Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελείωσα το Contrast.Ωραίο κι ευχάριστο παιχνιδάκι με noir αισθητική και ατμόσφαιρα,μερικούς ωραίους γρίφους και περίεργη αφήγηση.Αν το βρείτε φτηνά αξίζει,αλλά όχι για παραπάνω.
    Carpe diem

    Comment


    • Spelunky, το "καλο" ending, εκλεισα 130 ωρες και 1200 deaths περιπου αλλα επιτελους το καταφερα. Ειναι απο τα δυσκολοτερα achievements που εχω παρει γιατι δεν ημουν και πολυ καλος στο παιχνιδι παντα επεφτα σε παγιδες επειδη βιαζομουν..

      Τωρα αν θα παω για ολα τα achievements δεν ξερω δεν νομιζω αλλα ετσι ελεγα και για το καλο τελος.

      Comment


      • Από αυτά που έπαιζα τέλειωσα το Paper Mario, πολύ καλό παιχνίδι δε με κούρασε πουθενά και με έναν Μario κόσμο που μου έκανε πολύ θετική εντύπωση. Ίσως στο μέλλον τσεκάρω και εκείνα με τον Luigi που έχουν βγει στα φορητά.

        Αντίθετα το Path of Radiance δε το πάλεψα, επαναλαμβάνεται σε κουραστικό σημείο και το άφησα.
        sigpic

        Comment


        • Τέλος το TLOU. Ξεκίνησα Metal Gear Rising.

          Comment


          • Λίγα λόγια για το TLOU δε θα πεις;
            Τελείωσα New Super Mario Bros U.Περισσότερα στο σχετικό θέμα.
            Carpe diem

            Comment


            • Games Γενάρη:

              Red Steel 2 - Κουράστηκα πραγματικά με τα motion controls
              Crash Bandicoot 3 - Αγαπημένο παιχνίδι
              Castle of Illusion - Πολύ μικρό, κρίμα
              Ratchet Gladiator HD - Ποιο πολλά Bugs δεν μπορούσε να έχει
              God of War Ascension - Πολύ καλά τα Ελληνικά, αλλά μικρό παιχνίδι
              Ratchet and Clank Size Matters - Ωραίο για PSP αλλά ο αναλογικός μου έκανε νερά
              Assassin's Creed Bloodlines - Απαίσιο....
              Ratchet and Clank Q-Force - Από τα καλύτερα Ratchet
              Jak II - Ίσως το χειρότερο από τα platform της Sony
              Halo 3 - Ξετρελάθηκα πραγματικά, το καλύτερο FPS που έχω παίξει

              Και ένα που τελείωσα Φλεβάρη :
              Jak 3 - Ότι πρόβλημα είχε το 2 το έφτιαξαν εδώ, πολύ καλό sequel.

              Comment


              • Δηλαδή τώρα πας για Halo 4? Τα Halo είναι Halo, απλά αξεπέραστα φιλε.

                Ελληνικά στο God Of War? Δηλαδή έχει γίνει μεταγλώττιση ή υπάρχουν υπότιτλοι?

                Comment


                • Δεύτερο game Φλεβάρη:
                  Halo 4

                  Πραγματικά η μετάβαση από το 3 στο 4 ήταν απίστευτη ειδικά η διαφορά στα γραφικά. Αρκετά καλό το σενάριο και επίσης φαίνεται ότι ο Master Chief είναι συγγενής του Chuck Norris ή κάτι τέτοιο . Πρώτη φορά που στεναχωριέμαι που δεν έχω gold γιατί δεν μπορώ να παίξω τα Spartan Ops.

                  Πλήρη μεταγλώττιση Aion. Υπάρχουν βέβαια και οι ατάκες διαμάντια όπως το: " Γεια σου Κράτε! " αλλά ήταν μια πάρα πολύ καλή μεταγλώττιση. Το ίδιο ισχύει και για το Sly 4 που ήταν αξιοπρεπέστατο.

