Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Genji Days of the Blade:Δεν αντιμετώπισα Giant enemy crab αλλά κάτι που μοιάζει με αυτό.Τέλοσπάντων,όπως και να'χει μου φάνηκε απλά άθλιο.Καμία σχέση με τον προκάτοχό του.Μείνετε μακριά.

    Trine:Straier νομίζω είχες πει παλιότερα πως το παίζεις.Πως είναι γενικά,εύκολο,δύσκολο;Μου άρεσε πάρα πολύ και λέω να το τσιμπήσω.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      Genji Days of the Blade:Δεν αντιμετώπισα Giant enemy crab αλλά κάτι που μοιάζει με αυτό.Τέλοσπάντων,όπως και να'χει μου φάνηκε απλά άθλιο.Καμία σχέση με τον προκάτοχό του.Μείνετε μακριά.

      Trine:Straier νομίζω είχες πει παλιότερα πως το παίζεις.Πως είναι γενικά,εύκολο,δύσκολο;Μου άρεσε πάρα πολύ και λέω να το τσιμπήσω.
      Μην δώσεις λεφτά για να το παίξεις,στο τελευταίο πισι μαστερ το δίνει δώρο.Δεν υπάρχει λόγος να δίνεις λεφτά.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Trine:Straier νομίζω είχες πει παλιότερα πως το παίζεις.Πως είναι γενικά,εύκολο,δύσκολο;Μου άρεσε πάρα πολύ και λέω να το τσιμπήσω.
        Μόνο το ντέμο είχα παίξει. Ωραία γραφικά και ατμόσφαιρα αλλά δε με ενθουσίασε οπότε δεν το αγόρασα.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • επαιξα στο xbox live τα demo δυο αναμενομενων fps του crysis 2 και του bullestorm


          το crysis 2 που μπορουσες να παιξεις deathmatch multiplayer με απογοητευσε, πολυ lag στους servers κακος χειρισμος μετρια γραφικα, slow paced στα abilites και στο gameplay ειναι στεγνο rip off και μιξη απο mw2+reach με την διαφορα οτι το παιχνιδι ειναι χλυαρο και χωρις νευρο, τουλαχιστον ειχε ενδιαφερον OST προφανως εχουνε γινει port απο το pc οι εκδοσεις στις κονσολες και πρεπει να εχει πεσει πολυ πετσοκομα στα γραφικα οποτε ισως εκει τα οποια προβληματα να μην ισχυουν στην τελικη εκδοση

          απο την αλλη το bulletstorm μου αρεσε ,απολαυστικο gameplay ξεφρενη δραση και ενδιαφερον art direction με ανω του μετριου τεχνικο τομεα, o χειρισμος φανηκε αψογος το αιμα ρεει αφθονο to framerate παρεμενε solid και σου δνεται η ευκαιρια να σκοτωσεις τους εχθρους με διαφορους τροπους, αν κατι δεν μου αρεσε αυτο ητανε η ΑΙ, οποτε για μενα μπαινει τα υποψην

          Comment


          • Συμφωνώ απίστευτα με το ποστ του Vaynard.To Crysis 2 έφαγε delete όπως ήταν ενώ το Bulletstorm αφού τελείωσα 2-3 φορές το ντέμο βρήκε κι αυτό δρόμο του προς το delete.Σίγουρη αγορά πάντως.
            Carpe diem

            Comment


            • Holy shit! Bulletstorm bitches!!! What a stress-reliever! Μόλις πέσει λίγο η τιμή το παίρνω. Ειδικά αυτά που δεν κάνεις στο demo και στα δείχνει στο τέλος είναι εντυπωσιακά και βγάζουν πολλή κακία!


              Comment


              • Μάλιστα.... Μετά από καμιά ωρίτσα περίπου τέλειωσε το demo του Dragon Age 2. Πολύ καλύτερα γραφικά σε σχέση με το πρώτο, βελτιωμένο σε ρυθμό και animations σύστημα μάχης, πιο γρήγορο, νιώθεις περισσότερο τη δράση, κρατώντας παράλληλα την τακτική. Σκηνοθεσία στους διαλόγους είναι σαν να πήραν το Mass Effect 2 και να το μετέφεραν σε fantasy setting. Μέχρι και μερικές κινήσεις των npc και λήψεις κάμερας είναι ολόιδιες. Εντυπωσιακή η Flemeth. Η Isabella πάει με χίλια για love interest. Tα menu, αν και δεν έδινε πρόσβαση στο inventory, βελτιωμένα σε εμφάνιση και η χρήση τους πανεύκολη. Το στυλ απαντήσεων στους διαλόγους περιλαμβάνει την "ηθικά σωστή, καλοθέλητη, πονόψυχη" απάντηση, την "ειρωνική, κωλοπαιδαρίστικη, μπλαζέ" και την "σκληρή, badass, εγώ ρουλάρω είστε όλοι σκουλήκια". Τριφασικό σε σχέση με το ME2. Γενικά μου άφησε την εντύπωση ότι πάει ένα σκαλί πιο πάνω απ'το Origins.
                sigpic

                Comment


                • Katse miso h flemeth zei? einai prequel?
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Άρα έχει spoilers .

