Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Altair to exeis paiksei to game, h theleis na to paikseis?
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Το έχω παίξει στο DS καμιά ώρα.Τίποτα δηλαδή.Λίγο να το δω.Κατεβασμένο ήταν οπότε σπμ που δεν πρόκειται να το ξαναγγίξω ποτέ.Απλά ρωτάω από περιέργεια γιατί ένας φίλος που το παίζει στο ps2 έχει 150 ώρες και ακόμα να το τελειώσει.Για τη σύγκριση και μόνο δηλαδή.
      Carpe diem

      Comment


      • O filos sou eprepe na to exei teleiwsei edw kai 70 wres, to game den einai megalo, ektos kai an exei valei skopo na kanei kapoion apo tous xarakthres megisto.

        Emena gia na kanw teleio ton laharl mou phre gyrw stis 270 wres.
        Level 186.000 mazi me ta transmigrations (resets).
        Ean ksekinhsw to game apo thn arxh me afton ton laharl, to teleiwnw se 3-4 wres.

        Ta xrhmata pou exw mazepsei sto game metrane trisekatommyria, den thymamai ton akrivh arithmo twra.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Αχά.Άρα δεν είναι τόσο μεγάλο όσο νόμιζα.Κοίτα να δεις.Thanks Ground.


          edit:
          Τελείωσα το Red Dead Redemption.Περισσότερα στο σχετικό θέμα.
          Carpe diem

          Comment


          • 70+ ώρες...

            Έφτασα lvl 95.

            έχω τώρα 1,5 εκ HL.

            καλά ρε G_Z. Άμα κάνω transmigrations, θα γαμηθώ από την αρχή να τον ξανανεβάσω τον Laharl. Κι εξάλλου μου έχει μεγάλη σημασία το σενάριο. Ήταν η ιστορία του όλα τα λεφτά. Κι εξάλλου ανέβασα και άλλους χαρακτήρες στο επίπεδο του για να τελειώσω την μάχη όσο πιο γρήγορα γινόταν.
            sigpic

            Comment


            • Entaksei den exw mono ton Laharl megalo level, afton ton exw ypervoliko lvl gia thn akriveia.
              Exw 1 thief 4000 lvl, 2 healers 2000 lvl kai sxedon olous tous ypoloipous apo 400-500 lvl.

              Fysika einai kai oi secret xarakthres pou tous perneis se mealo level.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Μάλιστα. Τώρα βγαίνει νόημα. Δηλαδή για να αναβαθμίσω τους χαρακτήρες μου πρέπει να γαμηθώ στο transmigrating έναν χαρακτήρα κάθε playthrough ?

                Εμένα δεν μου χρειάστηκε και πολύ healing. Μου αρκούσε κι άλλος ένας Warrior και μετά γινόντουσαν 2πλοί Laharl.
                sigpic

                Comment


                • Egw gia na vgalw olo to game xrhsimopoihsa ton laharl kai enan Brawler giati exei kinhsh pou kanei pushback, tipote allo...

                  Ean exeis enan xarakthra ypervolikou level (laharl) mporeis na kaneis poly grhgora level up opoion xarakthra goustareis.
                  Eperna ton Laharl kai ton Thief p.x se mia pista me EXP PLUS plakakia sto patwma kai skotwna me mia kinhsh tou Laharl Olous tous exthrous exontas rythmismeno to paiznidi sthn megalyterh dyskolia.
                  O defteros xarakthras moirazontan ta EXP me ton Laharl, alla kai pali anevene ta Levells 500 - 500 mporei kai parapanw den thymamai...

                  Oson afora ton Laharl mono, egw tou ekana Transmigrate kathe fora sta 1000 lvl, einai poio grhgoro apo to na ton phgaineis 9999 kai meta na kaneis transmigrate.
                  Otan eftase 186.000 synolliko level, ton ekana 9999 gia na parei maximum bonus points, tou ekana transmigrate kai ksana 9999.
                  O Laharl den mprei na veltiwthei parapanw apo toso.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Τώρα ας πούμε τον έχω στο 100 LVL, μετά τον κάνω transmigrate και ύστερα ξανά από την αρχή όλο αυτό το φιάσκο μέχρις να τον έχω στο MAX, ε ?
                    sigpic

                    Comment


                    • - Transmigrate tha ton kaneis sta lvl 300 prwth fora.

                      - Hstera kai gia 2-3 transmigrate akomh tha ton kaneis sta 500lvl.

                      - Apo ekei kai pera ola ta alla transmigrate tha ta kaneis kathe 1000 lvl mexri na pareis ta max atribute points (afto ginete sta synolika lvl 186.000).

                      - Molis teliwseis me ta transmigrate tha pas ton Laharl 9999lvl tha kaneis ena telefteo transmigrate kai meta tha ton kaneis pali 9999 kai telioses.

