Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • σε μια εκρηξη μετριοφροσυνης και αυτοκριτικης να πω οτι παντα εχει δικαιο ο vaynard..

    Comment


    • Έπαιξα το demo του Bangai-O και η αλήθεια είναι ότι δεν ενθουσιάστηκα τόσο, ειδικά ως fan της σειράς περίμενα να με τραβήξει περισσότερο. Όπως και να χει, οποιοδήποτε συμπέρασμα είναι σχεδόν άτοπο καθώς αυτοί οι τίτλοι θέλουν ενασχόληση πριν πεις το οτιδήποτε, άσε που παίζει απλά να φταίει το demo.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Παντως να ξερετε πως αυτο το Bangai δεν ειναι κλασικο arcade shooter, ειναι πιο κοντα σε puzzle ή κατι τετοιο τελοσπαντων, οποτε πρεπει να βγειτε απο τη λογικη των παλιων και να συνηθισετε κατι διαφορετικο.

        Comment


        • Originally posted by Vaynard View Post
          σε μια εκρηξη μετριοφροσυνης και αυτοκριτικης να πω οτι παντα εχει δικαιο ο vaynard..
          Ψώνιο.
          Carpe diem

          Comment


          • Originally posted by Xeno View Post
            Παντως να ξερετε πως αυτο το Bangai δεν ειναι κλασικο arcade shooter, ειναι πιο κοντα σε puzzle ή κατι τετοιο τελοσπαντων, οποτε πρεπει να βγειτε απο τη λογικη των παλιων και να συνηθισετε κατι διαφορετικο.
            Σωστό.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Βγήκε το demo του El Shaddai: Ascension of the Metatron.
              Το δοκίμασε κανείς;Εγώ τώρα θα μπω να το κατεβάσω.
              Carpe diem

              Comment


              • το επαιξα, εχει εντυπωσιακο art μιας και απο πισω του εχει μερικα δυνατα ιαπωνικα ονοματα, το concept στο combat ειναι να κλεβεις τα οπλα των αντιπαλων σου και να τα χρησιμοποιεις, εχει και 3d και 2d gameplay, το combat και το platforming μου φανηκαν bland, εχεις ενα κουμπι για attack ενα για jump ena για defend, δεν εχει επιλογη για evade/roll το δοκιμασα στο normal και οι εχθροι θελανε ΠΟΛΛΑ χτυπηματα για να πεθανουνε ενω εσυ πεθαινεις με 4-5 hits βεβαια αν mashareis LB+RB επανερχεσαι, anyway δεν με εντυπωσιασε καθολου

                Comment


                • Warhammer 40.000 : Space Marine

                  Πολυ καλο !

                  Comment


                  • ισχυει!!, τωρα 9 του μηνος γινεται παλι χαμος απο καλες κυκλοφοριες, καλως το δεχτηκαμε το φθινοπωρο

                    Comment


                    • hard reset - steam

                      Αρκετα καλο, πανεμορφος κοσμος, διασταυρωση cyberpunk με bioshock, πολυ συμπαθητικη in-house μηχανη γραφικων ( τα'κουτε κωλοζωα στην activision ??? ) υπερβολικα old school σε καποιους τομεις παντως, ουτε καν κουπι για crouch

                      Soundtrack και cutscenes φαινονται πολυ καλοδουλεμενα, το game ετρεχε μονιμως στα 35-50fps με maxed settings + 4x AA - ειδικα το desctrution πολυ καλο, μου θυμισε red faction στο ps2 που πηγαινες απο δωματιο σε δωματιο σπαζοντας τοιχους, και ολα αυτα σε μουσειακο C2Q και 2 χρονων μεσαια καρτουλα, ΤΑ'ΚΟΥΣ ACTIVISION ???? ( )

                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        Βγήκε το demo του El Shaddai: Ascension of the Metatron.
                        Το δοκίμασε κανείς;Εγώ τώρα θα μπω να το κατεβάσω.
                        Του έριξα μια ματιά σε ένα 360 που βρέθηκε μπροστά μου. Οι μάχες μου φάνηκαν τελείως Okami απλά χωρίς τη βούρτσα, ο χειρισμός δεν είναι τόσο button mashing όσο φαίνεται αρχικά γιατί βασίζεται αποκλειστικά στο timing για την εκτέλεση combos και από αισθητική δεν πέθανα κιόλας, πολλή ψυχεδέλεια και αρκετό κλάιν χωρίς λόγο.
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • Όμορφο ήταν οπτικά. Ελπίζω οι μηχανισμοί του να αναπτύσσονται περισσότερο γιατί ήταν αρκετά βαρετές οι μάχες. Ίσως φταίει βέβαια που παίζω Baoynetta και Vanquish αυτές τις μέρες, οπότε όλα μου φαίνονται αργά!


                          Comment


                          • Είστε άσχετοι και οι 2.Το παιχνίδι γαμάει κι ας μην το έχω δοκιμάσει ακόμα.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Τα demo των Pro και Fifa δοκίμασα τελευταία.

                              Γενικά του Fifa δεν είμαι, γνωστό αυτό, το 12 όμως μου φάνηκε τρομερά ρεαλιστικό σε αυτά που συμβαίνουν μέσα στο γήπεδο. Ο χειρισμός σε μια ματιά που έριξα μου φάνηκε περισσότερο περίπλοκος σε σχέση με του Pro, σίγουρα για έναν πρωτάρη σας κι εμένα ο χρόνος εξοικείωσης θα είναι τεράστιος, το ψήνω όμως άσχημα να ασχοληθώ.

                              Απέχω σχεδόν δύο χρόνια απ'τα ποδοσφαιράκια και μετά από λίγα ματσάκια στο Pro '11 με φίλους ψήθηκα άσχημα να λιώσω φέτος. Το demo του 12 ήταν πιο γρήγορο σε ρυθμό σε σχέση με το 11, τα animations πολύ βελτιωμένα και τα σουτ θεϊκά. Οι ντρίπλες και τα μακαρίσματα έβγαιναν πιο εύκολα ενώ τα πάντα στις διεκδικήσεις δείχνουν να είναι θέμα σωστού timing.

                              Στο πολύ συμπυκωμένο και χωρίς υπεραναλύσεις αφού είναι demo, γουστάρω και την περισσότερο arcade αισθητική του Pro αλλά και την υπερ-ρεαλιστική του Fifa. Μου άρεσαν εξίσου και τα δύο. Απλά το μεν Pro το γνωρίζω σαν παιχνίδι κ μάλιστα είναι ακόμα πιο άμεσο σε θέμα ντρίπλας σε σχέση με το 11, ενώ το Fifa μου φαίνεται περισσότερο απαιτητικό σε χειρισμό και πολύ μπέρδεμα.
                              sigpic

                              Comment


                              • Το FIFA 12 σε σύγκριση με τα 10 και 11 σου φάνηκε καλύτερο; Στο Pro σε σχέση με πέρσι άλλαξε κάτι; Το περσινό Pro, πάντως, ήταν τεράστια εξέλιξη σε σχέση με τους προηγούμενους, απαρχαιωμένους, τίτλους.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X