΟ στην αμερικάνικη version του Anniversary.Οπότε αναγκαστικά χρειάζεται modded ps2.
                    Από την άλλη Ευρώπη έχει βγει για DC το SF III Double Strike όπως ολόσωστα είπε και ο φίλος boy.

                    Για DC είναι κάπως ακριβούτσικο(στα 30-40?)ενώ παρόμοια θα σου κοστίσει η NTSC για PS2.Πιο φθηνή λύση(αν έχεις modded ps2)η γιαπωνέζικη στα 12? πρπ από play-asia.Στο DC το μόνο θέμα είναι το pad που δεν βολεύει πολύ για 2d games...(τουλάχιστον εμένα)
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Λοιπον. Εχω PS2 και XBOX, και ΧΒΟΧ 360. Dreamcast ΔΕΝ εχω (αργοτερα, αμα βρω κανενα στο ELX αν κατεβω με λεφτα). Μπορει καποιος να μου δωσει μια λυση για το που μπορω να βρω το SFIII για ενα απο τα 2 παλια μου μηχανηματα; Οχι δεν εχω modded τιποτα, ολα ειναι originale pal.
                      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                      Comment


                      • PS2 λοιπόν βγαίνει εκτός.
                        Στο Xbox τότε,όπου η έκδοση του SF anniversary collection περιέχει το 3rd Strike.Ωστόσο δε γνωρίζω κατά πόσο σε βολεύει το pad του Χbox.
                        Από ebay που έριξα μια ματιά είναι αρκετά καλές οι τιμές από 15? μέχρι και 30?(used εως new)

                        ΥΓ:Ναι συγνώμη δν ξέρουμε για πειρατεία στο forum αλλά κάπου το έχω ακούσει.[/b]
                        Ρε υπερδιαπλανητικέ WoW maniac διάβαζε τα post ρώτα πριν ρίξεις καρφιά!!!Είπε ο άνθρωπος δεν έχει τσιπ στο ps2 του.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Θα προτείνω την αντί-λύση.

                          Αν δν μπορείς να το βρεις λόγω ακρίβειας, λόγω σπανιότητας. λόγω PAL / NTCS ή όπως τα λένε και θες όπως και δήποτε να το παίξεις....κατέβασε το για αρχή κι αν όντως σου αρέσει αγόρασε το.


                          ΥΓ:Ναι συγνώμη δν ξέρουμε για πειρατεία στο forum αλλά κάπου το έχω ακούσει.
                          ΥΓ2: Πολύ House βλέπω
                          ΥΓ3: Αφού δν υπάρχει ο Sagat ΝΑΙ διάλεξα Akuma / Giku ή όπως είναι το κανονικό του όνομα.Είμαστε οικογενειακώς σοτοκανς γι'αυτό μην μας κολλάτε και πολύ
                          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                          Comment


                          • Επιμενω λεγοντας οτι ΔΕΝ εχω modded κονσολες. Οποτε και να το κατεβασω...
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • Θα προτείνω την αντί-λύση.

                              Αν δν μπορείς να το βρεις λόγω ακρίβειας, λόγω σπανιότητας. λόγω PAL / NTCS ή όπως τα λένε και θες όπως και δήποτε να το παίξεις....κατέβασε το για αρχή κι αν όντως σου αρέσει αγόρασε το.
                              ΥΓ:Ναι συγνώμη δν ξέρουμε για πειρατεία στο forum αλλά κάπου το έχω ακούσει.
                              ΥΓ2: Πολύ House βλέπω
                              ΥΓ3: Αφού δν υπάρχει ο Sagat ΝΑΙ διάλεξα Akuma / Giku ή όπως είναι το κανονικό του όνομα.Είμαστε οικογενειακώς σοτοκανς γι'αυτό μην μας κολλάτε και πολύ
                              [/b]
                              Gouki


                              Comment


                              • 'Ελα τώρα....κάναμε ένα λάθος και θα μας φάτε απαπαπαπ.....
                                Καλώς, μην το κατεβάσεις τότε

                                Α lol Gouki ναι όντως το σκότωσα ;)
                                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                                Comment

                                Working...
                                X