                  Comment


                  • Originally posted by Grimmtak View Post
                    Δεύτερο game Φλεβάρη:
                    Πλήρη μεταγλώττιση Aion. Υπάρχουν βέβαια και οι ατάκες διαμάντια όπως το: " Γεια σου Κράτε! " αλλά ήταν μια πάρα πολύ καλή μεταγλώττιση.
                    Εγώ πάλι την βρήκα τρισάθλια.

                    Comment


                    • Το online του Halo πάντως είναι το αγαπημένο μου.

                      Θα ήθελα να του ρίξω μια καλή ματια πάντως . Καλά να το βάλω στα Αγγλικά με Ελληνικούς υπότιτλους δεν γίνετε? Στο cover του έχει μονο Ελληνικά δηλαδή?

                      Comment


                      • Originally posted by Aion View Post
                        Το online του Halo πάντως είναι το αγαπημένο μου.

                        Θα ήθελα να του ρίξω μια καλή ματια πάντως . Καλά να το βάλω στα Αγγλικά με Ελληνικούς υπότιτλους δεν γίνετε? Στο cover του έχει μονο Ελληνικά δηλαδή?
                        Γίνεται.

                        Comment


                        • Τέλος το Soldner X 2 Final Prototype.Πολύ ωραίο shmup με αρκετό βάθος κι ευχάριστους μηχανισμούς.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Τελείωσα το Kirby Nightmare In Dreamland.Πρόκειται για remake του κλασσικού πρώτου τίτλου Kirby που είχε βγει για GB αν δεν κάνω λάθος.Ωραίο παιχνιδάκι με ωραίους μηχανισμούς,αλλά δυστυχώς καθόλου μυστικά για να ανακαλύψεις.Ίσως είναι και λογικό δεδομένου του πότε βγήκε.Πέρα από το κανονικό παιχνίδι έχουν προστεθεί και κάποια mini games τα οποία σε βοηθάνε να κερδίζεις ζωές,ενώ στο τέλος ξεκλειδώνεται και το boss endurance mode.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Games Φλεβάρη

                              Jak 3 -Δόξα το Θεό, μετά το 2 δεν περίμενα ότι το 3 θα ήταν καλό.
                              Dissidia 012 Prologus Final Fantasy - Η ξεπέτα η ίδια.
                              Halo 4 - Μετά το επικό 3 ήρθε το 4 με υπέρτατα γραφικά και υπέρτατα όπλα.
                              Shadows of the Damned - Έπος απλά.
                              Killzone Liberation - Ωραίο δεν το περίμενα, συνήθως τέτοια παιχνιδάκια δεν μου αρέσουν.
                              Anarchy Reigns - Το λιγότερο καλό παιχνίδι που μας έχει προσφέρει η Platinum.
                              Jak X - Πολύ καλό Combat Racing.
                              Secret Agent Clank - Ωραίο platform, με αρκετά καλά stealth στοιχεία.
                              Spyro: Year of the Dragon - Πολύ καλύτερο του 2.
                              God of War III - Από τα αγαπημένα μου παιχνίδια.
                              Metal Gear Solid - Το καλύτερο game του PS1.
                              Beyond Good and Evil HD - Χίλιες φορές να το έπαιρνα σε 360.
                              Wipeout HD - Racing οκ δεν περίμενα να με κρατήσει.
                              Castlevania: Symphony of the Night - Ίσως το δεύτερο καλύτερο παιχνίδι του PS1.
                              Ratchet & Clank: All 4 One - Από τα καλύτερα multiplayer co-op που υπάρχουν.

                              Comment


                              • Απίστευτο το Halo 4, θέλω να ξανασχοληθώ μαζί του για coop legendary και online γενικά.

                                Το Castlevania SOTN είναι μέσα στα Top 3 παιχνίδια που έχω παίξει ποτε. Κομμάτι της ζωής μου.

                                Comment

                                Working...
                                X