                      Poio liana den mporw na to kanw
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Δεν χρειάζεται πιο λιανά. Τώρα κατάλαβα τι παίζει...
                        sigpic

                        Comment


                        • Τον τελευταίο καιρό τερμάτισα το Nier Replicant και το Zelda Spirit Tracks που το είχα αφήσει στη μέση εδώ και καιρό.

                          Το Nier Replicant (που είναι πανομοιότυπο με το Gestalt από όσο ξέρω πέρα από το σχεδιασμό του κεντρικού χαρακτήρα και τη σχέση του με το κοριτσάκι) είναι αρκετά συμπαθητικό παιχνιδάκι και μπορώ να πω πως το ευχαριστήθηκα αρκετά.
                          Στα ατού του είναι το πολύ καλό σύστημα μάχης (που λόγω των πολλών projectiles με patterns θυμίζει shmups) και τα απίστευτα διασκεδαστικά και επικά bosses. Τα dungeons είναι καλοσχεδιασμένα και ευχάριστα. Η μουσική είναι επίσης πολύ ατμοσφαιρική (χαλαρά ΠΟΛΥ καλύτερη από του FF13), με πολλά χορωδιακά κομμάτια. Τα γραφικά είναι συμπαθητικά μεν αλλά όχι φοβερά και τα textures όταν κάνεις zoom in είναι υπερβολικά χαμηλής ανάλυσης. Γενικά κάνουν ικανοποιητικά τη δουλειά τους χωρίς να εντυπωσιάζουν. Το μεγαλύτερο αρνητικό είναι οι σχετικά λίγες περιοχές και κατά συνέπεια η ποικιλία των απλών εχθρών. Αν και δε με ενόχλησε ιδιαίτερα θα ήθελα κάτι παραπάνω. Όλο το παιχνίδι διαδραματίζεται στις ίδιες λίγες περιοχές (3 πόλεις, 3-4 dungeon και κάποια χωράφια και έρημοι ενδιάμεσα). Όπως και να έχει η τελική εντύπωση είναι θετική και είναι ένα συμπαθητικό action RPG του 7,5.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Τέλος το Alpha protocol.Εντάξει το game αμα είχε μεγαλύτερο budget και ήταν σε στυλ mass effect o κόσμος του και όχι απλά mission based θα μιλούσαμε τώρα για έναν πολύ καλό τίτλο.Επίσης το παιχνίδι από ότι φάνηκε απ'το πρώτο run, πρέπει το game να έχει καλό replay value αν και με βλέπω να ασχολούμαι για την ώρα με κανά άλλο τίτλο.

                            Comment


                            • God of War: Chains of Olympus

                              Τερμάτισα το παιχνίδι αυτό στο Normal για να μπορέσω να συνηθίσω τον χειρισμό και ταυτόχρονα να μάθω την ιστορία του. Πολύ συγκινητικό να κυνηγάει τους Ολύμπιους Θεούς για να σωθεί η κόρη του, Καλλιόπη. Μικρό σε διάρκεια, αλλά δύσκολο σε γρίφους. Μου πήρε αρκετή σκέψη να τους λύσω, το ίδιο και τα bosses.

                              Θα κάνω 2ο playthrough το God Mode για να μπορέσω να ξεκλειδώσω τα καλούδια που αφήνει το παιχνίδι. Νίκησα τα 2 challenges, από τα οποία το 2ο μου πήρε ώρα για να τους νικήσω και να τους αποφύγω. Τώρα άντε να δω πως θα νικήσω και το 3ο challenge γιατί έχει πολλές νυχτερίδες...

                              Ιστορικά βρίσκεται λίγο πριν το God of War 2, μετά την δολοφονία της οικογένειας του. Τώρα εξηγείται το πως γνωρίζονται και το πως έγινε έτσι ο Άτλας, και το ότι ο Άδης τα έχει πάρει μαζί του μετά την δολοφονία της Περσεφόνης, της γυναίκας του. Οι μάχες δεν ήταν και τόσο επικές.
                              Οι εξής απορίες παραμένουν ως έχουν...

                              1) Πως βρέθηκε στην Ρόδο ο Κράτος, ενώ έπεσε μπροστά στην Πύλη του Ολύμπου ? Στην αρχή τον θυμόμουν που έπεσε ουρανοκατέβατος στο GoW2 από τον Όλυμπο.
                              2) Στο Gow 1 πως βρέθηκε στο πλοίο ο Κράτος έτσι στο ξεκάρφωτο ?
                              3) Ποίος είναι ο Μορφέας ?
                              sigpic

                              Comment


                              • 2) Στο Gow 1 πως βρέθηκε στο πλοίο ο Κράτος έτσι στο ξεκάρφωτο ?
                                To Chains είναι πριν το 1, όχι πριν το 2.

                                Comment

                                Working...
                                X