Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για κάποιο λόγο τρώγομαι τρελά να θάψω το Dragon Age 2 σε User review...Δε θα κατεβάσω το demo και δε θα το αγοράσω day one, αλλά όπως και το προηγούμενο θα περιμένω να πέσει στα 16 - 20 ευρώ πρώτα και βλέπουμε. Ο λόγος είναι αφ'ενός οικονομικός και αφ'ετέρου έγω μια σεβαστή λίστα RPG να παίξω, με προεξέχοντα τα Risen και Drakensang.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Βάλε Risen.

      Πολύ καλό.
      I'm back bitches... Version 2.0

      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

      Comment


      • Kι εγώ σκέφτομαι σοβαρά να ακυρώσω προπαραγγελία, παρόλο που θα χάσω τη signature edition. 37€ για παιχνίδι που θα παίξω σίγουρα 2 μήνες μετά δε λέει, άσε που το μόνο που έχει είναι dlc περιεχόμενο και το OST σε dlc επίσης.

        Comment


        • Η demo version της Δρακοχρονιάς σκίζει άπειρα.Το μόνο που με παραξένεψε είναι η Γιαπωνέζικη προσέγγιση όσον αφορά το σωματότυπο των γυναικείων χαρακτήρων. Δεν μπορεί η γιαγιά Μυταρού να έχει στήθος και σώμα 20σάχρονης κοπέλας εκτός αν υπάρχει spell "silicone breast" που αναπτύσσει το στήθος ανεβάζοντας +2 το defense.Κατά τα άλλα η BioWare αδυνατεί να απογοητεύσει.

          Να φάτε κάργα σήμερα και χέστε αβέρτα.

          Comment


          • η συγκεκριμενη μπορει και μεταμορφωνεται σε δρακο λετε να τις ειναι δυσκολο να μετατρεψει την ανθρωπινη μορφη της σε σωμα 20αρας?

            παντως εγω πλεον εχω τυφλη εμπιστοσυνη στη bioware γουσταρω με χιλια οτι εχει βγαλει τα τελευταια χρονια και συμφωνω απολυτα με τις αποφασεις, τις προσεγγισεις, και την γραμμη πλευσης που παιρνουνε οι τιτλοι της σχεδον σε ολους τους τομεις

            Comment


            • Βασικά ούτε το Dragon Age και το Mass Effect 2 είχαν να ζηλέψουν κάτι από τα "ιαπωνικά πρότυπα*" αλλά τέλος πάντων .



              *γιατί τα αμερικάνικα πρότυπα είναι πιο ρεαλιστικά βεβαίως βεβαίως

              Comment


              • Κατεβάζω demo Yakuza 4.Σηκώνω την χείρα και δίνω όρκο : Δεν έχω παίξει ποτέ κανένα Yakuza.Για να δούμε...

                Comment


                • Πως σου φάνηκε;Εγώ ψιλοξενέρωσα,που ήταν μόνο battle demo και έβλεπες τις διαφορές των 4 χαρακτήρων.Άσε που δεν βρήκα πουθενά σε κάποια από τις 4 πίστες κάποιο σημείο για takedown.Στάνταρ θα παιχτεί βέβαια και πιστεύω το ντέμο το αδικεί πολύ.Για το Yakuza 4 λέω τόση ώρα.

                  Κillzone 3:Γραφικάρες,τούμπανο ήχος και αρκετά ευχάριστος ο χειρισμός με τα jetpacks.Nice.

                  Trinity Souls of Zil Ol:Λίγο περίεργο μου φάνηκε,αν και αρκετά ενδιαφέρον.Χειρίζεσαι 3 χαρακτήρες με διαφορετικές δυνατότητες και όποτε χρειάζεται τους εναλάσσεις.Βέβαια μου κάνει πολύ hack n slash.Vaynard say more που το έχεις προχωρήσει.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Trinity Souls of Zil Ol:Λίγο περίεργο μου φάνηκε,αν και αρκετά ενδιαφέρον.Χειρίζεσαι 3 χαρακτήρες με διαφορετικές δυνατότητες και όποτε χρειάζεται τους εναλάσσεις.Βέβαια μου κάνει πολύ hack n slash.Vaynard say more που το έχεις προχωρήσει.