                    Comment


                    • ειδα και εγω το demo του dragonage 2 μου φανηκε μικρο γυρω στα 40 λεπτα, τα γραφικα ειναι μεν βελτιωμενα σε σχεση με το 1 αλλα δεν ειναι στο επιπεδο του ΜΕ2 κατι που προκαλει εντυπωση, η flemmeth ειναι η ποιο sexy old woman ever, η isabella δεν μου αρεσε και τοσο κατι σε hybrid τσιγγανας με πλανοδιο πανηγυριου στυλιστικα, ο νανος παιρνει ποντους γιατι ειναι διαφορετικος απο τους κλισε νανους με τα μουσια μεχρι το πατωμα, το συστημα μαχης αρκετα ποιο γρηγορο κατι που επρεπε να γινει,

                      οι επιλογες οντως ειναι περισσοτερες απο τις κλασσικες καλος-κακος και εχουνε δανιστει το ring-interface του mass effect, ο τροπος αφηγησης σε συνδυασμο με τα επισοδιακα flashbacks ειναι ενας τολμηρος τροπος για να στιρηξεις το pacing αλλα και την εξελιξη μιας ιστοριας που συνδεεται με ενα gameplay μπραβο ομως στη bioware που το δοκιμαζει, τα μενου μου φανηκανε σχεδον ιδια με του 1 αντε λιγο ποιο μινιμαλ, αναμενουμε το παιχνιδι αρχες μαρτιου για περισσοτερα

                      edit: παντως δεν βλεπω τον λογο που εγινε διαθεσιμο demo για ενα τετοιο παιχνιδι, τα περισσοτερα απο τα παραπανω ετσι και αλλιως τα ξεραμε απο τις συνεντευξεις των devs

                      Comment


                      • Originally posted by Ground_zero View Post
                        Katse miso h flemeth zei? einai prequel?
                        Η Flameth παρουσιάζεται στον Ήρωα την ώρα που αυτός το σκάει απ'το Lothering με την οικογένειά του, τη στιγμή που έχει χτυπήσει εκεί η Blight. Η ιστορία του/της Hawke ξεκινά στο timeline των Grey Wardens, μάλιστα στη σκηνή με τη Flemeth γίνεται και αναφορά σε αυτούς.
                        sigpic

                        Comment


                        • imo παιζει να την παιρνεις στο grp σου καποια στιγμη ειτε ως guest, ειτε ως κανονικο μελος και ακομα ποιο πιθανο βλεπω να γινετε κατι τετοιο σε κανα expansion στα βηματα που χαραξε ο saverok

                          Comment


                          • Μακάρι. Παραείναι επιβλητική η περσόνα της για να περιοριστεί σε ρόλο κομπάρσου.
                            sigpic

                            Comment


                            • Εμένα πάντως μου φάνηκε λιγότερο tactical και περισσότερο action. Η ευκολία που σφάχτηκαν 40 τέρατα και 1 boss σε ένα τεταρτάκι μου φάνηκε κάπως αμα σκεφτεί κανείς οτι για να κάνεις το ίδιο στο Dragon Age έπρεπε να πατήσεις Pause 3 φορές. Και Isabeλla rules ρε άγουστε Vaynard! Εμένα μου θύμισε την Emma Watson.

                              EDIT!: Fail, ούτε εμένα μ'άρεσε η Isabella κολλημένος ήμουνα με την άλλη που έδειξε στο FlashBack και δεν θυμάμε το όνομα της!

                              Comment


                              • Το έβαλα κι εγώ, η πρώτη εντύπωση ήταν αρκετά αρνητική, αφήστε που μου κόλλησε ενώ το έπαιζα και οι ρυθμίσεις των γραφικών ήταν τραγικές, άπειρα βαρύ. Κατέβασα τους τελευταίους drivers και τα πάντα μπήκαν με τη μία στο τέρμα, full ανάλυση, ΑΑ κτλ κτλ και μόνιμα 40-60 frames, γιγάντια διαφορά.

                                Δεν έχω αποφασίσει αν μου αρέσει η στροφή προς ένα πιο "Mass Effect" στυλ, γενικά μου άφησε ανάμικτες εντυπώσεις. Παραμένει ένα demo, το παιχνίδι φαίνεται να έχει τρελές προοπτικές και πιστεύω ότι θα είναι μία χαρά. Θα δείξει.

                                Εσείς είχατε κολλήματα μεταξύ των διαφόρων διαλόγων;

                                Comment

                                Working...
                                X