                    οι μαχες ναι ειναι αρκετα action και θελουνε καποια στοιχειωδης ικανοτητα ειδικα οσο το προχωρας που γινεται και ποιο δυσκολο, πρεπει να συνδυαζεις τα skills και των 3 μελων της ομαδας σου, και να χτυπας τους εχθρους στο weakness τους οταν σου βγαζει ενα ring πανω τους, αυτο κυριως γινεται στο recovery καποιας κινησης τους το βρισκω αρκετα εθιστικο και με καποια ποιοτητα μεσα στην επαναληψιμοτητα που το διακρινει παραδοξως, ειναι slow pacing στο story που δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο (αλλα κανει την δουλεια του) οσο και στην εξελιξη του gameplay ειναι στο στυλ των dynasty warriors δεν εχεις να κανεις τιποτα αλλο περα απο μαχες και αντιμετωπιζεις σε καποιες φασεις μιλιουνια εχθρων, ας διαβασει οποιος ενδιαφερετε και το review του gamespot με το οποιο συμφωνω σχεδον απολυτα

                    Comment


                    • Originally posted by Altair View Post
                      Πως σου φάνηκε;Εγώ ψιλοξενέρωσα,που ήταν μόνο battle demo και έβλεπες τις διαφορές των 4 χαρακτήρων.Άσε που δεν βρήκα πουθενά σε κάποια από τις 4 πίστες κάποιο σημείο για takedown.Στάνταρ θα παιχτεί βέβαια και πιστεύω το ντέμο το αδικεί πολύ.
                      Μου φάνηκε λίγο παρωχημένο.Όπως προείπα δεν είχα ξανασχοληθεί ποτέ ξανά με κανέναν τιτλο της σειράς,και ομολογώ ότι απο αυτά που είχα ακούσει το περίμενα καλύτερο.Κάποιος μου ανέφερε ότι το strong point είναι το story,αλλά για να εισέλθει κανείς σε μια σειρά απο το μηδέν - και μετέπειτα να εστιάσει και στο story - πρέπει να τον τραβήξει αρχικώς το gameplay.Αυτό με το Yakuza και την αφεντιά μου δεν συνέβη.Δεν ήταν κακό,αλλά στην παρούσα κατάσταση που μετράμε το χρήμα με δεκαδικούς,δεν μπορώ να πάρω το ρίσκο για πιθανή αναθεώρηση.Κοινώς,πάμε παρακάτω.

                      Comment


                      • Mortal Kombat 9:
                        Οκ τι να λέμε τώρα.Ότι θυμόμουν από τους 2D τίτλους της σειράς είναι παρόν,και παράλληλα έχει κάποια νέα στοιχεία όπως τα combos που υπήρχαν σε προηγούμενες ενσαρκώσεις της σειράς.Τα x-ray moves προκαλούν πολύ πόνο και μπορούν είτε να γυρίσουν ολόκληρο το ματς,είτε να δώσουν μια εύκολη νίκη.τα fatalitites γίνονται όλα πανεύκολα,εκτός από τα stage fatalities,δεν ξέρω αλλά δεν μπόρεσα να τα κάνω σε όλους.Το ντέμο το τελείωσα και με τους 4 διαθέσιμους χαρακτήρες ξεκινώντας από το επίπεδο normal και φτάνοντας μέχρι expert.Οι διαφορές μεγάλες.Στο μέγιστο επίπεδο δυσκολίας,οι εχθροί δεν συγχωρούν τα λάθη και απαιτείται προσοχή.Βέβαια και πάλι εύκολο μου φάνηκε,αλλά οκ 4 πρώτοι εχθροί είναι.Ούτε Goro ούτε τελικός είναι.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Bangai O HD Missile Fury:Κλασσικό παλουκάκι και με ωραίους μηχανισμούς που αν δεν τους κάνεις master,απλά δεν προχωράς.Βέβαια είμαι και άσχετος...παίξτε το ντέμο και αποφανθείτε.
                          Outland:Τα έλεγε ο Vaynard και δεν τον πίστευα.Πρόκειται για διαμαντάκι στα πρότυπα των τελευταίων Castlevania, με βασικό μηχανισμό από Ikaruga,πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία,πανέμορφο art direction και το βασικότερο,ένα soundtrack που τσακίζει κόκκαλα.Αν υπήρχε περίπτωση να το παίξω άμεσα,θα το αγόραζα τώρα,αλλά επειδή δεν πρόκειται να γίνει αυτό θα περιμένω κάνα Deal.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • θα περιμένω κάνα Deal
                            Λες και θα το έπαιρνες διαφορετικά .

                            Comment


                            • Ξεκίνησα 2 arcade τίτλους διαμάντια...
                              Το Bangai-o HD M.F το αγόρασα και μπορώ να πω είναι όπως το περίμενα με μπόλικη hardcore arcade δράση και χαμό στην οθόνη , έχοντας παίξει και το πολύ καλό Bangai-o Spirits στο Nintendo DS ήμουν ήδη υποψιασμένος με το τι θα περιμένω απ΄οτο παιχνίδι και δεν απογοητεύτικα καθόλου
                              Παράλληλα έβαλα και από σήμερα στο πρόγραμμα το Outland το οποίο είναι απλά μαγεία από το πρώτο δευτερόλεπτο.

                              Comment


                              • Evans αν υπήρχε περίπτωση να το πιάσω άμεσα θα το έπαιρνα,αλλά έχω πολύ πράγμα στη γωνία να με περιμένει.Και από σήμερα thanks to Bart one more.;)
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X